
Dialog i doradztwo społeczne studia - kierunek studiów
Program studiów przeznaczony jest dla osób, które chciałyby pogłębić swoją formację intelektualną, ale również duchową i moralną. Na pewno odnajdą się na nim osoby, które zainteresowane są aktywizacją kapitału ludzkiego oraz szeroko pojętą pomocą innym. Kierunek Dialog i doradztwo społeczne powstał z myślą o kompleksowym przygotowaniu studentów do pracy trenera indywidualnego lub grupowego. Jeżeli zatem od zawsze byłeś zaangażowany w pracę społeczną to być może te studia będę świetną kontynuacją Twoich zainteresowań!
Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim poznasz wiele technik interpersonalnych, dzięki którym nauczysz się skutecznie i sprawnie niwelować konflikty społeczne. Co więcej, poznasz tajniki mediacji w sprawach cywilnych czy karnych oraz zostaniesz przygotowany do prowadzenia zajęć z ludźmi, którzy są zagrożeni wypaleniem zawodowym lub osobami bezrobotnymi. Ze względu na ciągły kontakt z ludźmi czekają na Ciebie również zajęcia z zakresu umiejętności miękkich. Dzięki takiemu wykształceniu będziesz mógł podjąć pracę jako coach lub doradca public relations.
Jeżeli zatem czujesz, że nauki humanistyczne są Twoją mocną stroną, a jednocześnie lubisz nieść pomoc innym i jesteś gotowy na nieustanną pracę z ludźmi to niewątpliwie jest to kierunek dla Ciebie!
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując dialog i doradztwo społeczne
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
-
podstawowej wiedzy filozoficznej, etycznej i psychologicznej,
-
etyki i bioetyki oraz zasad i metodologii etycznej oceny zjawisk społecznych,
-
relacji psychologii do nauk teologicznych i podstaw psychologii rozwojowej, biologicznych oraz kulturowych uwarunkowań rozwoju, a także teorii wychowania,
-
prawa karnego i cywilnego w zakresie potrzebnym do prowadzenia procedur mediacyjnych, przepisów prawnych odnoszących się do życia małżeńskiego i rodzinnego, standardów postępowania mediacyjnego,
-
podstawowej wiedzy na temat społecznego funkcjonowania człowieka, wpływu sytuacji społecznych na przebieg procesów psychicznych i zachowania ludzi, rodzajów struktur społecznych, zasad treningu interpersonalnego.
Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku dialog i doradztwo społeczne
Absolwent kierunku dialog i doradztwo społeczne znajdzie zatrudnienie jako:
-
trener indywidualny i grupowy,
-
doradca public relations w sprawach aktywizacji zasobów ludzkich,
-
mediator w sprawach karnych, cywilnych i sporów wielostronnych,
-
doradca życia rodzinnego w poradniach rodzinnych,
-
asystent rodzinny w urzędach samorządu terytorialnego.
Jakie przedmioty zdawać na maturze?
Żeby dostać się na dialog i doradztwo społeczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: j. polski, biologia, filozofia, historia, informatyka, j. łaciński i kultura antyczna, j. obcy nowożytny, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Popularne miasta, które oferują studia na kierunku DIALOG I DORADZTWO SPOŁECZNE