Licea w Radzyminie

Licea w Radzyminie

Licea w Radzyminie

typ szkoły
przedmioty rozszerzone
języki

LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Radzymin • ul. Konstytucji 3 Maja 26
Szkoła publiczna

Przedmioty rozszerzone:

język polski, język angielski, język hiszpański, matematyka, chemia, biologia, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie

Języki obce: angielski, hiszpański

Szkoła publiczna
Profile klas

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych w Radzyminie

Radzymin • ul. Komunalna 6
Szkoła niepubliczna

Języki obce: angielski

Szkoła niepubliczna
Profile klas
Rozwiń

licea radzymin

Licea w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie proponuje gimnazjalistom dwie klasy do wyboru. Dla osób wiążących swoją przyszłość z giełdą, ekonomią lub administracją odpowiednia będzie klasa biznesowa w której przedmiotem uzupełniającym jest ekonomia w praktyce. Ucząc się tam dowiesz się jak założyć i prowadzić firmę, jak korzystać z komputera w pracach biurowych, tworzyć bazy danych  w programie Excel i Access, nauczysz się również interpretowania prawa administracyjnego i rozliczania podatków. Klasa jest doskonałym wyborem dla osób, które na studiach naukę chciałyby kontynuować na kierunkach takich jak rachunkowość, bankowość, finanse, ekonomia, administracja lub handel.
Liceum w Radzyminie ma również propozycję dla osób zainteresowanych mediami, dziennikarstwem, teatrem, filmem. Klasa humanistyczna cechuje się dodatkowymi zajęciami z edukacji dziennikarskiej oraz współpracuje z wykładowcami Polonistyki i Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to idealne miejsce dla przyszłych polonistów, prawników, dziennikarzy, filozofów, kulturoznawców, historyków albo pedagogów. Dla osób zainteresowanych sprawnością fizyczną, zdrowiem, zdrowym trybem życia i pomocą innym przygotowano klasę sportowo-medyczną.
Uczniowie odbywają praktyczne zajęcia z ratownictwa medycznego, zajęcia terenowe z botaniki, ekologii i ochrony środowiska, uczestniczą w wycieczkach rowerowych, obozach survivalowych, spływach kajakowych i zabawach na poligonie. Po maturze absolwenci tego oddziału mogą kontynuować naukę w Akademii Wychowania Fizycznego czy na kierunkach typu fizjoterapia, ratownictwo medyczne, rehabilitacja, biotechnologia, medycyna, dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka, zdrowie publiczne czy psychologia. Klasa ogólna to coś dla osób zainteresowanych geografią. Oprócz zwiększonej ilości godzin tego przedmiotu oraz zajęć terenowych uczniowie mogą uczestniczyć także w wyjazdach do Hiszpanii i Wielkiej Brytanii w celu szlifowania języka i poznawania nowych kultur. Klasa daje duże możliwości wyboru z szerokiego wachlarza kierunków studiów, np. turystyka i rekreacja, geodezja i kartografia, architektura krajobrazu, geografia, geologia, inżynieria środowiska, ochrona środowiska czy archeologia.

Komentarze (0)