biznes chemiczny studia

Biznes chemiczny studia - kierunek studiów

Wydaje Ci się, że zagadnienia z chemii i zarządzania nie da się połączyć? Nic bardziej mylnego, a dowodem na to jest powstanie niepowtarzalnego kierunku studiów jakim jest Biznes chemiczny. To interdyscyplinarny kierunek, który edukuje przyszłych inżynierów, posiadających umiejętności menadżerskie. Jeśli zatem nie lubisz się ograniczać i chciałbyś pozyskać wszechstronną wiedzę z różnych zagadnień to te studia są idealne dla Ciebie!

Organizacja toku studiów jest elastyczna tzn. możesz dopasować zajęcia do swoich zainteresowań, ponieważ program obejmuje obowiązkowe przedmioty oraz fakultatywne. W ramach studiów będziesz zdobywać wiadomości z takich obszarów jak chemia, matematyka, fizyka i biochemia. Ponadto zapoznasz się z zasadami funkcjonowania star-upów oraz nauczysz się w jaki sposób zarządzać ludźmi by firma osiągała zamierzone cele. Dodatkowo na zajęciach zostaną poruszone zagadnienia dotyczące wykorzystywanych surowców i procesów biotechnologicznych w przemyśle chemicznym. Uczęszczając na proponowane wykłady zdobędziesz kompleksową wiedzę i dołączysz do grona wykwalifikowanych specjalistów. Dodatkowo po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł inżyniera, co tylko sprawi, że staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjnym pracownikiem dla przyszłych pracodawców!

W związku z dynamicznym rozwojem przemysłu chemicznego i wzrostem zapotrzebowania na wyspecjalizowanych pracowników, jako absolwent kierunku Biznes chemiczny znajdziesz zatrudnienie przede wszystkim w przedsiębiorstwach z branży chemicznej i farmaceutycznej. Oprócz tego możesz podjąć pracę na stanowisku menadżera i zarządzać procesami produkcyjnymi. Wybór ścieżki zawodowej zależy wyłącznie od Ciebie, dlatego jeśli nauki ścisłe nie stanowią dla Ciebie wyzwania lub chciałbyś sprawdzić się w roli kierownika to zdecyduj się na studia na kierunku Biznes chemiczny!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Biznes chemiczny


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • rozumienia zachodzących interakcji między dziedziną ekonomii i chemią
  • znajomości narzędzi pomiarowych oraz aparatury naukowej wykorzystywanej w procesach technologicznych
  • znajomości prawa autorskiego i ochrony własności przemysłowej
  • oceny zastosowań inżynieryjno – technicznych w procesach chemicznych
  • specjalistycznej wiedzy z zakresu ekonomii i biznesu
  • znajomości specjalistycznej terminologii inżynierskiej
  • znajomości języka angielskiego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Biznes chemiczny


Absolwent kierunku Biznes chemiczny znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik firm z sektora chemicznego, farmaceutycznego, agrochemicznego
  • menadżer przedsiębiorstw działających w obszarze chemii stosowanej
  • pracownik firm produkujących kosmetyki

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek biznes chemiczny, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: chemia, matematyka, język obcy nowożytny, biologia, fizyka, fizyka z astronomią, geografia

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku BIZNES CHEMICZNY

Zobacz inne kierunki Chemiczne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)