Dyplomacja studia - kierunek studiów

Dyplomacja studia - kierunek studiów

Sztuka dyplomacji jest niezwykle ważną umiejętnością przydatną w wielu obszarach życia. Odgrywa bowiem istotną rolę przy zawieraniu umów handlowych, szczególnie tych międzynarodowych, jak również przy łagodzeniu pojawiających się napięć i konfliktów. Jeśli uważasz, że posiadasz kompetencje, które mogą się przydać w działaniach dyplomatycznych, interesujesz się aktualnymi zjawiskami zachodzącymi na arenie politycznej i gospodarczej oraz cechuje Cię ciekawość świata to studia na kierunku Dyplomacją są właśnie dla Ciebie, zatem koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie Ci oferują!

Zastanawiasz się jakich zagadnień możesz się spodziewać wybierając ten kierunek studiów? Uczęszczając na zajęcia poznasz zasady savoir – vivre oraz nauczysz się zachowywać zgodnie z obowiązującym protokołem dyplomatycznym. Dodatkowo zagłębisz się w historię stosunków dyplomatycznych, które kształtowały się na przestrzeni wielu lat. Dzięki tej wiedzy łatwiej będzie Ci zrozumieć i interpretować obecne zjawiska na arenie międzynarodowej. W trakcie studiów masz także możliwość wyboru specjalności, która jest bliższa Twoim zainteresowaniom: dyplomacja publiczna lub dyplomacja społeczna.

Gdzie możesz pracować po ukończeniu studiów na kierunku Dyplomacja? Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie przede wszystkim w instytucjach administracji rządowej oraz samorządowej, jak również w placówkach międzynarodowych. Będziesz mógł również podjąć pracę w ambasadach i konsulatach RP. Oprócz tego, dzięki umiejętnościom interpretowania zachodzących zjawisk na arenie międzynarodowej, masz możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwach, które na co dzień zajmują się współpracą z zagranicznymi firmami. Jak widzisz perspektywy zawodowe są szerokie i różnorodne, zatem jeśli nie lubisz monotonii i jesteś gotów na wyzwania to wybierz studia na kierunku Dyplomacja!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Dyplomację


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • rozumienia wydarzeń mających miejsce na świecie
  • znajomości historii kształtowania się stosunków dyplomatycznych na świecie
  • przeprowadzania negocjacji i działań o charakterze dyplomatycznym
  • dysponowania pogłębionymi wiadomościami z zakresu protokołu dyplomatycznego
  • znajomości zasad savoir – vivre
  • znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Dyplomacja


Absolwent kierunku Dyplomacja znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik służby zagranicznej
  • pracownik organizacji międzynarodowej
  • pracownik firm międzynarodowych
  • pracownik administracji rządowej i samorządowej

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek dyplomacja, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, biologia, filozofia, chemia, historia, geografia, fizyka, matematyka, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku DYPLOMACJA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Dyplomacja

DYPLOMACJA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Komentarze (0)