Europejskie studia kulturowe

Europejskie studia kulturowe

europejskie studia kulturowe

Europejskie studia kulturowe studia - kierunek studiów

Jesteś pozytywnie nastawiony do poznawania nowych rzeczy? Nie lubisz się ograniczać, szczególnie w kwestiach kształcenia? Poszukujesz studiów, po których będziesz miał różnorodne możliwości zatrudnienia? W takim razie powinien zainteresować Cię kierunek Europejskie studia kulturowe. Jeśli nie masz sprecyzowanych planów na przyszłość, koniecznie przeczytaj poniższą charakterystykę. Być może jest to propozycja, której szukasz!

Zanim dowiesz się jakie przedmioty obejmuje plan, powinieneś wiedzieć o specjalnościach przygotowanych dla studentów. Do wyboru masz specjalność: Kreowanie mediosfery lub Dialog kultur. Pierwsza z nich skupia się na działaniach kulturalnych i społecznych, jak również wpływie komunikacji interpersonalnej na rozwój nowych technologii. Druga specjalność dotyczy animacji kultury i prowadzenia różnych projektów. Wracając do tematu planu studiów, uczestnicząc w zajęciach możesz się spodziewać zagadnień z obszaru mediów, historii sztuki oraz literatury. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę z socjologii oraz antropologii. Oprócz przedmiotów kierunkowych, będziesz także realizował zajęcia przypisane do konkretnej specjalności.

Gdzie możesz stawiać swoje pierwsze kroki zawodowe po ukończeniu kierunku Europejskie studia kulturowe? Jako absolwent zatrudnienie znajdziesz w placówkach edukacyjnych, artystycznych oraz różnego rodzaju instytucjach kulturalnych. Oprócz tego możesz podjąć pracę w agencjach reklamowych lub szeroko rozumianych mass mediach. Jeśli obcowanie z kulturą jest istotną częścią Twojego życia i chciałbyś połączyć to ze swoją karierą zawodową to kierunek Europejskie studia kulturowe są dla Ciebie idealne!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Europejskie studia kulturowe


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości metod badawczych z obszaru kultury
 • dysponowania wiadomościami dotyczącymi dziedzictwa kulturowego Polski oraz Europy
 • analizowania tekstów kultury
 • gromadzenia, selekcjonowania oraz analizowania zebranych informacji
 • znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Europejskie studia kulturowe


Absolwent kierunku Europejskie studia kulturowe znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik instytucji kulturalnych
 • pracownik ośrodków artystycznych
 • pracownik agencji reklamowych
 • pracownik mass mediów
 • pracownik placówek edukacyjnych
 • pracownik firm konsultingowych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek europejskie studia kulturowe, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku EUROPEJSKIE STUDIA KULTUROWE

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Komentarze (0)