english studies studia

English studies studia - kierunek studiów

Tematy związane z naukami humanistycznymi są Ci bliskie? Chciałbyś posługiwać się płynnie kilkoma językami obcymi? Lubisz poznawać historię innych państw i jesteś otwarty na nowe kultury? Jeśli zgodziłeś się przynajmniej z jednym pytaniem to warto zapoznać się z możliwościami jakie oferują studia na kierunku English studies, ponieważ być może to jest propozycja właśnie dla Ciebie!

Jako student będziesz miał szansę bliżej poznać historię krajów anglojęzycznych, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zrozumieć współczesne zdarzenia mające miejsce w tych państwach. W ramach zajęć poznasz tematy poruszające problematykę różnic kulturowych czy religijnych. Dodatkowo rozwiniesz umiejętności płynnego posługiwania się językiem angielskim, co w dzisiejszych czasach jest niezbędną kompetencją jeśli chcemy rozwijać się zawodowo. Co jeszcze? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz niezbędną wiedzę z takich obszarów jak literaturoznawstwo, medioznawstwo oraz językoznawstwo. Nie zabraknie także czasu na podjęcie tematów dotyczących polityki czy zjawisk zachodzących w społeczeństwach takich państw jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone.

Jesteś ciekaw, gdzie możesz podjąć pracę po ukończeniu studiów? Jako absolwent kierunku English studies masz szerokie perspektywy zawodowe, ponieważ zatrudnienie znajdziesz w różnego rodzaju środkach masowego przekazu. Posiadając wiedzę z zakresu kultury, historii możesz pracować w firmach doradczych lub organizacjach działających na rzecz promowania tradycji krajów anglojęzycznych. Gdzie jeszcze możesz rozpocząć swoją aktywność zawodową? Nie powinieneś mieć także trudności ze znalezieniem pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach lub biurach tłumaczeń. Tak naprawdę to od Ciebie zależy, w jakim kierunku potoczy się Twoja kariera. Jeśli chciałbyś mieć szansę na spełnienie zawodowe to idealnym rozwiązaniem jest podjęcie studiów na kierunku English studies!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując English studies


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości literatury i kultury państw anglojęzycznych
 • dysponowania wiadomościami z obszaru językoznawstwa oraz historii
 • rozumienia zagadnień dotyczących zachowań społecznych państw anglojęzycznych
 • analizowania mechanizmów wydarzeń zachodzących na arenie politycznej krajów anglojęzycznych
 • znajomości języka angielskiego na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego
 • znajomości drugiego języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku English studies


Absolwent kierunku English studies znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik biura tłumaczeń
 • pracownik międzynarodowych korporacji
 • pracownik redakcji prasowych
 • pracownik organizacji kulturalnych
 • pracownik firmach doradczych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek english studies, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język angielski

 

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ENGLISH STUDIES

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek English studies

ENGLISH STUDIES - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Komentarze (0)