Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały

Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały

Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia

Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia - kierunek studiów

Obecnie gospodarka rozwija się tak szybko, że metody wykorzystywane jeszcze kilkanaście lat temu w dobie dzisiejszej technologii nie mają już racji bytu. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań gospodarczych. Jeżeli zatem chciałbyś mieć w przyszłości realny wpływ na działania gospodarcze, a Twoją mocna stroną są nauki ścisłe to na pewno sprawdzisz się jako student Innowacyjnych technologii i nowoczesnych materiałów!

Czego nauczysz się w ramach kierunku Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały? Przede wszystkim będzie to wiedza z zakresu nauk technicznych oraz ekonomii. Nauczysz się przeprowadzać podstawowe badania i analizy przy użyciu nowoczesnych metod i narzędzi badawczych oraz posiądziesz umiejętność obsługi specjalistycznego oprogramowania komputerowego niezbędnego do rozwiązywania standardowych problemów zawodowych. Do wyboru będziesz mieć takie specjalności jak virtual prototyping (z zastosowaniem komputerowego wspomagania projektowania) oraz nano- i bioinnowacje w materiałach, czyli wykorzystywanie nowoczesnych technologii w produkcji materiałów.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały? Po ukończeniu studiów ( w zależności od wybranej specjalności) będziesz mógł podjąć pracę w firmach i działach zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem produktów oraz przygotowaniem procesów obróbczych z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie, a także jako pracownik zajmujący się wytwarzaniem nowoczesnych materiałów w ochronie zdrowia, ochronie środowiska czy optoelektronice. Jeżeli zatem chciałbyś zostać ekspertem w jednej z tych dziedzin to ten kierunek może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując innowacyjne technologie i nowoczesne materiały

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • matematyki, fizyki i chemii niezbędną do formułowania i rozwiązywania prostych zadań inżynierskich z zakresu innowacyjnych technologii i nowoczesnych materiałów,
  • rozumienia społecznych, ekonomicznych, prawnych i innych pozatechnicznych uwarunkowań działalności inżyniera,
  • materiałoznawstwa i wytrzymałości materiałów oraz technologii wytwarzania,
  • wykorzystania wiedzy matematycznej, fizycznej i chemicznej w zakresie innowacyjnych technologii i nowoczesnych materiałów,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku innowacyjne technologie i nowoczesne materiały

Absolwent kierunku innowacyjne technologie i nowoczesne materiały znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik zajmujący się wytwarzaniem nowoczesnych materiałów w ochronie zdrowia, ochronie środowiska czy optoelektronice,
  • pracownik firm i działów zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem produktów oraz przygotowaniem procesów obróbczych z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie,
  • pracownik działu zajmującego się wytwarzaniem biomateriałów.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na innowacyjne technologie i nowoczesne materiały, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy, język polski, matematyka, fizyka i astronomia, chemia, biologia, geografia, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku INNOWACYJNE TECHNOLOGIE I NOWOCZESNE MATERIAŁY

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE I NOWOCZESNE MATERIAŁY - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Kierunek innowacyjne technologie i nowoczesne materiały prowadzony jest przez:

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 53 000 pracowników.

zobacz kogo szukamy >>

Firma DELL została założona przez Michaela Della w 1984 roku w Austin w stanie Teksas. Zasłynęła z wdrożenia bezpośredniego modelu sprzedaży, który omijał pośredników w drodze komputera z fabryki do Klienta. Jest także pionierem sprzedaży przez Internet – każdy może stworzyć dopasowany do swoich potrzeb komputer, od komponentów wewnętrznych zaczynając, a na kolorze obudowy kończąc, po czym śledzić etapy produkcji i dostawy.

zobacz kogo szukamy >>

Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

zobacz kogo szukamy >>

To firma o bogatej, długoletniej tradycji. To historia ludzi i idei. Firma cały czas nosi imię swojego założyciela. Obecnie Paul Hartmann ma swoje filie w 34 krajach i zatrudnia ok. 10.200 pracowników na całym świecie. Główną siedzibą firmy jest nadal Heidenheim. Historia PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o. rozpoczęła się w 1993 r. Obecnie zatrudniamy ponad dwustu pracowników. Oferujemy na rynku polskim produkty wybrane z bogatego asortymentu grupy HARTMANN.

zobacz kogo szukamy >>

Procter & Gamble jest jedną z największych na świecie firm z branży FMCG. Nasze marki (m.in. Pampers, Gillette, Pantene, Olay, Blend-a-med, Oral-B, Ariel) trafiają do ponad 4 miliardów konsumentów na całym świecie. P&G znane jest na świecie jako „kuźnia” talentów i liderów biznesu. Mamy za sobą ponad 170 lat tradycji i doświadczenia, którym dzielimy się każdego dnia z naszymi pracownikami. W regionie łódzkim posiadamy trzy fabryki.

zobacz kogo szukamy >>

CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. W Polsce działamy od 2001r., obecnie jesteśmy największym zakładem produkującym kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny w Europie i zatrudniamy ponad 1500 osób.

zobacz kogo szukamy >>

Grupa Hutchinson jest światowym liderem produkcji elastomerów w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Od ponad 160 lat projektujemy i wytwarzamy produkty stanowiące bazę komfortu i bezpieczeństwa każdego człowieka na ziemi, w powietrzu i na morzu.

zobacz kogo szukamy >>

WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów.

zobacz kogo szukamy >>

Nasz zespół tworzą ludzie w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, o różnej narodowości i kulturze. Dla nas najważniejsi są ludzie z pomysłami i innowacyjnym podejściem, którzy będą podzielać nasze zaangażowanie. Pracując w Sonoco możesz zdobywać nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale również przeżyć wspaniałą przygodę w miłej atmosferze.

zobacz kogo szukamy >>

Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)