Coaching i doradztwo filozoficzne

Coaching i doradztwo filozoficzne

Coaching i doradztwo filozoficzne studia - kierunek studiów

Coaching i doradztwo filozoficzne studia - kierunek studiów

W obecnych czasach możliwości kształcenia czy perspektywy zawodowe są praktycznie nieograniczone. Dlatego też czasami potrzebna jest profesjonalna pomoc, dzięki której człowiek zrozumie czego tak naprawdę pragnie i oczekuje od przyszłości. Właśnie takimi zagadnieniami zajmuje się w swojej pracy coach, który wspiera swoich klientów w drodze do osiągnięcia wytyczonych celów. Jeśli uwielbiasz pracę z ludźmi, uważasz, że potrafisz odczytywać i rozumiesz ich potrzeby oraz motywować do dalszego rozwoju to studia na kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne są dla Ciebie wprost idealne!

W ramach zajęć zapoznasz się z podstawami psychologii i najważniejszymi nurtami psychologicznymi, jak również zrozumiesz mechanizmy i zjawiska występujące w relacjach międzyludzkich. Program studiów obejmuje także takie przedmioty jak trening komunikacji i twórczości, podstawy doradztwa filozoficznego oraz etyka. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz umiejętności przydatne w procesie rozwoju osobistego i treningu interpersonalnego. Oprócz tego zagadnienia związane z historią filozofii na przestrzeni dziejów, nie będą dla Ciebie żadną tajemnicą. Dzięki zdobytej wiedzy i wszechstronnym kompetencjom staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie!

Zapotrzebowanie na profesjonalnych coachów w dalszym ciągu rośnie, dlatego jako absolwent tego kierunku nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Zatem gdzie możesz pracować? Przede wszystkim stanowisko szkoleniowca w firmach oferujących tego typu usługi, jak również etat wewnętrznego coacha w przedsiębiorstwach jest przeznaczone dla absolwentów tych studiów. Jeżeli lubisz wyzwania i cechuje Cię kreatywność to założenie własnej działalności gospodarczej jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Zatem jeśli chciałbyś zdobyć praktyczne umiejętności i wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystać w przyszłości, wybierz studia na kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Coaching i doradztwo filozoficzne


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • znajomości metodyki pracy coacha
  • dysponowania pogłębionymi wiadomościami z zakresy historii filozofii
  • znajomości podstawowej terminologii z obszaru psychologii
  • komunikacji interpersonalnej oraz dopasowania jej do rozmówcy
  • znajomości twórczych działań oraz wykorzystywania ich w codziennej pracy

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne


Absolwent kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • coach rozwoju osobistego
  • pracownik firm szkoleniowych
  • coach biznesowy
  • doradca filozoficzny
  • pracownik działu HR

Jakie przedmioty zdawać na maturze? 

Żeby dostać się na studia na kierunek coaching i doradztwo filozoficzne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: dwa przedmioty spośród następujących: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia, filozofia, historia, historia sztuki, geografia, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Coaching i doradztwo filozoficzne

COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Komentarze (0)