Logistyka i administrowanie w mediach

Logistyka i administrowanie w mediach

Logistyka i administrowanie w mediach studia

Logistyka i administrowanie w mediach studia - kierunek studiów

Logistyka i administrowanie w mediach to studia skierowane do osób odnajdujących się w świecie dziennikarstwa oraz zaplecza medialnego. Ilość czasopism, stron internetowych czy wydawnictw stworzyło potrzebę na wykształcenie specjalistów w zakresie logistyki mediów. Jeżeli zatem czujesz się jak ryba w wodzie w gąszczu informacji i chciałbyś przełożyć tę umiejętność na karierę zawodową to Logistyka i administrowanie w mediach może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logistyka i administrowanie w mediach? Jest to kierunek interdyscyplinarny kształcący w zakresie takich nauk jak: matematyka, zarządzania, marketing, ekonomia czy IT. Co więcej, czekają też na Ciebie przedmioty dziennikarskie, na przykład: prawo prasowe lub dziennikarskie, a także logistyczne, takie jak: logistyka i zarządzanie dostaw czy infrastruktura logistyczna. Jedno jest pewne – na tych studiach nie będziesz się nudzić!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Logistyka i administrowanie w mediach? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w firmach, gdzie wykorzystuje się systemy informatycznego wspomagania czy zarządzanie logistyczne: kosztami, finansami, kapitałem, kadrami. Jeżeli zatem chciałbyś w przyszłości zająć się logistyką nakierowaną na szeroko pojęte media (telewizja, strony internetowe czy wydawnictwa) to ten kierunek może być początkiem Twojej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując logistykę i administrowanie w mediach


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • matematyki, zarządzania firmą medialną, bezpieczeństwem firmy, zarządzania: kadrami, produkcją i zaopatrzeniem, a także finansami instytucji medialnej,
  • logistyki marketingu mediów - ekonomika mediów, reklama i marketing w sieci i ich znaczenie, usługi komercyjne, społeczna odpowiedzialność mediów,
  • technologii informacyjnych mediów: zarządzanie infrastrukturą przedsiębiorstw medialnych, takich jak: rozgłośnie radiowe, studia telewizyjne, projekty internetowe oraz usługi mobilne w mediach,
  • praw prasowych oraz autorskich,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku logistyka i administrowanie w mediach


Absolwent kierunku logistyka i administrowanie w mediach znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik firmy logistycznej,
  • pracownik portalu internetowego,
  • pracownik firmy marketingowej,
  • specjalista do spraw kapitału firmy,
  • specjalista do spraw transportu.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku logistyka i administrowanie w mediach, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka i astronomia/fizyka, geografia, informatyka.

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku LOGISTYKA I ADMINISTROWANIE W MEDIACH

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Logistyka i administrowanie w mediach

LOGISTYKA I ADMINISTROWANIE W MEDIACH - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Dziennikarstwo i informacja

Komentarze (2)

niepocieszonystudent odpowiedz

logistyka mediow - najwieksza bzdura uczelnii pojscie na ten kierunek uwazam za najwiekszy blad swojego zycia. oferta uw brzmi swietnie, szkoda tylko, ze niczego z tego co oferuja sie tutaj nie nauczycie. jedna wielka strata czasu na zajecia, ktore nijak sie maja do logistyki mediow - zajecia z fizyki, ktore opieraja sie na obliczaniu odleglosci miedzy ziemia a ksiezycem ew. marsem. nie moge rowniez nie wspomniec o moich ulubionych zajeciach z zarzadzania - nie wiem ile zwiazku z zarzadzaniem ma zyciorys mojego profesora, ale coz, to wszystko, czego sie nauczylam na jego zajeciach. do tego zajecia TEORETYCZNE z infomartyki - o korzystaniu z komputerow zapomnijcie. sam wydzial jak i uczelnia pozostawiaja wiele do zyczenia - dla nich jestes kolejnym numerkiem w dzienniku i nie obchodzi ich, czy pozyskasz jakas wiedze, rozwiniesz sie, poszerzysz swoje horyzonty. jedyne wydarzenia, jakie organizuje samorzad wydzialu to kolejne imprezy w klubach. wracajac do kierunku - te studia stana sie waszymi drugimi wakacjami; trzy dni w tygodniu na uczelnii, reszta hmm w domu? na stazu w social mediach, gdzie bedziecie ew. podawac kawe i odpisywac ludziom na fb? nie dajcie sie nabrac na sliczna oferte studiow. nie bedziecie sie uczyc pracy z kamera, mikrofonem itd. niech nie zmyli was rowniez fakt, ze na wydziele znajduje sie siedziba radia kampus, bo nie bedziecie tam pracowac (dostaje sie moze 1 lub 2 osoby i to niekoniecznie z wydzialu). zrezygnowalam po pierwszych roku meki i frustracji tutaj. na drugim roku jest ponoc jeszcze mniej zajec niz na pierwszym, o trzecim nie wspomne. wykladowcami sa ludzie, ktorzy jedyne media jakie znaja to gazety. widac, ze uczelnia nie ma kompletnie pomyslu na ten kierunek; powstal on dopiero pare lat temu, ale nic nie wrozy, aby zamierzali cos zmieniac... (ale slyszalam, ze chca zmienic je na studia inzynierskie - swietnie, o jeden rok bzdur wiecej). zastanwocie sie 10 razy zanim zlozycie tam papiery. juz lepiej zrobic rok przerwy niz tracic tutaj czas. pozdr

Kai-Zen odpowiedz

Przez blisko 10 lat współpracowałam z jednym z tygodników wydawanych na Dolnym Śląsku. Aktualnie jestem studentką trzeciego roku logistyki inżynierskiej. To bezsprzecznie bardzo ciekawa interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, ale niestety nie zauważyłam, aby media lokalne i osoby nimi zarządzające miały świadomość przydatności logistyki w swojej branży... Praktyka pokazuje, że media - na ogół zatrudniające tzw. humanistów - jeszcze długo nie będą skłonne docenić tego, co do pracy redakcji wnieść mogą technokraci. Wybierając ten kierunek przygotujcie się raczej na irracjonalny opór i niezrozumienie zasiedziałych w swych fotelach redaktorów naczelnych... Albo czym prędzej twórzcie własne media, w których postawicie na jakość procesów, analizę systemową i danych statystycznych. Przyda się też wiedza z zakresu kaizen i lean management. Dziś chyba tylko w ten sposób można próbować być konkurencyjnym i przetrwać w czasach, gdy pisać - nie zawsze mądrze - może każdy. Powodzenia!