Ichtiologia morska studia

Ichtiologia morska studia - kieurnek studiów

Chciałbyś zgłębić tajemnicę jakie skrywają morze i oceany? Szukasz ciekawych studiów biologicznych, a dodatkowo interesujesz się zasobami rybnymi polskich wód i chciałbyś przełożyć swoją pasję na karierę zawodową. Jeżeli tak to Ichtiologia morska może być kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się podczas tych studiów i jakie są atuty tego unikalnego kierunku? W trakcie studiów skupisz się na wiedzy z zakresu hodowli ryb, akwarystyki morskiej oraz dowiesz się o największych osiągnięciach ichtiologii. Studia przewidują ćwiczenia na morzu oraz ciekawe praktyki w krajowych instytucjach zarządzających zasobami i przestrzenią morską. Co więcej, będziesz mógł również wziąć udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki. Dzięki takim możliwościom, ichtiologia morska jest kierunkiem, który kształci praktycznie, a po ukończeniu studiów będziesz dysponować wystarczającą wiedzę do natychmiastowego podjęcia pracy w zawodzie.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Ichtiologia morska? Te studia z dziedziny studiów biologicznych pozwolą Ci na pracę w instytucjach krajowych oraz międzynarodowych zajmujących się zasobami i przestrzenią morską. Dodatkowo będziesz mógł zostać pracownikiem parków krajobrazowych oraz narodowych oraz branży rybołówstwa. Jako absolwent tego kierunku staniesz się specjalistą do spraw ochrony środowiska morskiego, co da Ci zatrudnienie w placówkach powiązanych z polityką krajową oraz zagraniczną z tej dziedzinie. Jeżeli zatem interesujesz się gospodarką morską naszego kraju i nie są Ci straszne wody morza to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru swojej ścieżki edukacyjnej!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ichtiologię morską

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • podstaw anatomii, fizjologii, genetyki, systematyki, behawioru oraz ekologii ryb,
  • podstawowych statystycznych modeli rybackich,
  • chorób i pasożytów ryb,
  • ochrony oraz racjonalnego wykorzystania żywych zasobów mórz,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ichtiologia morska

Absolwent kierunku ichtiologia morska znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik instytucji narodowych lub międzynarodowych w zakresie zasobów oraz przestrzeni morskiej,
  • hodowca ryb,
  • pracownik parków krajobrazowych i narodowych,
  • nurek-badacz,
  • specjalista do spraw ochrony środowiska morskiego.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na ichtiologię morską, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:  język obcy, matematyka, biologia.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ICHTIOLOGIA MORSKA

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Komentarze (0)