Etnomuzykologia – studia podyplomowe

Etnomuzykologia – studia podyplomowe

etnomuzykologia studia

Etnomuzykologia – studia podyplomowe

Czym się zajmuje dokładnie etnomuzykologia? Można opisać ją jako dyscyplinę, która skupia się na poznaniu muzyki ludowej różnych grup etnicznych. A dla kogo podyplomowe studia etnomuzykologiczne są świetną propozycją? Tak naprawdę, każdy kto pasjonuje się muzyką lub jest z nią związany zawodowo i chciałby poszerzyć swoje horyzonty, może ubiegać się o przyjęcie na ten kierunek. Zatem jeśli posiadasz dyplom ukończenia studiów I stopnia, koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę tę możliwość, tym bardziej, że wykształcenie muzyczne nie jest wymagane!

Nauka na podyplomowych studiach etnomuzykologicznych trwa dwa semestry, w trakcie których uczestnicy poszerzają swoje wiadomości z zakresu polskiego folkloru muzycznego oraz antropologii muzyki. Oprócz treści wprowadzających w problematykę tych studiów podyplomowych, studenci będą mieli szansę poznać tradycyjne tańce ludowe, ze szczególnym naciskiem położonym na te, pochodzące z Polski. Program studiów obejmuje także zajęcia, dzięki którym otrzymasz niezbędną wiedzę z obszaru metodologii, a zatem nie będziesz miał trudności w przeprowadzeniu własnych badań. Co jeszcze? Możesz spodziewać się zagadnień dotyczących przeprowadzania analizy muzycznej ludowych utworów oraz będziesz uczestniczyć w zajęciach wokalnych.

Etnomuzykologiczne studia podyplomowe będą świetnym uzupełnieniem wiedzy dla nauczycieli muzyki zarówno w szkołach ogólnokształcących, jak i muzycznych oraz osób, które zajmują się popularyzowaniem tradycyjnej muzyki. Ale uzyskanie dodatkowego wykształcenia jest również dobrą okazją na zmianę dotychczasowego miejsca pracy. Posiadając wiedzę i umiejętności z zakresu etnomuzykologii możesz starać się o zatrudnienie jako animator muzyczny lub podjąć pracę w ośrodkach kulturalnych.


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Etnomuzykologia


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • znajomości tańców ludowych
  • dysponowania wiadomościami z obszaru polskiego folkloru muzycznego, antropologii muzyki
  • znajomości historii poszczególnych instrumentów oraz ich właściwości
  • znajomości zagadnień z obszaru metodologii badań

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Etnomuzykologia


Absolwent kierunku Etnomuzykologia znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik ośrodków kulturalnych
  • animator muzyczny

STUDIA PODYPLOMOWE

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ETNOMUZYKOLOGIA – STUDIA PODYPLOMOWE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Etnomuzykologia – studia podyplomowe

ETNOMUZYKOLOGIA – STUDIA PODYPLOMOWE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Komentarze (0)