Elektronika i telekomunikacja

Elektronika i telekomunikacja

elektronika i telekomunikacja studia

Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Współczesna komunikacja byłaby wręcz niemożliwa bez telefonu. Obecnie jest to urządzenie, które stanowi podstawowe wyposażenie nie tylko firm, ale każdego z nas. Dlatego tak ważne jest aby sprawami telekomunikacji zajmowali się specjaliści. Jeżeli zatem fascynuje Cię świat komunikacji telefonicznej to na pewno odnajdziesz się na tym kierunku!

Czym będziesz zajmować się w ramach studiów Elektronika i telekomunikacja? Studia kształcą w zakresie studiów technicznych. Skupisz się zatem na szeroko pojętej elektronice oraz na przetwarzaniu sygnałów w postaci prądów i napięć elektrycznych. Zdobyta w tym zakresie wiedza pozwoli Ci na skuteczne zarządzanie i transmisję informacji. Jako student tego kierunku będziesz mógł wybrać jedną z kilku ciekawych specjalizacji takich jak: teleinformatyka i optoelektronika lub aparatura elektroniczna.

Gdzie będziesz mógł szukać zatrudnienia jako absolwent kierunku Elektronika i telekomunikacja? Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do objęcia stanowiska w zakresie konstrukcji, nadzoru oraz usług serwisowych u operatorów sieci telekomunikacyjnych, dostawców sieci kablowej, usług internetowych i multimedialnych. Jeżeli zatem Twoją mocną strona są nauki techniczne i ścisłe to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwadze podczas wyboru studiów.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując elektronikę i telekomunikację

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • wdrażania i eksploatacji układów, urządzeń i systemów elektronicznych oraz systemów, sieci i usług telekomunikacyjnych,
  • metodyki i technik programowania komputerowego,
  • teorii obwodów i sygnałów, teorii pola elektromagnetycznego, przetwarzania sygnałów, technik obliczeniowych i symulacyjnych,
  • inżynierii materiałowej, konstrukcji urządzeń, elementów elektronicznych oraz optoelektroniki,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku elektronika i telekomunikacja

Absolwent kierunku elektronika i telekomunikacja znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik w przedsiębiorstwach produkujących sprzęt elektroniczny i telekomunikacyjny,
  • pracownik przedsiębiorstw operatorskich sieci i usług telekomunikacyjnych,
  • pracownik dostawcy usług internetowych i multimedialnych,
  • pracownik sektora technologii optoelektronicznych,
  • właściciel własnej działalności gospodarczej.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na elektronikę i telekomunikację, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, fizyka z astronomią, język obcy.
 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Elektronika i telekomunikacja

ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Częstochowska

Kierunek elektronika i telekomunikacja prowadzony jest przez:

Wydział Elektryczny

Politechnika Gdańska

Kierunek elektronika i telekomunikacja prowadzony jest przez:

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

Politechnika Poznańska

Kierunek elektronika i telekomunikacja prowadzony jest przez:

Wydział Elektroniki i Telekomunikacji PP

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Kierunek elektronika i telekomunikacja prowadzony jest przez:

Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Politechnika Świętokrzyska

Kierunek elektronika i telekomunikacja prowadzony jest przez:

Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki

Politechnika Wrocławska

Kierunek elektronika i telekomunikacja prowadzony jest przez:

Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Kierunek elektronika i telekomunikacja prowadzony jest przez:

Wydział Elektroniki

Instytut Optoelektroniki

Popularne artykuły dla kierunku ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA w dziale uczelnia

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 53 000 pracowników.

zobacz kogo szukamy >>

Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

zobacz kogo szukamy >>

TomTom to globalny lider w dziedzinie map i nawigacji, który oferuje również sportowe zegarki GPS, a także najnowocześniejsze rozwiązania do zarządzania flotą samochodową oraz rozwiązania oparte na funkcjach lokalizacji. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie podróżują i podejmują decyzje korzystając z rozwiązań TomTom. Firma opiera się na czterech liniach biznesowych: Konsumenckiej, Motoryzacyjnej, Licencyjnej i Telematycznej.

zobacz kogo szukamy >>

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

zobacz kogo szukamy >>

Fujitsu Technology Solutions jest największym dostawcą infrastruktury informatycznej, obecnym na wszystkich najważniejszych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w Indiach. Wśród naszych klientów znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe oraz średnie firmy. Fujitsu GDC w Łodzi rozpoczęło swoją działalność na początku 2009 roku.

zobacz kogo szukamy >>

Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)