Geoinformacja studia

Geoinformacja studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które są zainteresowane i geografią, i informatyką, oraz nie wiesz jak pogodzić te dziedziny, nie wiesz, którą wybrać – trafiłeś w odpowiednie miejsce, ponieważ tutaj dowiesz się, że wcale nie musisz wybierać między nimi. Studia na kierunku geoinformacja zapewnią Ci praktyczną wiedzę z obu dziedzin. Kierunek ten wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego świata, ponieważ łączy metody i narzędzia badawcze z zakresu nauk przyrodniczych, a także ścisłych. Jedną z głównych umiejętności, w jakie wyposażą Cię te studia będzie wiedza jak używać Systemów Informacji Geograficznej (SIG), Topograficznej Bazy Danych, jak wykonywać teledetekcję cyfrową. Jako studentowi, zostaną Ci przedstawione metody analiz przestrzennych, podstawy programowania czy podstawy geodezji. W pierwszym roku nauki zostaniesz wprowadzony w zagadnienia ogólnouczelniane takie jak ekonomia, socjologia, geografia fizyczna, kartografia, geodezja, matematyka czy statystyka. Zostają też wprowadzane równolegle przedmioty kierunkowe, np. ekofizjografia, cyfrowe przetwarzanie obrazów czy topograficzne bazy danych. Ponad to podczas zajęć będzie używane profesjonalne oprogramowanie ArcGIS, Geomedia czy AutoCad. Jak widzisz, jako absolwent będziesz potrafił posługiwać się sprzętem najnowszej generacji do zbierania i analizowania danych geograficznych w celu wykorzystywania tych informacji przestrzennych w różnych dziedzinach gospodarki.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując geoinformację

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • geograficznym
  • matematyczno-informatycznym
  • obsługi SIG, Topograficznej Bazy Danych i innych
  • obsugi oprogramowania typu AutoCad, ArcGIS itp.
  • analizy i interpretacji zjawisk zachodzących w przyrodzie
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku geoinformacja

Absolwent kierunku geoinformacja znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • działach geodezji różnych instytucji
  • wydawnictwach kartograficznych
  • firmach tworzących nawigacje samochodowe
  • zakładach i firmach komunalnych
  • w instytucjach ochrony środowiska i firmach turystycznych 
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na geoinformację, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: geografia, matematyka, informatyka, fizyka i astronomia, historia, WOS, język polski, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku GEOINFORMACJA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Geoinformacja

GEOINFORMACJA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Popularne artykuły dla kierunku GEOINFORMACJA w dziale uczelnia

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

TomTom to globalny lider w dziedzinie map i nawigacji, który oferuje również sportowe zegarki GPS, a także najnowocześniejsze rozwiązania do zarządzania flotą samochodową oraz rozwiązania oparte na funkcjach lokalizacji. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie podróżują i podejmują decyzje korzystając z rozwiązań TomTom. Firma opiera się na czterech liniach biznesowych: Konsumenckiej, Motoryzacyjnej, Licencyjnej i Telematycznej.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)