ekoenergetyka studia

Ekoenergetyka studia - kierunek studiów

Odnawialne źródła energii są obecnie na ustach nie tylko wszystkich ekologów, ale również specjalistów w dziedzinie energetyki. Otwiera to nowe możliwości na rynku budownictwa i szeroko pojętej ekoenergetyki. Jeżeli zatem nauki techniczne są Twoją mocną stroną i chciałbyś poznać tajniki przetwarzania energii elektrycznej z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii to studia na kierunku Ekoenergetyka mogą okazać się początkiem Twojej wymarzonej ścieżki kariery!

Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach kierunku Ekoenergetyka? Przede wszystkim będzie to wiedza z zakresu nauk ścisłych ukierunkowanych na projektowanie i eksploatację obiektów technicznych oraz systemów produkcyjnych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Co więcej, zapoznasz się z podstawowymi zagadnieniami technologicznymi z naciskiem na terminologię związaną z zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Ekoenergetyka? Po ukończeniu tych studiów będziesz przygotowany do podjęcia pracy zawodowej energetyką i dystrybucja energii, a także w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i eksploatacją urządzeń oraz systemów energetycznych. Dzięki zdobytej wiedzy z zakresu ekologii będziesz mógł podjąć pracę w instytucjach i placówkach ochrony środowiska. Jeżeli zatem nauki techniczne to Twoja pasja i chciałabyś rozszerzyć swoją wiedzę o aspekt ekologiczny to będzie to świetny kierunek dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ekoenergetykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • problematyki energetycznej, techniki cieplnej oraz nauk technicznych,
  • specyfiki odnawialnych źródeł energii elektrycznej, problematyki użytkowania i sterowania odnawialnych źródeł energii elektrycznej,
  • ekologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju,
  • zrównoważonego rozwoju kraju i rosnącej roli problemów związanych z ekologicznym wytwarzaniem, przesyłem i dystrybucją energii,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekoenergetyka

Absolwent kierunku ekoenergetyka znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik energetyki w strefie wytwarzania,
  • pracownik dystrybucji energii,
  • pracownik firmy zajmującej się problematyką bezpieczeństwa i niezawodności urządzeń i systemów energetycznych,
  • pracownik instytucji ochrony środowiska,
  • pracownik przetwórstwa rolno-spożywczego.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na ekoenergetykę, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język obcy nowożytni, matematyka, fizyka z astronomią, geografia, informatyka.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku EKOENERGETYKA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Ekoenergetyka

EKOENERGETYKA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Białostocka

Kierunek ekoenergetyka prowadzony jest przez:

Wydział Elektryczny PB

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)