Informatyka i agroinżynieria

Informatyka i agroinżynieria

Informatyka i agroinżynieria studia - kierunek studiów

Studia inżynierskie na kierunku Informatyka i agroinżynieria to interdyscyplinarna propozycja kształcenia dla osób, które dysponują szerokimi zainteresowaniami, szczególnie związanymi z nowoczesnymi technologiami oraz naukami rolniczymi i leśnymi. Komputery czy systemy informatyczne stały się nieodłączną częścią funkcjonowania wielu branż, również w rolnictwie są ważnym elementem pracy. Jeśli uważasz, że odnajdziesz się w tym obszarze kształcenia i chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje, przeczytaj poniższą charakterystykę kierunku Informatyka i agroinżynieria!

Jakie przedmioty obejmuje program studiów? W planie znalazły się przedmioty skupiające się na przekazaniu wiedzy z zakresu nauk ścisłych, mechaniki, automatyki, materiałoznawstwa oraz elektroniki. Oprócz tego zapoznasz się z budową maszyn rolniczych, procesem produkcji rolniczej oraz botaniką. Jako student kierunku Informatyka i agroinżynieria, nauczysz się projektować aplikacje internetowe oraz bazy danych. Co jeszcze? Takie zagadnienia jak zarządzanie siecią, systemy komputerowe wykorzystywane w urządzeniach rolniczych czy eksploatacja maszyn nie będą dla Ciebie żadnym zaskoczeniem w codziennej pracy.

Jeśli nie zdecydowałeś się jeszcze na konkretną ścieżkę kształcenia to nie pomijaj tego kierunku przy wyborze studiów, ponieważ jest to szansa na realizację zawodową i nieustanny rozwój. A mówiąc już o perspektywach pracy to gdzie absolwenci mogą starać się o zatrudnienie? Twoje wykształcenie zostanie docenione w firmach wdrażających nowoczesne technologie. Nie powinieneś mieć trudności z podjęciem pracy na stanowisku administratora sieci komputerowych w przedsiębiorstwach z sektora rolniczego, jak również w firmach doradczych.


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Informatykę i agroinżynierię


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • znajomości budowy i eksploatacji urządzeń rolniczych
  • dysponowania podstawowymi wiadomościami z obszaru fizyki, chemii oraz matematyki
  • materiałoznawstwa, automatyki, elektroniki oraz mechaniki
  • projektowania aplikacji internetowych oraz oprogramowań komputerowych wykorzystywanych w sektorze rolniczym
  • znajomości języka obcego oraz specjalistycznej terminologii
  • wykonywania obliczeń inżynierskich oraz analizy uzyskanych danych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka i agroinżynieria


Absolwent kierunku Informatyka i agroinżynieria znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • projektant stron internetowych
  • pracownik firm doradczych
  • administrator sieci komputerowej
  • pracownik przedsiębiorstw wdrażających nowoczesne technologie

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Informatyka i agroinżynieria, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, fizyka z astronomią, chemia, informatyka 

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku INFORMATYKA I AGROINŻYNIERIA

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Komentarze (0)