ekonofizyka studia

Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego interdyscyplinarnego kierunku, który łączyłby nauki ścisłe z naukami o marketingu i biznesie? Jeśli jesteś entuzjastą fizyki i chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę także w innych dziedzinach to na pewno odnajdziesz się na studiach na kierunku Ekonofizyka!

Czym jest Ekonofizyka i czego nauczysz się w ramach studiów na tym kierunku? Ekonofizyka to nauka wykorzystująca metody matematyczne (dotychczas stosowane w fizyce) do badań systemów ekonomicznych. W tej dziedzinie wykorzystywane są najnowsze metody fizyczne do analizy danych finansowych. Na studiach skupisz się na czterech blokach przedmiotowych: fizycznym, ekonomiczno-biznesowym, matematycznym i informatycznym. Dzięki temu staniesz się ekspertem w dziedzinie analizy statystycznej oraz zaawansowanych technologii informatycznych.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Ekonofizyka? Te interdyscyplinarne studia pozwolą Ci znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach polskiej gospodarki. Pracę będziesz mógł podjąć w centralnych instytucjach finansowych, biurach doradztwa finansowego czy jako pracownik giełd wartościowych. Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, więc powinieneś bez problemu znaleźć w przyszłości ciekawą pracę w zawodzie. Jeżeli zatem nauki ścisłe to Twoja pasja to prawdopodobnie jest to świetny kierunek dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ekonofizykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • wiedzy pozwalającej na korzystanie w teorii i praktyce rynków finansowych z zaawansowanych metod matematycznych stosowanych w ekonomii lub fizyce,
  • korzystania, przy opisie zjawisk społecznoekonomicznych, z metod i modeli charakteryzujących się znacznym stopniem złożoności matematycznej,
  • inżynierii finansowej i zarządzania ryzykiem,
  • programowania i eksploatacji informatycznych systemów projektowania i analizy rynków finansowych, a także wykonywania analiz i prowadzenia zaawansowanych badań nad przebiegiem procesów społeczno - ekonomicznych w sferze realnej gospodarki,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonofizyka

Absolwent kierunku ekonofizyka znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik biura doradztwa finansowego,
  • pracownik centralnej instytucji finansowej,
  • pracownik banku,
  • pracownik biura maklerskiego,
  • pracownik giełdy papierów wartościowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na ekonofizykę, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, fizyka, biologia, chemia, informatyka, geografia, język obcy nowożytni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku EKONOFIZYKA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Ekonofizyka

EKONOFIZYKA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Popularne artykuły dla kierunku EKONOFIZYKA w dziale uczelnia

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Komentarze (0)