Eksploatacja mórz i oceanów

Eksploatacja mórz i oceanów

eksploatacja mórz i oceanów studia

Eksploatacja mórz i oceanów studia - kierunek studiów

Szeroka linia brzegowa Bałtyku sprawia, że Polska staje się idealnym krajem do prowadzenia badań w zakresie mórz i oceanów. W ramach studiów na kierunku eksploatacja mórz i oceanów dowiesz się jak wykorzystać cechy współczesnego rynku do racjonalnej eksploatacji mórz i oceanów. Jeżeli ciekawią Cię tajemnice skrywane przez wody naszego lądu to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru studiów.

Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach tego kierunku? Przede wszystkim są to studia kształcące w zakresie studiów biologiczych. Jednak na przekroju całych studiów pojawią się przedmioty z z dziedziny nauk ścisłych, takich jak: elektronika, mechanika czy konstrukcja maszyn. Co więcej, zdobędziesz szereg umiejętności specjalistycznych – będzie to między innymi: technologia remontów statków czy obsługa platform wiertniczych. Jedno jest pewne – dzięki takiej różnorodności zajęć na pewno nie będziesz się nudzić!

Jeżeli zatem interesujesz się gospodarką wodną naszego kraju i chciałbyś zająć się tym zawodowo to na pewno będzie to świetny kierunek dla Ciebie!

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując eksploatację mórz i oceanów


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • projektowania konstrukcji i technologii budowy i remontu okrętów oraz obiektów oceanotechnicznych,
  • biochemii oraz ochrony środowiska,
  • nauk przyrodniczych, nauk technicznych – w zakresie budowy i eksploatacji statków, okrętów i obiektów oceanotechnicznych – oraz z ekonomii, organizacji produkcji i marketingu,
  • organizowania i prowadzenie prac remontowych okrętów i obiektów oceanotechnicznych oraz obsługi siłowni i urządzeń okrętowych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku eksploatacja mórz i oceanów


Absolwent kierunku eksploatacja mórz i oceanów znajdzie zatrudnienie jako:

  • pracownik stoczni produkcyjnych, remontowych, zakładów kooperujących z przemysłem okrętowym,
  • pracownik administracji morskiej,
  • pracownik przedsiębiorstwa armatorskiego,
  • pracownik biura projektowo-konstrukcyjnego okrętów,
  • inżynier zasobów naturalnych w firmach zajmujących się eksploatacją mórz.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na eksploatację mórz i oceanów, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język obcy nowożytny, biologia, matematyka, oraz wskazany przez maturzystę przedmiot, którego wynik odnotowany jest na świadectwie dojrzałości.

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku EKSPLOATACJA MÓRZ I OCEANÓW

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Komentarze (0)