Badania i analizy społeczne

Badania i analizy społeczne

badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie wartościowych informacji spośród tych pozornie nic nieznaczących jest dla Ciebie jedynie kwestią czasu? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, bo badania i analizy społeczne to kierunek stworzony dla takich osób jak Ty.

Te studia przygotują Cię do wykonywania najróżniejszych zadań, z którymi przyjdzie się zmierzyć przyszłym managerom czy analitykom. Twoim atutem będzie niewątpliwie umiejętność projektowania i realizacji badań społecznych oraz wiedza w zakresie ekonomii i demografii. To unikatowe połączenie przedmiotów teoretycznych i praktycznych sprawi, że kariera na rynku polskim i zagranicznym będzie stała przed Tobą otworem.

Co warte podkreślenia, jest to kierunek nowy, wychodzący naprzeciw aktualnym oczekiwaniom największych pracodawców. Rosnące zapotrzebowanie na menadżerów, analityków oraz ekspertów w instytucjach międzynarodowych i centrach badawczych sprawia, że ten kierunek jest znakomitą inwestycją w Twoją przyszłość. Jak widzisz, wachlarz możliwości dla absolwenta badań i analiz społecznych jest zatem naprawdę szeroki.

Aby zostać studentem tego kierunku, musisz najpierw zdać wstępny egzamin z zakresu wiedzy o gospodarce oraz języka obcego. Jeżeli zatem jesteś przekonany, że są to Twoje mocne strony – nie ma wątpliwości, że to studia dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując badania i analizy społeczne

Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:
 • ekonomii, demografii, procesów ekonomicznych, w tym również przeprowadzania analiz statystycznych i ekonometrycznych,
 • przemian społecznych, ich ewaluacji oraz doboru krytycznych danych koniecznych do przeprowadzenia badania,
 • metod ilościowych analizy procesów społecznych, wykorzystując przy tym najnowsze narzędzia informatyczne,
 • projektowania badań społecznych z pogłębioną analizą,
 • języka obcego – absolwent potrafi biegle posługiwać się językiem obcym i prezentować w nim efekty swojej pracy.​
 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku badania i analizy społeczne

Absolwent będzie mógł pracować jako:
 • statystyk-ekonometryk,
 • pracownik agencji badawczych,
 • analityk i ekspert w zagadnieniach społecznych w instytucjach państwowych, organizacjach pozarządowych i międzynarodowych.
 • manager ds. marketingu czy relacji z klientami.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na badania i analizy społeczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: studia magisterskie, podstawą kwalifikacji na studia stacjonarne jest wynik ze sprawdzianu kwalifikacyjnego z wiedzy o gospodarce oraz języka obcego

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku BADANIA I ANALIZY SPOŁECZNE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Badania i analizy społeczne

BADANIA I ANALIZY SPOŁECZNE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

     PRACODAWCY

     Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

     Firma DELL została założona przez Michaela Della w 1984 roku w Austin w stanie Teksas. Zasłynęła z wdrożenia bezpośredniego modelu sprzedaży, który omijał pośredników w drodze komputera z fabryki do Klienta. Jest także pionierem sprzedaży przez Internet – każdy może stworzyć dopasowany do swoich potrzeb komputer, od komponentów wewnętrznych zaczynając, a na kolorze obudowy kończąc, po czym śledzić etapy produkcji i dostawy.

     zobacz kogo szukamy >>

     Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

     zobacz kogo szukamy >>

     Nordea Bank AB S.A. Oddział w Polsce jest reprezentuje w Polsce największą skandynawską instytucję finansową - Grupę Nordea. Świadczymy usługi finansowe związane ze wsparciem procesów dla skandynawskich jednostek biznesowych oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu IT.

     zobacz kogo szukamy >>

     Założyciel naszej firmy, Dirk Rossmann, otworzył pierwszą własną i jednocześnie pierwszą samoobsługowa drogerię w Niemczech w 1972 roku. 20 lat później powstał w Łodzi, przy słynnej ulicy Piotrkowskiej, pierwszy Rossmann w Polsce. Dziś mamy ponad 1.200 drogerii, 700 tys. klientów dziennie, stworzyliśmy 17 tys. miejsc pracy.

     zobacz kogo szukamy >>

     PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego, a także jest jedną z wiodących grup finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Nasz Bank powstał z myślą o klientach indywidualnych, jednak obecnie jest także głównym partnerem małych i średnich przedsiębiorstw, dużych korporacji oraz instytucji rządowych i samorządowych.

     zobacz kogo szukamy >>

     Fujitsu Technology Solutions jest największym dostawcą infrastruktury informatycznej, obecnym na wszystkich najważniejszych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w Indiach. Wśród naszych klientów znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe oraz średnie firmy. Fujitsu GDC w Łodzi rozpoczęło swoją działalność na początku 2009 roku.

     zobacz kogo szukamy >>

     Barry Callebaut w Polsce jest częścią międzynarodowej grupy, będącej światowym liderem w produkcji wysokiej jakości produktów z kakao i czekolady. Grupa posiada ponad 53 nowoczesnych zakładów produkcyjnych na całym świecie, sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach oraz zatrudnia ponad 9 tysięcy osób.

     zobacz kogo szukamy >>

     JTI Polska jest częścią Japan Tobacco International, wiodącego międzynarodowego koncernu tytoniowego z siedzibą w Szwajcarii. Grupa zatrudnia 26 000 osób w 367 biurach, 26 fabrykach i 9 ośrodkach badawczo-rozwojowych na całym świecie. JTI sprzedaje swoje produkty w 120 krajach, a należące do niej marki znajdują się wśród najlepiej rozpoznawalnych światowych marek tytoniowych.

     zobacz kogo szukamy >>

     Infosys Poland is a leading provider of outsourcing, consulting and services and one of the biggest employers from the business services sector in Poland. The company is the subsidiary of Infosys Limited –a worldwide provider of integrated business and technology consulting, outsourcing and IT services and a giant in the global outsourcing market.

     zobacz kogo szukamy >>

     mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 24 lat notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

     zobacz kogo szukamy >>

     Komentarze (0)