elektronika przemysłowa studia

Elektronika przemysłowa studia - kierunek studiów

Dla kogo studia na kierunku Elektronika przemysłowa to idealna propozycja? Na pewno dla ludzi, którzy chcą zdobyć wykształcenie, które nie ogranicza możliwości zawodowych. To także świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują studiów dopasowanych do aktualnych wymagań rynku pracy. Jeśli myślisz w podobny sposób, a do tego lubisz nauki ścisłe i techniczne, wybierz studia na kierunku Elektronika przemysłowa!

Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach studiów na tym kierunku? Studenci mogą poszerzać zakres swoich wiadomości w zakresie fizyki, informatyki oraz matematyki. Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z budową sterowników mikroprocesowych, systemami kodowania sygnałów oraz sieciami teleinformatycznymi. Co jeszcze znajdziesz w ofercie edukacyjnej? W ramach zajęć zostaną zaprezentowane tematy poruszające zagadnienia z obszaru eksploatacji urządzeń elektronicznych, automatyki, jak również materiałoznawstwa i energoelektroniki.

Absolwenci studiów na kierunku Elektronika przemysłowa nie muszą martwić się o zatrudnienie, ponieważ w dobie dzisiejszej technologii, specjaliści z tej branży są poszukiwani na rynku pracy. A w jakich dokładnie miejscach możesz starać się stanowisko pracy? Zatrudnienie znajdziesz w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją urządzeń elektronicznych lub zakładach produkcyjnych. Posiadając wykształcenie w obszarze elektroniki przemysłowej nie powinieneś mieć trudności z otrzymaniem pracy w biurach projektowych oraz firmach teleinformatycznych. Tak naprawdę możliwości jest wiele, a miejsce pracy zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli czujesz, że ten kierunek kształcenia odpowiada Twoim zainteresowaniom, zdecyduj się na studia na kierunku Elektronika przemysłowa!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Elektronika przemysłowa


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • dysponowania podstawowymi wiadomościami z ekonomii, zarządzania zasobami ludzkimi, programowania, telekomunikacji
  • znajomości zagadnień dotyczących układów elektronicznych, automatyki oraz systemów operacyjnych
  • posługiwania się różnymi językami programowania
  • projektowania systemów elektronicznych, urządzeń oraz sieci teleinformatycznych
  • znajomości budowy sterowników mikroprocesowych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Elektronika przemysłowa


Absolwent kierunku Elektronika przemysłowa znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik przedsiębiorstw produkujących urządzenia elektroniczne
  • pracownik firm teleinformatycznych
  • pracownik zakładów produkcyjnych
  • pracownik biur projektowych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek elektronika przemysłowa, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, fizyka, chemia, informatyka, matematyka

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ELEKTRONIKA PRZEMYSŁOWA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Elektronika przemysłowa

ELEKTRONIKA PRZEMYSŁOWA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

Komentarze (0)