meblarstwo studia

Meblarstwo studia - kierunek studiów

Współczesne meblarstwo to nieustannie rozwijająca się branża, a pracę w tej dziedzinie oferuje coraz więcej polskich firm. Chciałbyś zostać specjalistą w zakresie projektowania, planowania produkcji, wytwarzania i dystrybucji w branży meblarskiej, a dodatkowo śledzisz najnowsze trendy oraz kolekcje designerów? Jeżeli tak to Meblarstwo może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Meblarstwo? Kierunek kształci w zakresie grafiki inżynierskiej, materiałoznawstwa, konstrukcji i szerokiego spektrum nowoczesnych technik wytwarzania mebli ze szczególnym uwzględnieniem technologii proekologicznych czy wzornictwa przemysłowego. Będziesz też w stanie obsługiwać maszyn produkujące meble oraz będziesz brać udział w kreatywnym procesie wprowadzania nowych mebli na rynek. Co więcej, zdobędziesz także umiejętności niezbędne do zarządzania oraz kierowania przedsiębiorstwem. Ponadto warto podkreślić, że meblarstwo w Polsce to rozwijająca się branża skupiająca ponad 23 tysiące podmiotów.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Meblarstwo? Obecnie pracę w tej branży podejmuje około 160 tysięcy osób, a liczba ciągle wzrasta. Będziesz mógł podjąć pracę w zakładach branży meblarskie, firmach i przedstawicielstwach handlowych, biurach projektowych, placówkach naukowo-badawczych lub szkolnictwie zawodowym. Jak widzisz możliwości jest całkiem dużo, więc jeżeli interesujesz się tą dziedziną przemysłu to Meblarstwo może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując meblarstwo

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • grafiki inżynierskiej, materiałoznawstwa, konstrukcji i szerokiego spektrum nowoczesnych technik wytwarzania mebli ze szczególnym uwzględnieniem technologii proekologicznych,
  • projektowania, planowania produkcji, wytwarzania i dystrybucji w branży meblarskiej,
  • organizacji pracy oraz zarządzania w przedsiębiorstwie,
  • zarządzania rozwojem nowego produktu w meblarstwie, mapowania procesów produkcyjnych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku meblarstwo

Absolwent kierunku meblarstwo znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w zakładach branży meblarskiej,
  • pracownik w firmach oraz przedstawicielstwach handlowych,
  • pracownik w biurach projektowych,
  • pracownik w placówkach naukowo-badawczych,
  • pracownik w szkolnictwie zawodowym.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku meblarstwo, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, biologia, chemia, fizyka z astronomią.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku MEBLARSTWO

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Meblarstwo

MEBLARSTWO - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Popularne artykuły dla kierunku MEBLARSTWO w dziale uczelnia

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

Komentarze (0)