Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe

Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe

budownictwo energooszczędne studia podyplomowe

Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe

Obecnie ekologiczne budownictwo, wykorzystujące dostępne i znane źródła energii odnawialnej, zdobywa coraz większą popularność. Również zmieniające się przepisy budowlane wymuszają na przedsiębiorstwach wprowadzanie technologii oszczędzających energię. W związku z tym na rynku pracy wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, którzy potrafią dokonać oceny energetycznej budynków, a w razie takiej potrzeby, zaproponować odpowiednie zmiany. Zatem jeśli zależy Ci na zdobyciu nowych umiejętności zawodowych to koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie dają studia podyplomowe na kierunku Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków!

Czego nauczysz się w ramach zajęć? Program studiów obejmuje zagadnienia z obszaru prawa budowlanego, ochrony cieplnej obiektów mieszkalnych i użytkowych, oświetlenia i akustyki budynków. Dodatkowo zapoznasz się z zasadami tworzenia oceny energetycznej oraz przeprowadzania audytu. Na zajęciach zdobędziesz również wiadomości dotyczące ogrzewania i wentylacji budynków, dzięki czemu będziesz potrafił obniżyć zużycie energii, projektując jednocześnie rozwiązania dopasowane do potrzeb i wymagań klientów. Czas trwania nauki obejmuje 2 semestry. Po ich pozytywnym zaliczeniu, absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów podyplomowych. Dodatkowo masz możliwość zdobycia uprawnień do przygotowywania świadectw charakterystyki energetycznej budynku.

Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach budowlanych i zakładach energetycznych. Oprócz tego możesz znaleźć zatrudnienie w prywatnych firmach zajmujących się opracowywaniem audytów energetycznych. Zatem jeśli chciałbyś podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i uaktualnić wiedzę z zakresu budownictwa to właśnie znalazłeś idealne studia dla siebie!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • znajomości metod zabezpieczenia przeciwpożarowego
  • wykorzystywanych obecnie źródeł energii odnawialnej
  • obowiązujących przepisów prawnych dotyczących energetyczności budynków
  • przeprowadzania samodzielnej oceny technicznej budynku
  • prawidłowego analizowania rysunków budowlanych
  • samodzielnego tworzenia oceny energetycznej budynków oraz przeprowadzania audytu

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków


Absolwent kierunku Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik przedsiębiorstw budowlanych
  • pracownik zakładów energetycznych
  • pracownik firm zajmujących się przeprowadzaniem audytów energetycznych

STUDIA PODYPLOMOWE

 

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYTING I OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW – STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)