electrical engineering studia

Electrical engineering studia - kierunek studiów

Wybór studiów, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania i zapewnią szerokie perspektywy zawodowe spędza nie jednej osobie sen z powiek. Osiągnięcie tego celu wydaje się niemożliwe, ale to tylko pozory. Kierunek Electrical engineering jest tego dowodem. Studia prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu będziesz się nim płynnie posługiwać, a dodatkowo poznasz specjalistyczną terminologię. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść tej propozycji jest fakt, że obszar związany z elektrotechniką dynamicznie się rozwija i dalszym ciągu potrzeba wykształconych specjalistów na rynku pracy. Jeśli tematyka studiów jest bliska Twoim zainteresowaniom, koniecznie zapoznaj się dalszymi informacjami!

Jakie przedmioty obejmuje program? W planie pojawiają się zajęcia z materiałoznawstwa, elektroniki, mechaniki, matematyki oraz fizyki. Jako student tego kierunku nauczysz się projektować i konstruować obwody, napędy oraz instalacje elektryczne. Dodatkowo rozwiniesz umiejętność programowania. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia uzyskasz niezbędne wiadomości z zakresu przetwarzania sygnałów, technik mikroprocesowych oraz zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju urządzeń elektrycznych.

Jako absolwent kierunku Electrical engineering masz szerokie perspektywy zawodowe zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zatrudnienie znajdziesz m.in. w przedsiębiorstwach usługowo-handlowych z branży elektrotechniki oraz w biurach konstrukcyjnych lub projektowych. Po ukończeniu studiów nie powinieneś mieć trudności z podjęciem pracy w firmach instalacyjnych, serwisowych, jak również Twoje umiejętności mogą być przydatne w branży motoryzacyjnej. Zatem zdecyduj się na studia na kierunku Electrical engineering i ciesz się możliwościami jakie oferują swoim absolwentom!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Electrical engineering


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • podstawowych zagadnień dotyczących fizyki, algebry, rachunku podobieństwa oraz statystyki
 • konstruowania systemów i układów elektrycznych
 • dysponowania specjalistycznymi wiadomościami z elektrotechniki, elektroenergetyki, napędów i pojazdów elektrycznych
 • przetwarzania i regulowania sygnałów elektrycznych oraz projektowania instalacji elektrycznych
 • zaawansowanej znajomości języka angielskiego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Electrical engineering


Absolwent kierunku Electrical engineering znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik biur projektowych
 • pracownik firm instalacyjnych
 • pracownik przedsiębiorstw usługowo – handlowych
 • pracownik branży motoryzacyjnej
 • pracownik placówek naukowo-badawczych
 • pracownik firm serwisowych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek electrical engineering, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, chemia, biologia, fizyka, informatyka

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ELECTRICAL ENGINEERING

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Electrical engineering

ELECTRICAL ENGINEERING - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

Komentarze (0)