matematyka i finanse studia

Matematyka i finanse studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnych studiów w zakresie nauk ścisłych, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego rynku oraz pracodawców? Chcesz poznać tajniki funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz dowiedzieć się jak analizować podstawowe zjawiska gospodarcze? Jeżeli tak to Matematyka i finanse mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Matematyka i finanse? Ten kierunek pozwoli Ci na ukończenie studiów z matematyki lub finansów. Będziesz mógł też ukończyć oba kierunki. Program studiów został tak skonstruowany by kształcić w zakresie matematyki w tym poszerzonych wiadomości z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki, a także podstawowej wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości. Zachętą do studiowania powinny też być stypendia przyznawane dużej liczbie studentów. Co więcej, takie połączenie przedmiotów powinno w pełni przygotować Cię do podjęcia ciekawej pracy w zawodzie.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku Matematyka i finanse? Współczesny rynek pracy oferuje ciekawą prac dla absolwentów kierunków z zakresu matematyki. Będziesz mógł zatem pracować jako: matematyk, pracownik działów finansowych i księgowych, specjalista w instytucjach finansowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, urzędach skarbowych i jednostkach administracji państwowej i samorządowej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Matematyka i finans mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując matematykę i finanse

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • teorii matematycznych, potrafi użyć formalizmu matematycznego do budowy i analizy prostych modeli matematycznych w innych dziedzinach nauk,
  • nauk ekonomicznych w systemie nauk społecznych i relacje do innych nauk (prawo, socjologia, psychologia),
  • rachunku różniczkowego i całkowego funkcji jednej i wielu zmiennych, a także wykorzystywane w nim inne gałęzie matematyki, ze szczególnym uwzględnieniem algebry liniowej i topologii,
  • podstawowych możliwości zastosowań matematyki w dziedzinach ekonomicznych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku matematyka i finanse

Absolwent kierunku matematyka i finanse znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik działów finansowych oraz księgowych,
  • specjalista w instytucjach finansowych,
  • pracownik banku lub w firmach ubezpieczeniowych,
  • pracownik w urzędach skarbowych,
  • pracownik administracji państwowej.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na matematykę i finanse, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, język obcy.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku MATEMATYKA I FINANSE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Matematyka i finanse

MATEMATYKA I FINANSE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Popularne artykuły dla kierunku MATEMATYKA I FINANSE w dziale uczelnia

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Procter & Gamble jest jedną z największych na świecie firm z branży FMCG. Nasze marki (m.in. Pampers, Gillette, Pantene, Olay, Blend-a-med, Oral-B, Ariel) trafiają do ponad 4 miliardów konsumentów na całym świecie. P&G znane jest na świecie jako „kuźnia” talentów i liderów biznesu. Mamy za sobą ponad 170 lat tradycji i doświadczenia, którym dzielimy się każdego dnia z naszymi pracownikami. W regionie łódzkim posiadamy trzy fabryki.

zobacz kogo szukamy >>

Nordea Bank AB S.A. Oddział w Polsce jest reprezentuje w Polsce największą skandynawską instytucję finansową - Grupę Nordea. Świadczymy usługi finansowe związane ze wsparciem procesów dla skandynawskich jednostek biznesowych oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu IT.

zobacz kogo szukamy >>

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego, a także jest jedną z wiodących grup finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Nasz Bank powstał z myślą o klientach indywidualnych, jednak obecnie jest także głównym partnerem małych i średnich przedsiębiorstw, dużych korporacji oraz instytucji rządowych i samorządowych.

zobacz kogo szukamy >>

Fujitsu Technology Solutions jest największym dostawcą infrastruktury informatycznej, obecnym na wszystkich najważniejszych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w Indiach. Wśród naszych klientów znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe oraz średnie firmy. Fujitsu GDC w Łodzi rozpoczęło swoją działalność na początku 2009 roku.

zobacz kogo szukamy >>

Barry Callebaut w Polsce jest częścią międzynarodowej grupy, będącej światowym liderem w produkcji wysokiej jakości produktów z kakao i czekolady. Grupa posiada ponad 53 nowoczesnych zakładów produkcyjnych na całym świecie, sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach oraz zatrudnia ponad 9 tysięcy osób.

zobacz kogo szukamy >>

Infosys Poland is a leading provider of outsourcing, consulting and services and one of the biggest employers from the business services sector in Poland. The company is the subsidiary of Infosys Limited –a worldwide provider of integrated business and technology consulting, outsourcing and IT services and a giant in the global outsourcing market.

zobacz kogo szukamy >>

Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

zobacz kogo szukamy >>

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 24 lat notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

zobacz kogo szukamy >>

Formerly known as SouthWestern, Capita Customer Solutions was acquired by Capita in 2014. Capita is the largest business process outsourcer in the UK, listed on the FTSE 100 Index. Our goal is simple: to help our wide range of public and private sector clients improve service to their customers. We deliver multilingual business services that range from managing complex processes to more specialised support. That provides our employees with the opportunity to work for various clients and develop expertise in many disciplines.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)