ebiznes studia

E-biznes studia - kierunek studiów

W dobie portali społecznościowych i stron internetowych niemożliwością jest prowadzenie firmy bez zaznaczenia jej obecności w Internecie. Co więcej, istnieje coraz więcej firm, które oferują swoje usługi jedynie w wydaniu internetowym. Dzięki tej tendencji rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie e-biznesu. Jak absolwent tego kierunku możesz dołączyć do tego grona!

Obecnie widoczny jest znaczny wzrost kierunków studiów przygotowujących do pracy w szeroko pojętym środowisku internetowym. Nie bez powodu są to aktualnie jedne z najchętniej wybieranych ścieżek kariery, gdyż zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu funkcjonowania firm w gospodarce cyfrowej ciągle wzrasta. Te interdyscyplinarne studia e-biznesowe są świetnym połączeniem zagadnień praktycznych opartych na rzetelnej wiedzy teoretycznej. Zapoznasz się z wzorcami zachowań konsumentów internetowych oraz z systemami komunikacyjno-informacyjnymi, dzięki którym lepiej zrozumiesz wpływ technologii na organizacje i całe społeczeństwo. Jako absolwent będziesz w stanie przygotować przedsięwzięcie w gospodarce cyfrowej, co być może w przyszłości będzie podstawą do otworzenia i skutecznego prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku e-biznes? Znakomicie powinieneś sprawdzić się jako specjalista czy manager do spraw e-marketingu. Co więcej, możesz zostać ekspertem do spraw zarządzania informacją i technologią informacyjną. Jeżeli zatem bez najmniejszych trudności odnajdujesz się w gąszczu internetowych informacji i chciałbyś dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu tego środowiska to na pewno jest to odpowiedni kierunek dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując e-biznes

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • ekonomicznych, społecznych, technologicznych i prawnych uwarunkowań e-biznesu,
 • systemów informacyjno-komunikacyjnych działających w przedsiębiorstwach działających drogami elektronicznymi na rynkach międzynarodowych
 • projektowania przedsięwzięć w gospodarce cyfrowej, w szczególności w zakresie modelu biznesu i strategii,
 • holistycznej oceny wpływu otoczenia na procesy zarządzania,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku e-biznes

Absolwent kierunku E-biznes znajdzie zatrudnienie jako:
 • specjalista do spraw marketingu,
 • manager do spraw e-marketingu,
 • pracownik firmy konsultingowej,
 • pracownik firmy informatycznej,
 • specjalista do spraw zarządzania informacją i technologią informacyjną.

 

E-biznes - jakie przedmioty zdawać na maturze?

Studia magisterskie.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku E-BIZNES

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek E-biznes

E-BIZNES - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

     Komentarze (0)