Efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna

efektywność energetyczna studia

Efektywność energetyczna studia - kierunek studiów

W procesie kształcenia ważna jest dla Ciebie praktyka oraz innowacyjne podejście do nauki? Jeśli tak to z pomocą przychodzą Ci studia inżynierskie na kierunku Efektywność energetyczna, więc koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie Ci proponują, bo być może to jest to czego szukasz!

Jakie przedmioty proponowane są studentom tego kierunku? Zanim się tego dowiesz należy wspomnieć o specjalnościach, które są realizowane w ramach studiów. Pierwsza z nich to Efektywna gospodarka energetyczna i utrzymanie ruchu, która przede wszystkim kładzie nacisk na zdobycie wiedzy związanej z oszczędzaniem energii oraz użytkowaniem urządzeń. Druga specjalność Energetyka rozproszona z OZE obejmuje zagadnienia skupiające się na źródłach energii odnawialnej oraz integracji różnych systemów. Jako student tego kierunku, uczęszczając na zajęcia poszerzysz swoją wiedzę z chemii, fizyki, matematyki oraz informatyki. Oprócz tego zostaną zaprezentowane tematy dotyczące elektroenergetyki, rynku energii, automatyki oraz mechaniki. Dodatkowo rozwiniesz umiejętności grafiki inżynierskiej, jak również rysunku technicznego.

Jako student kierunku Efektywność energetyczna otrzymujesz, oprócz świetnego programu kształcenia, także interesujące propozycje zawodowe. Absolwenci mogą pracować w różnego rodzaju przedsiębiorstwach z branży energetycznej oraz instytucjach administracji. Posiadając wykształcenie w tej dziedzinie możesz podjąć zatrudnienie w firmach konsultingowych lub audytorskich z sektora energetyki. Jak sam widzisz podjęcie studiów na kierunku Efektywność energetyczna to nie tylko gwarancja kompleksowej edukacji, ale także przyszłości zawodowej, zatem weź pod uwagę tę propozycję przy wyborze dalszej drogi kształcenia!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Efektywność energetyczna


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • znajomości zasad grafiki inżynierskiej oraz rysunku technicznego
  • dysponowania technikami stosowanymi przy ocenie efektywności energetycznej
  • tworzenia rozwiązań zgodnych z wymaganiami energetyki cieplnej
  • doboru odpowiednich urządzeń i technologii do wymagań otoczenia
  • opracowywania kosztorysów planowanych przedsięwzięć
  • znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Efektywność energetyczna


Absolwent kierunku Efektywność energetyczna znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik przedsiębiorstw z sektora energetyki
  • pracownik jednostek administracji
  • pracownik firm audytorskich i konsultingowych w zakresie energetyki
  • własna działalność gospodarcza

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek efektywność energetyczna, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, chemia, fizyka i astronomia, informatyka

 
 

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

Komentarze (0)