Antropologia języka i komunikacji

Antropologia języka i komunikacji

antropologia języka i komunikacji studia

Antropologia języka i komunikacji studia - kierunek studiów

Najczęściej antropologia kojarzy się z nauką o człowieku, jego pochodzeniu i rozwoju. Jednak kierunek Antropologia języka i komunikacji nie porusza problematyki historii ludzkości, natomiast skupia się na poprawnym rozumieniu tekstów kultury oraz procesach komunikacji interpersonalnej.

Jaki program studiów został przygotowany dla studentów Antropologii języka i komunikacji? Plan zajęć obejmuje następujące moduły: analiza i interpretacja tekstu, warsztaty piśmiennicze, metodologia badań, zarządzanie, socjologia, historia oraz genologia. Wszystkie tematy omawiane w ramach wymienionych modułów pozwolą Ci zdobyć specjalistyczną wiedzę i rozwinąć umiejętności przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Zatem jeśli interesują Cię procesy komunikacji w działaniach o charakterze promocyjnym lub wizerunkowym wybierz studia na kierunku Antropologia języka i komunikacji!

Gdzie możesz podjąć pracę jako absolwent kierunku Antropologia języka i komunikacji? Po uzyskaniu tytułu magistra znajdziesz zatrudnienie w jednostkach administracji państwowej i samorządowej jako konsultant. Możesz również spróbować swoich sił jako ekspert do spraw wizerunku w świecie polityki lub rzecznik prasowy. Oprócz tego możesz znaleźć pracę w agencji PR lub w biurze prasowym. Decyzja zależy wyłącznie od Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Antropologię języka i komunikacji

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • standardów panujących w komunikacji publicznej
  • procesów negocjacji w sytuacji konfliktów społecznych
  • zarządzania procesami komunikacyjnymi
  • promocji idei, towarów i usług
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Antropologia języka i komunikacji

Absolwent kierunku Antropologia języka i komunikacji znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • konsultant w administracji samorządowej, rządowej oraz unijnej
  • agencji PR lub w biurach prasowych
  • rzecznik prasowy organizacji społecznych lub politycznych
  • ekspert do spraw wizerunku
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku Antropologia języka i komunikacji, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Studia magisterskie – przy rekrutacji brana jest pod uwagę kolejność nadsyłanych dokumentów. W sytuacji nierozstrzygnięcia o przyjęciu na studia decyduje ocena na dyplomie ukończenia studiów. 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ANTROPOLOGIA JĘZYKA I KOMUNIKACJI

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Komentarze (0)