Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem

Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem

Język i społeczeństwo studia

Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem

Globalizacja oraz złożoność form komunikacji we współczesnym świecie wytworzyła potrzebę wykształcenia specjalistów doskonale odnajdujących się w tej dziedzinie. Jeżeli zatem świetnie posługujesz się polszczyzną, a dodatkowo szukasz ciekawych interdyscyplinarnych studiów magisterskich w tym zakresie to te studia powinny spełnić Twoje wszystkie oczekiwania!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem? Przede wszystkim skupisz się na praktycznym wymiarze zajęć z zakresu perspektywy językowej i społecznej. Będzie to wiedza na temat komunikacji i dyskursów społecznych, metodologii stosowanej czy praktyki analizowania komunikacji w obszarze róznych dyskursów społecznych. Jako absowlent będziesz posiadać pogłębioną wiedzę o mechanizmach współczesnego komunikowania, będziesz świadomy problemów jakie może ona stworzyć oraz będziesz w stanie skutecznie je niwelować. Jednym zdaniem staniesz się ekspertem w dziedzinie komunikacji!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent Język i społeczeństwo: intersdycyplinarne studia nad dyskursem? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako specjalista do spraw mechanizmów współczesnego komunikowania i problemach wynikających ze złożoności dyskursów. Co więcej, będziesz mógł pracowac w wielu branżach, takich jak: media czy marketing w media w agencjach reklamowych, marketingowych czy brandingowych oraz instytucjach kultury. Jeżeli zatem masz "lekkie pióro" i głowę pełną pomysłów to Język i społeczeństwo może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • dwóch perspektyw badawczych: socjologicznej oraz lingwistycznej,
  • dyskursów specjalistycznych,
  • porozumiewania się w kontekstach interpersonalnych, publicznych, międzykulturowych oraz instytucjonalnych,
  • projektów badawczych z zakresu analizy komunikacji oraz dyskursów społecznych przy użyciu metodologii wypracowanej przez socjologię i lingwistykę,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem

Absolwent kierunku język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik nowoczesnych mediów,
  • pracownik instytucji kulturowych,
  • pracownik agencji reklamowej,
  • pracownik organizacji pożytku publicznego,
  • pracownik administracji publicznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Studia II stopnia.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku JĘZYK I SPOŁECZEŃSTWO: INTERDYSCYPLINARNE STUDIA NAD DYSKURSEM

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Komentarze (0)