Licea w Czechowicach-Dziedzicach

Licea w Czechowicach-Dziedzicach

Licea w Czechowicach-Dziedzicach

Profil klasy nie musi Cię ograniczać! W Liceum w Czechowicach-Dziedzicach to Ty decydujesz, jakie przedmioty będą rozszerzone. Profile klas to jedynie ogólne określenie Twoich zainteresowań, szczegóły Ty ustalasz. Klasa matematyczna to miejsce dla umysłów ścisłych. Obowiązkowa jest nauka matematyki w trybie rozszerzonym, inne przedmioty wybierasz samodzielnie. Liceum w Czechowicach-Dziedzicach stawia na naukę języków obcych. Angielski, niemiecki, francuski i hiszpański- jest w czym wybierać. Klasa przyrodnicza to miejsce dla miłośników biologii, geografii i innych nauk przyrodniczych. Odnajdą się tutaj również osoby, które myślą o studiowaniu na uczelni medycznej bądź politechnice. Liceum w Czechowicach-Dziedzicach zadbało również o humanistów. Z myślą o nich powstała klasa, w której dużą wagę przywiązuje się do nauki języka polskiego, historii i języków obcych. To miejsce dla przyszłych studentów kierunków filologicznych, dziennikarskich, prawniczych i humanistycznych. Co jeszcze ma do zaproponowania ta szkoła? Bierze ona udział w projekcie ERASMUS, w ramach którego organizowane są wymiany z uczniami z innych krajów europejskich. Zwiedzanie, poznawanie innych kultur oraz nauka języka- to wszystko możesz mieć, jeśli zdecydujesz się na wybór LO w Czechowicach-Dziedzicach! Szkoła współpracuje również z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach. Jeśli zależy Ci na dobrym zdaniu matury, swobodzie wyboru przedmiotów rozszerzonych i efektywnej nauce języków obcych to postaw na Liceum im. Marii Skłodowskiej Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

 

1. Licea

Licea Czechowice-Dziedzice

profile klas - przedmioty rozszerzone języki adres dzielnica link

LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

  • Klasa matematyczna- rozszerzona matematyka, fizyka/geografia/język obcy (jeden przedmiot do wyboru), informatyka/język angielski/język niemiecki/język francuski (jeden przedmiot do wyboru)
  • Klasa przyrodnicza- biologia, chemia/język obcy (jeden przedmiot do wyboru), fizyka/geografia/język angielski/język niemiecki/język francuski (jeden przedmiot do wyboru)
  • Klasa humanistyczna- rozszerzony język polski, historia/język obcy (jeden przedmiot do wyboru), WOS/język angielski/język niemiecki/język francuski (jeden przedmiot do wyboru)
  • angielski,
  • niemiecki,
  • francuski,
  • hiszpański
ul. Konopnickiej 9
43-502 Czechowice-Dziedzice
(32) 215 35 77
sekretariat@sklodowska.edu.pl
 

 

przedmioty rozszerzone
języki
Szkoła profile klas - przedmioty rozszerzone języki adres dzielnica link

Niestety, nic nie znaleziono

Komentarze (0)