Studia architektoniczne

Studia architektoniczne

Studia architektoniczne

Największy wybór studiów

architektonicznych w Polsce

Odkryj ponad 10 kierunków architektonicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne

Masz wyrobiony gust estetyczny i dobrą wyobraźnię przestrzenną? Chciałbyś mieć wpływ na otaczającą nas przestrzeń? Masz talent plastyczny, ale dobrze radzisz sobie również z naukami ścisłymi? Masz odważne, nieszablonowe pomysły i odwagę, by wprowadzić je w życie? Powinieneś zapoznać się z kierunkami związanymi z architekturą. Może jeden z nich okaże się tym, z którym chciałbyś związać swoją przyszłość. Na początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co chciałbyś projektować.

Na kierunku architektura i urbanistyka poznasz tajniki projektowania budynków –  od domów jednorodzinnych po hale przemysłowe, dowiesz się, jakimi zasadami rządzi się planowanie przestrzeni miejskiej. Podczas rekrutacji na studia pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki i języka obcego. Na kandydatów czeka również sprawdzian uzdolnień plastycznych.

Wybierając architekturę wnętrz, dowiesz się jak projektować wnętrza budynków – mieszkań, obiektów użyteczności publicznej, lokali usługowo-handlowych, poznasz tajniki designu mebli. Dowiesz się, jak tworzyć wnętrza łączące ze sobą praktyczność, estetykę i wygodę. Podczas rekrutacji na te studia pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki i języka obcego. Ale rezultat, jaki osiągniesz z egzaminu dojrzałości, nie jest jedynym kryterium decydującym o przyjęciu na studia. Kandydaci muszą zdać również egzamin z rysunku odręcznego, podczas którego sprawdzone zostaną ich zdolności manualne i plastyczne.

Na studiach architektura krajobrazu poznasz zasady, według których tworzy się ogrody, parki, skwery, rezerwaty przyrody. Kierunek ten łączy wiedzę architektoniczną z zagadnieniami z dziedziny nauk przyrodniczych, takich jak botanika czy ekologia. Dlatego też podczas rekrutacji na tym kierunku pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki, ale także z biologii. Kandydaci również muszą zdać egzamin wstępny z rysunku. Kończąc kierunek architektura krajobrazu pracy możesz szukać w instytucjach zajmujących się ochroną i rewitalizacją środowiska naturalnego.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI ARCHITEKTONICZNE?

 

 

 

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO

Miasto

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Kierunki architektura i budownictwo
budownictwo

Akademia Sztuki w Szczecinie

Kierunki architektura i budownictwo
architektura wnętrz

Bydgoska Szkoła Wyższa

Kierunki architektura i budownictwo
budownictwo

STUDIA ARCHITEKTONICZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Miasto

Architecture studia - kierunek studiów

Architektura to jeden z najbardziej fascynujących kierunków. Łączy w sobie wiedzę…

Architecture studia - kierunek studiów

Architektura to jeden z najbardziej fascynujących kierunków. Łączy w sobie wiedzę z zakresu nauk ścisłych oraz sztuki pięknej. Jest to dziedzina, która stale się rozwija, ponieważ wiernie podąża za zmianami jakie zachodzą w społeczeństwie, a co za tym idzie również za trendami . Bycie architektem to nie tylko tworzenie pięknych projektów ale również umiejętność dostosowania koncepcji do potrzeb ludzi i wymagań otoczenia. Zatem jeśli interesujesz się naukami ścisłymi ale zarazem chciałbyś rozwijać swoją kreatywność i talent artystyczny to z pomocą przychodzą Ci studia na kierunku Architecture!Czas trwania nauki na studiach pierwszego stopnia obejmuje 3,5 roku natomiast studia magisterskie trwają 1,5 roku.

Czytaj więcej: Architecture studia - kierunek studiów

Architektura studia - kierunek studiów

Co roku liczba maturzystów chcących podjąć studia architektoniczne kilkukrotnie…

Architektura studia - kierunek studiów

Co roku liczba maturzystów chcących podjąć studia architektoniczne kilkukrotnie przewyższa ilość wolnych miejsc na uczelniach. Mimo to kierunek architektura od lat postrzegany jest jako elitarny - na wymarzone studia dostaną się jedynie ci najwszechstronniej uzdolnieni. Aby być dobrym architektem, należy mieć bowiem jednocześnie duszę artysty i umiejętności inżyniera. Jeśli jednak posiadasz wyobraźnię przestrzenną, uzdolnienia plastyczne, wrażliwość na formę, przestrzeń oraz kolor – możesz być spokojny o swoje miejsce na studiach architektonicznych! Aby zostać studentem architektury, musisz najpierw zdać wstępny egzamin teoretyczno-praktyczny, który zweryfikuje Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu architekta. Jeśli przejdziesz go pomyślnie, otworzą się przed Tobą drzwi do zdobycia tytułu inżyniera architekta po pierwszym stopniu, i magistra architekta po drugim stopniu studiów.

Czytaj więcej: Architektura studia - kierunek studiów

Architektura i urbanistyka studia - kierunek studiów

Architektura i urbanistyka to jeden z najbardziej popularnych i wiodących kierunków…

Architektura i urbanistyka studia - kierunek studiów

Architektura i urbanistyka to jeden z najbardziej popularnych i wiodących kierunków na uczelniach oferujących te studia. Unikatowe połączenie nauk technicznych z wiedzą ogólną oraz sztuk pięknych co roku przyciąga wielu przyszłych architektów. Teraz to Ty możesz być jednym z nich! Jesteś kreatywny i posiadasz wyobraźnię przestrzenną, a jednocześnie jesteś utalentowany plastycznie? W takim razie studia architektoniczno-urbanistyczne są zdecydowanie dla Ciebie! Aby zostać studentem tego kierunku będziesz musiał najpierw zdać sprawdzian uzdolnień plastycznych. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie, po trzech i pół roku zdobędziesz tytuł inżyniera architekta, a następnie będzie mógł kontynuować swoją edukację na studiach magisterskich.

Czytaj więcej: Architektura i urbanistyka studia - kierunek studiów

Architektura krajobrazu studia - kierunek studiów

Jesteś wrażliwy na piękno krajobrazu i chciałbyś zająć się jego kształtowaniem zawodowo?…

Architektura krajobrazu studia - kierunek studiów

Jesteś wrażliwy na piękno krajobrazu i chciałbyś zająć się jego kształtowaniem zawodowo? Te studia Ci to umożliwią! Ogrody, parki krajobrazowe i narodowe czy krajobraz miejski – to Ty możesz stać się ich twórcą! Jeżeli masz zatem zdolności plastyczne, głowę pełną pomysłów i chciałbyś mieć wpływ na otaczające Cię środowisko to jest to kierunek dla Ciebie! Aby zostać studentem architektury krajobrazu musisz najpierw zdać egzamin z rysunku odręcznego. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie po trzech i pół roku otrzymasz tytuł architekta, a następnie będziesz mógł kontynuować edukację w ramach studiów magisterskich. Ponadto powinieneś cechować się kreatywnością oraz zainteresowaniem w dziedzinie nauk budowlanych. Te umiejętności będziesz mógł następnie rozwijać podczas Twoich studiów.

Czytaj więcej: Architektura krajobrazu studia - kierunek studiów

Architektura przestrzeni kulturowych studia - kierunek studiów

Studia na kierunku architektura przestrzeni kulturowych pozwolą Ci znaleźć pracę…

Architektura przestrzeni kulturowych studia - kierunek studiów

Studia na kierunku architektura przestrzeni kulturowych pozwolą Ci znaleźć pracę w jednostkach realizujących projekty z zakresu architektury, urbanistyki, architektury krajobrazu i architektury wnętrz oraz w jednostkach administracji, samorządów, w urzędach konserwatorskich i w innych instytucjach, zajmujących się ochroną, oceną czy przekształcaniem przestrzeni o wartościach kulturowych.

Czytaj więcej: Architektura przestrzeni kulturowych studia - kierunek studiów

Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Patrzysz z podziwem na designerskie meble w witrynie sklepowej i masz mnóstwo pomysłów…

Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Patrzysz z podziwem na designerskie meble w witrynie sklepowej i masz mnóstwo pomysłów na wystrój pomieszczeń, w których się znajdujesz? To oznaka, że prawdopodobnie będziesz w przyszłości świetnym architektem wnętrz! Studia na tym kierunku będą w takim razie znakomitym wzbogaceniem i rozwinięciem Twoich zainteresowań. Aby zostać studentem architektury wnętrz musisz najpierw zdać egzamin z rysunku odręcznego. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie po trzech i pół roku otrzymasz tytuł architekta, a następnie będziesz mógł kontynuować edukację w ramach studiów magisterskich. Niezwykle ważna będzie też kreatywność i umiejętność pracy w grupie.

Czytaj więcej: Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje…

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje oraz z jakich materiałów zostały zbudowane? Myślałeś o kierowaniu budową lub firmą budowlaną? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i marzy Ci się tytuł inżyniera? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie! Kierunek budownictwo to obecnie jeden z najbardziej popularnych kierunków politechnicznych, wybieranych przez maturzystów. Nie bez powodu! Według statystyk absolwenci tego kierunku nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Co więcej, oferowane jest wiele praktyk, które pozwalają na zdobycie doświadczenia zawodowego i zapewnienia dobrego startu na rynku pracy.

Czytaj więcej: Budownictwo studia - kierunek studiów

Budownictwo – inżynier europejski studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć zawód, który nie ogranicza Twoich możliwości rozwoju?…

Budownictwo – inżynier europejski studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć zawód, który nie ogranicza Twoich możliwości rozwoju? Marzysz by spróbować swoich sił w pracy zagranicą i w ten sposób zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności? Interesujesz się naukami technicznymi? Zatem zdecydowanie powinieneś zapoznać się z perspektywami jakie dają Ci studia na unikatowym kierunku jakim jest Budownictwo – inżynier europejskiZ jakich powodów ten kierunek jest wyjątkowy? Po pierwsze przed rozpoczęciem zajęć wybierasz specjalizację. Po drugie program studiów został przygotowany we współpracy z siedmioma europejskimi uniwersytetami.

Czytaj więcej: Budownictwo – inżynier europejski studia - kierunek studiów

Budownictwo podziemne studia - kierunek studiów

Istnieją zawody, które wymagają od ludzi siły charakteru, wspartej dodatkowo na…

Budownictwo podziemne studia - kierunek studiów

Istnieją zawody, które wymagają od ludzi siły charakteru, wspartej dodatkowo na całkowitej odpowiedzialności, żelaznych nerwach i umiejętności podejmowania decyzji w kryzysowych sytuacjach. Nie ma chyba osoby, która nie przypisałaby tych cech osobom na co dzień związanym z górnictwem.

Czytaj więcej: Budownictwo podziemne studia - kierunek studiów

Design krajobrazu studia - kierunek studiów

Rosnące wymagania związane z projektowaniem przestrzeni publicznej dostosowanej do potrzeb…

Design krajobrazu studia - kierunek studiów

Rosnące wymagania związane z projektowaniem przestrzeni publicznej dostosowanej do potrzeb ludzi, sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy posiadają szeroką wiedzę i kompetencje z wielu dziedzin, zarówno artystycznych, jak i naukowo – technicznych. Dzięki tym studiom, będziesz miał szansę dołączyć do ich grona i tworzyć niepowtarzalne projekty! W ramach zajęć poznasz problematykę rewitalizacji przestrzeni, projektowania miejsc o charakterze wielofunkcyjnym oraz konserwacji budynków. Plan studiów magisterskich obejmuje również odbycie praktyk w biurach projektowych, architektonicznych lub konserwatora zabytków. Dzięki takiej możliwości, możesz zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie, a przy okazji poznać swój przyszły zawód „od kuchni”!

Czytaj więcej: Design krajobrazu studia - kierunek studiów

Komentarze (3)

Armin odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

Architektura na WSEiZ jest godna zainteresowania. Raz niskie czesne, dobra kadra, stawiają na praktyczny aspekt studiów. Obecnie trwa rekrutacja, jakby ktoś myślał nad uczelnią w stolicy. ;)

Paulin W odpowiedzi do: Armin odpowiedz

architektura wnętrz na WSEiZ - polecam ! Ukończyłam tę uczelnie. Jest bardzo dobrą uczelnią niepubliczną z naciskiem na praktykę. Trwa teraz rekrutacja na II stopnia studia. Jakby ktoś się zastanawiał..

xx W odpowiedzi do: Armin odpowiedz

Ha! 660 zł czesnego miesięcznie nazywasz niskim czesnym? Dobre. Na dodatek każą sobie płacić w miesiące wakacyjne, kiedy nie ma ani zajęć ani sesji.