Automatic control and robotics

Automatic control and robotics

automatic control and robotics studia

Automatic control and robotics studia - kierunek studiów

W związku ze stałym rozwojem przemysłu a co za tym idzie nowych technologii, w dalszym ciągu absolwenci kierunków technicznych są pożądanymi i cenionymi pracownikami. Ukończenie technicznych studiów daje szerokie możliwości zatrudnienia dlatego jeśli pasjonujesz się techniką i naukami ścisłymi koniecznie zapoznaj się z ofertą studiów na kierunku Automatic control and robotics!

Jest to kierunek interdyscyplinarny łączący wiedzę z obszaru teorii sterowania, analizy sygnałów, elektromechaniki, bioinżynierii, mechaniki oraz wielu innych dziedzin. Szeroka gama przedmiotów teoretycznych i praktycznych pozwala na wykształcenie ekspertów w dziedzinie automatyki i robotyki. Czego konkretnie nauczysz się w trakcie studiów? Zdobędziesz umiejętności projektowania specjalistycznych urządzeń i systemów wykorzystywanych w przemyśle a nawet w medycynie. Będziesz miał okazję wykazania się swoją kreatywnością w tworzeniu własnych aplikacji. Jako absolwent tego kierunku uzyskasz tytuł inżynieria sprawiając, że staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjnym pracownikiem!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku automatic control and robotics? Możliwości są niezwykle szerokie. Specjaliści z dziedziny automatyki i robotyki są poszukiwani w przemyśle samochodowym, lotniczym, spożywczym oraz elektronicznym. Możesz również poświęcić się pracy badawczej lub zająć się tworzeniem nowoczesnych technologii. Jeżeli zależy Ci na ciekawym, interdyscyplinarnym kierunku studiów to ta oferta jest idealna dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Automatic control and robotics

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości zagadnień z matematyki, fizyki i informatyki
 • specjalistycznej wiedzy z obszaru elektroniki, elektrotechniki, mechaniki, kontroli automatyki i robotyki
 • projektowania systemów komputerowych, aplikacji
 • zagadnień z zarządzania, prawa patentowego i ochrony własności intelektualnej
 • znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Automatic control and robotics

Absolwent kierunku Automatic control and robotics znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik firm zajmujących się projektowanie systemów komputerowych
 • pracownik w przemyśle samochodowym, elektronicznym lub lotniczym
 • pracownik ośrodków naukowo – badawczych
 • projektant nowoczesnych technologii
 • pracownik obsługujący zautomatyzowane stanowiska produkcyjne
 • pracownik przemysłu spożywczego
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku Automatic control and robotics, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia, fizyka z astronomią, geografia, informatyka.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Automatic control and robotics

AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Popularne artykuły dla kierunku AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS w dziale uczelnia

     Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

     PRACODAWCY

     Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

     Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 53 000 pracowników.

     zobacz kogo szukamy >>

     Firma DELL została założona przez Michaela Della w 1984 roku w Austin w stanie Teksas. Zasłynęła z wdrożenia bezpośredniego modelu sprzedaży, który omijał pośredników w drodze komputera z fabryki do Klienta. Jest także pionierem sprzedaży przez Internet – każdy może stworzyć dopasowany do swoich potrzeb komputer, od komponentów wewnętrznych zaczynając, a na kolorze obudowy kończąc, po czym śledzić etapy produkcji i dostawy.

     zobacz kogo szukamy >>

     Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

     zobacz kogo szukamy >>

     Procter & Gamble jest jedną z największych na świecie firm z branży FMCG. Nasze marki (m.in. Pampers, Gillette, Pantene, Olay, Blend-a-med, Oral-B, Ariel) trafiają do ponad 4 miliardów konsumentów na całym świecie. P&G znane jest na świecie jako „kuźnia” talentów i liderów biznesu. Mamy za sobą ponad 170 lat tradycji i doświadczenia, którym dzielimy się każdego dnia z naszymi pracownikami. W regionie łódzkim posiadamy trzy fabryki.

     zobacz kogo szukamy >>

     CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. W Polsce działamy od 2001r., obecnie jesteśmy największym zakładem produkującym kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny w Europie i zatrudniamy ponad 1500 osób.

     zobacz kogo szukamy >>

     Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

     zobacz kogo szukamy >>

     Grupa Hutchinson jest światowym liderem produkcji elastomerów w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Od ponad 160 lat projektujemy i wytwarzamy produkty stanowiące bazę komfortu i bezpieczeństwa każdego człowieka na ziemi, w powietrzu i na morzu.

     zobacz kogo szukamy >>

     WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów.

     zobacz kogo szukamy >>

     Nasz zespół tworzą ludzie w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, o różnej narodowości i kulturze. Dla nas najważniejsi są ludzie z pomysłami i innowacyjnym podejściem, którzy będą podzielać nasze zaangażowanie. Pracując w Sonoco możesz zdobywać nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale również przeżyć wspaniałą przygodę w miłej atmosferze.

     zobacz kogo szukamy >>

     Komentarze (0)