Podatki i doradztwo podatkowe

Podatki i doradztwo podatkowe

Podatki i doradztwo podatkowe studia

Podatki i doradztwo podatkowe studia - kierunek studiów

Obecne systemy podatkowe to temat, który wielu z nas spędza sen z powiek. Dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie. Potrzebni są eksperci, dla których optymalizacja podatków oraz zmniejszenie obciążeń czy niewelizacja ryzyka nie stanowią żadnego problemu. Jeżeli zatem myślisz o przystąpieniu do egzaminu na doradcę podatkowego lub myślisz o pracy w administracji to podatki i doradztwo podatkowe może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku podatki i doradztwo podatkowe? Na studiach zdobędziesz wiedzę na temat zasad kontroli podatkowej i skarbowej. Będziesz także w stanie samodzielne rozliczać zobowiązania podatkowe. Studia sprawią, że będziesz sprawne poruszać się w prawie podatkowym, karnym i materialnym. Co więcej, interpretacja przepisów prawa nie będzie dla Ciebie stanowić najmniejszego problemu. Kierunek kształci w zakresie wiedzy oraz umiejętności, które konieczne są aby zdać egzamin na doradcę podatkowego. Co więcej, część programu studiów przygotuje Cię do egzaminu na biegłego rewidenta. Warto jednak pamiętać, że wpis na listę doradców lub biegłych wymaga uprzedniego odbycia praktyk i aplikacji (tylko w przypadku biegłego) oraz zdania egzaminów. Jednym zdaniem, staniesz się specjalistą do spraw podatkowych.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku podatki i doradztwo podatkowe? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako doradca podatkowy. Co więcej, pracę będziesz mógł podjąć w biurach rachunkowych, jednostkach samorządu terytorialnego, kancelarii prawnych prowadzących sprawy podatkowe oraz w urzędach kontroli skarbowej. Nic nie stoi także na przeszkodzie do założenia własnej działalności gospodarczej w tej dziedzinie. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to podatki i doradztwo podatkowe może być świetnym początkiem Twojej przyszej kariery zawodowej w tym zakresie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując podatki i doradztwo podatkowe

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • procesu życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego, zarówno w skali lokalno-regionalnej jak i krajowo-midzynarodowej,
  • szeroko pojętej dziedziny komunikacji społecznej – w stosunkach publicznych, reklamie, promocji, instytucjach prowadzących edukację medialną,
  • zasad kontroli podatkowej i skarbowej oraz rozliczania zobowiązań podatkowych,
  • wykształcenia podstawowych umiejętności w zakresie gromadzenia, opracowywania oraz selekcjonowania informacji z różnych źródeł,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku podatki i doradztwo podatkowe

Absolwent kierunku podatki i doradztwo podatkowe znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • doradca podatkowy – po zdaniu egzaminu zawodowego,
  • pracownik w biurze rachnkowym,
  • pracownik w jednostkach samorządu terytorialnego,
  • pracownik kancelarii prawnych,
  • pracownik w urzędach kontroli skarbowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, fizyka z astronomią, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Podatki i doradztwo podatkowe

PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Kierunek podatki i doradztwo podatkowe prowadzony jest przez:

Wydział Prawa i Administracji UG

Popularne artykuły dla kierunku PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE w dziale uczelnia

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Nordea Bank AB S.A. Oddział w Polsce jest reprezentuje w Polsce największą skandynawską instytucję finansową - Grupę Nordea. Świadczymy usługi finansowe związane ze wsparciem procesów dla skandynawskich jednostek biznesowych oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu IT.

zobacz kogo szukamy >>

Barry Callebaut w Polsce jest częścią międzynarodowej grupy, będącej światowym liderem w produkcji wysokiej jakości produktów z kakao i czekolady. Grupa posiada ponad 53 nowoczesnych zakładów produkcyjnych na całym świecie, sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach oraz zatrudnia ponad 9 tysięcy osób.

zobacz kogo szukamy >>

Nasz zespół tworzą ludzie w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, o różnej narodowości i kulturze. Dla nas najważniejsi są ludzie z pomysłami i innowacyjnym podejściem, którzy będą podzielać nasze zaangażowanie. Pracując w Sonoco możesz zdobywać nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale również przeżyć wspaniałą przygodę w miłej atmosferze.

zobacz kogo szukamy >>

Infosys Poland is a leading provider of outsourcing, consulting and services and one of the biggest employers from the business services sector in Poland. The company is the subsidiary of Infosys Limited –a worldwide provider of integrated business and technology consulting, outsourcing and IT services and a giant in the global outsourcing market.

zobacz kogo szukamy >>

Conduent is the world’s largest provider of diversified business process services with leading capabilities in transaction processing, automation, analytics and constituent experience. We work with both government and commercial customer assisting them to deliver services to the people they serve.

zobacz kogo szukamy >>

PwC to czwarta najsilniejsza marka świata, która kieruje się w swojej działalności trzema głównymi wartościami: jakością i doskonałością, pracą zespołową oraz przywództwem. Świadczy usługi z zakresu audytu, a także doradztwa biznesowego, podatkowego i prawnego. Jest obecna w 158 krajach zatrudniając 208 tysięcy pracowników na całym świecie. PwC w Polsce zatrudnia blisko 3000 pracowników w 8 miastach: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu.

zobacz kogo szukamy >>

With over 14,000 staff worldwide and more than 325,000 customer interactions each day, Global Business Services (GBS) is at the heart of the UPS customer experience – both internally and externally. GBS staffs service centers around the globe. Through these support sites GBS assists customers with any delivery, logistical, financial, technical, and internal human resources issues.

zobacz kogo szukamy >>

Tate & Lyle jest notowanym na giełdzie londyńskiej globalnym dostawcą składników i rozwiazań dla branży żywnosci i napojów, jak również dla innych gałęzi przemysłu. Globalny zasięg firmy zapewnia ponad 30 zakładów produkcyjnych działajacych na całym świecie. Tate & Lyle prowadzi działalność poprzez dwie jednostki biznesowe: Speciality Food Ingredients (Składniki Specjalne) oraz Bulk Ingredients (Składniki Masowe) wspierane przez pion Innovations and Commercial Development (Innowacje i Rozwój Handlowy).

zobacz kogo szukamy >>

Franklin Templeton Investments to wiodąca globalna organizacja, która od ponad 70 lat zarządza inwestycjami, a jej najważniejszym zasobem są pracownicy. Na potrzeby obsługi ponad 240 produktów finansowych zatrudniamy ponad 9 tys. osób w 35 krajach na całym świecie, co pozwala nam oferować wyjątkowo szeroką gamę różnorodnych możliwości rozwoju zawodowego. Nasze korporacyjne wartości odzwierciedlają to, co najlepsze w naszych pracownikach. Wierzymy w koncentrację na potrzebach klienta, budowanie relacji, osiąganie wysokiej jakości wyników i uczciwość w działaniu.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)