Inżynieria mechaniczna i materiałowa

Inżynieria mechaniczna i materiałowa

inżynieria mechaniczna i materiałowa studia

Inżynieria mechaniczna i materiałowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku w zakresie studiów inżynierskich? Chcesz mieć wpływ na jakość i obróbkę materiałów stosowanych do budowy najróżniejszych maszyn, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to te unikalne studia jakimi są Inżynieria mechaniczna i materiałowa mogą okazać się świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria mechaniczna i materiałowa? Przede wszystkim będziesz posiadać wiedzę z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Dodatkowo będziesz uczęszczać na zajęcia o materiałach inżynierskich metalowych, ceramicznych, z tworzyw sztucznych i kompozytowych. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie odpowiedni dobrać dany materiał do różnych zastosowań, technologii wytwarzania, przetwórstwa i recyklingu materiałów. Jednym zdaniem staniesz się ekspertem w zakresie projektowania materiałowego.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Inżynieria mechaniczna i materiałowa? Po ukończeniu studiów będziesz mógł podjąć pracę w firmach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, a także w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych. Będziesz mógł także kierować produkcją oraz automatyzacją procesów technologicznych. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednym z wyżej wymienionych zawodów to Inżynieria mechaniczna i materiałowa może okazać się świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię mechaniczną i materiałową

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • fizyki, chemii i informatyki; nauk o materiałach inżynierskich metalowych, ceramicznych, polimerowych i kompozytowych,
  • przygotowania do udziału w projektowaniu materiałowym oraz do współpracy z użytkownikami materiałów inżynierskich, konstruktorami i specjalistami z zakresu projektowania, wytwarzania, przetwórstwa i zastosowania materiałów inżynierskich,
  • obsługi specjalistycznego oprogramowania komputerowego,
  • doboru materiałów inżynierskich do różnych zastosowań, technologii wytwarzania, przetwórstwa i recyklingu materiałów,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa

Absolwent kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik wspomagający projektowanie materiałowe i technologiczne w przemyśle oraz jednostkach gospodarczych i przemysłowego zaplecza badawczego,
  • kierownik zespołów ludzkich w przemyśle oraz jednostkach gospodarczych,
  • pracownik obsługujący specjalistyczne oprogramowanie komputerowe,
  • doradca techniczno-ekonomiczny w zakresie doboru materiałów,
  • pracownik obsługujący aparaturę specjalistyczną do badania struktury i własności materiałów inżynierskich oraz obrotu materiałami inżynierskimi i aparatur do ich badania.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na inżynierię mechaniczną i materiałową na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, chemia, fizyka z astronomią, informatyka, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku INŻYNIERIA MECHANICZNA I MATERIAŁOWA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Inżynieria mechaniczna i materiałowa

INŻYNIERIA MECHANICZNA I MATERIAŁOWA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 53 000 pracowników.

zobacz kogo szukamy >>

Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

zobacz kogo szukamy >>

Procter & Gamble jest jedną z największych na świecie firm z branży FMCG. Nasze marki (m.in. Pampers, Gillette, Pantene, Olay, Blend-a-med, Oral-B, Ariel) trafiają do ponad 4 miliardów konsumentów na całym świecie. P&G znane jest na świecie jako „kuźnia” talentów i liderów biznesu. Mamy za sobą ponad 170 lat tradycji i doświadczenia, którym dzielimy się każdego dnia z naszymi pracownikami. W regionie łódzkim posiadamy trzy fabryki.

zobacz kogo szukamy >>

CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. W Polsce działamy od 2001r., obecnie jesteśmy największym zakładem produkującym kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny w Europie i zatrudniamy ponad 1500 osób.

zobacz kogo szukamy >>

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

zobacz kogo szukamy >>

Grupa Hutchinson jest światowym liderem produkcji elastomerów w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Od ponad 160 lat projektujemy i wytwarzamy produkty stanowiące bazę komfortu i bezpieczeństwa każdego człowieka na ziemi, w powietrzu i na morzu.

zobacz kogo szukamy >>

WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów.

zobacz kogo szukamy >>

Nasz zespół tworzą ludzie w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, o różnej narodowości i kulturze. Dla nas najważniejsi są ludzie z pomysłami i innowacyjnym podejściem, którzy będą podzielać nasze zaangażowanie. Pracując w Sonoco możesz zdobywać nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale również przeżyć wspaniałą przygodę w miłej atmosferze.

zobacz kogo szukamy >>

Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)