chemia w języku angielskim studia

Chemia studia w języku angielskim - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów magisterskich w dziedzinie chemii, które pozwolą rozwinąć Ci również inne umiejętności? Studia chemiczne w języku angielskim mogą stanowić świetną kontynuację Twoich poprzednich studiów. Rozwiną bowiem Twoje zainteresowania w tym zakresie, a jednocześnie sprawią, że będziesz przygotowany do podjęcia studiów nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

W ramach studiów zgłębisz zagadnienia związane z chemią i technologią chemiczną, opartą na podstawach nauk matematycznych, przyrodniczych, a także technicznych. Zdobędziesz umiejętności pozwalające na rozwiązywanie problemów chemicznych, również w niestandardowych sytuacjach, często na podstawie niekompletnych lub ograniczonych informacji. Jako absolwent staniesz się specjalista w wybranej specjalności, a w przyszłości będziesz mógł podjąć pracę w przemyśle chemicznym i jemu pokrewnym. Po ukończeniu specjalności nauczycielskiej będziesz mógł także pracować w szkolnictwie.

Jeżeli zatem chciałbyś podjąć wyzwanie kontynuowania swojej edukacji w języku angielskim to ten kierunek powinien przypaść Ci do gustu!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując chemię w języku angielskim

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • rozszerzonej wiedzy z zakresu chemii oraz wybranej specjalności,
  • dyskutowania na tematy chemiczne za równo ze specjalistami jak i niespecjalistami,
  • rozwiązywaniem problemów chemicznych, również w niestandardowych sytuacjach, na podstawie niekompletnych lub ograniczonych informacji,
  • organizowania pracy grupowej i kierowania zespołem,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu chemii.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku chemia w języku angielskim

Absolwent kierunku chemia w języku angielskim znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik laboratorium chemicznego w branży spożywczej, przetwórczej czy petrochemii,
  • nauczyciel chemii, po ukończeniu specjalności nauczycielskiej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Studia magisterskie

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku CHEMISTRY

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Komentarze (0)