Kierunki studiów Poznań

Kierunki studiów Poznań

kierunki studiów poznań

Kierunki studiów w Poznaniu - Kierunki Poznań

Kandydaci na poznańskie uczelnie mogą do woli przebierać w kierunkach studiów – wpływa na to zróżnicowana oferta edukacyjna, którą szkoły wyższe kierują do przyszłych studentów. Duża ilość kierunków odpowiada ilości uczelni, które znajdują się w Poznaniu – samych publicznych jest tu bowiem aż osiem. Najbardziej znaną jest Uniwersytet Adama Mickiewicza kształcący w ramach piętnastu wydziałów. Znajdziemy tu zarówno kierunki w zakresie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, przyrodniczych a także tych związanych ze sztuką.
Od lat na UAM oblegane są kierunki prowadzone przez Wydział Neofilologii – podczas rekrutacji w ubiegłych latach najpopularniejsza okazała się filologia norweska (o jedno miejsce ubiegało się aż 28 kandydatów). Rok wcześniej w tym zestawieniu wygrała filologia szwedzka (22 kandydatów na jedno miejsce). Nie słabnie również popularność kierunków takich jak japonistyka, filologia angielska oraz duńska, lecz również prawo, psychologia czy – kierunek z pogranicza sztuki i nauki – reżyseria dźwięku.
Politechnika Poznańska była w zeszłym roku trzecią najchętniej wybieraną uczelnią w Polsce. Pod jakim kątem chcą kształcić się przyszli inżynierowie? Logistyka, inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn – to właśnie najpopularniejsze kierunki studiów wśród zeszłorocznych kandydatów poznańskiej technicznej szkoły wyższej. Natomiast Uniwersytet Przyrodniczy od lat odnotowuje najwięcej zgłoszeń na weterynarię oraz dietetykę. Niedużo zmienia się także na Uniwersytecie Ekonomicznym – największym zainteresowaniem ciągle cieszy się kierunek prawno-ekonomiczny oraz finanse i rachunkowość. Tymczasem na poznańskim Uniwersytecie Medycznym od lat nie ucicha walka o miejsce na kierunku lekarskim (w zeszłym roku na 220 dostępnych miejsc zgłosiło się 4,1 tys. kandydatów).
Co jeszcze można studiować w Poznaniu? Scenografię, projektowanie mebli czy fotografię na Uniwersytecie Artystycznym. Instrumentalistykę, wokalistykę lub dyrygenturę w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Albo fizjoterapię i wychowanie fizyczne na poznańskim AWFie. Jedno jest pewne – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - kierunki studiów

 

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przedstawiany jest w rankingach jako jedna z najlepszych, polskich szkół wyższych, charakteryzująca się dynamicznym rozwojem, innowacyjnym sposobem nauczania oraz europejskim poziomem nauczania. Uniwersytet gwarantuje kilkadziesiąt kierunków studiów na piętnastu wydziałach. W ofercie rekrutacyjnej znajduje się wiele interesujących i przyszłościowych kierunków, takich jak teologia, prawo europejskie, kulturoznawstwo, zarządzanie państwem, archeologia czy bałkanistyka.  Uczelnia dąży do starannego i innowacyjnego kształcenia studentów, dając szanse  przyszłym absolwentom na objęcie wymarzonego stanowiska pracy w wielu instytucjach i firmach światowej rangi. 

Wydział Anglistyki 

2. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - kierunki studiów

 

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest prężnie rozwijającą się uczelnią wyższą, która od wielu lat  znacząco wpływa na polską strukturę medyczną. Na jej dynamiczny rozwój wpływa wysoki poziom kształcenia, wieloletnia tradycja nauczania,  nowoczesna baza dydaktyczna oraz znaczna ilość kierunków studiów. Uniwersytet Medyczny oferuje zaplecze sześciu szpitali klinicznych, dobrze wyposażane liczne pracownie i laboratoria oraz jedenaście odnowionych sal audytoryjnych. Uczelnia kształci na czterech wydziałach, oferując aż osiemnaście kierunków studiów, między innymi są to kierunki lekarskie, dotyczące zdrowia publicznego, kosmetologii, dietetyki oraz fizjoterapii. Uniwersytet kształci przyszłych ratowników medycznych, pracowników służb zdrowia, a także techników dentystycznych. 

Wydział Lekarski I

3. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - kierunki studiów

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jest uczelnią wyższą, która swym zasięgiem oddziaływania obejmuje znaczną część terytorium Polski. Głównym zadaniem uniwersytetu jest kształcenie studentów w zakresie nauk rolniczych i leśnych na 28 kierunkach studiów, zlokalizowanych na ośmiu wydziałach. Uczelnia ta jest idealnym miejscem dla pasjonatów ochrony przyrody, biotechnologii, towaroznawstwa czy medycyny roślin. Student będzie miał okazje zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, które będzie mógł wykorzystać na stanowisku zootechnika, projektanta mebli, czy wykwalifikowanego ogrodnika. Uniwersytet kształci corocznie ponad 12 tysięcy studentów na ośmiu wydziałach oraz prowadzi rozległą działalność badawczą na rzecz rolnictwa, leśnictwa i gospodarki żywnościowej. 

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii

4. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - kierunki studiów

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu to uczelnia wyższa, która pozwala świetnie przygotować młodych ludzi do rozpoczęcia kariery zawodowej. Każdego roku studia na Uniwersytecie kończy 4 tysiące uczniów, którzy zostali wykształceni na trzynastu kierunkach studiów. W rankingach na najlepszą uczelnię ekonomiczną, to właśnie Uniwersytet w Poznaniu otrzymał 1. miejsce, dzięki czemu uważany jest za najlepszą tego typu szkołę, której głównym atutem jest wysoka jakoś kształcenia.  Siedem wydziałów umożliwia studiowanie najciekawszych kierunków w zakresie polityki społecznej, gospodarki przestrzennej, ekonometrii czy zarządzania finansami i rachunkowością. 

Wydział Ekonomii

5. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu - kierunki studiów

 

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu to prestiżowa uczelnia wyższa, która oferuje szereg możliwości dla studentów rozwijających się artystycznie. Uniwersytet dąży do stałej modernizacji jakości kształcenia i podnoszenia poziomu nauczania. Uczelnia przeszła w 2014 roku rewitalizacje i rozbudowę, dzięki której powstało profesjonalne studio filmowe dla animatorów wraz ze sprzętem do reżyserii oraz warsztat spawalniczy, odlewnia i  piece ceramiczne na wydziale Rzeźby. Uniwersytet Artystyczny ma za zadanie kształcić wybitnych grafików, malarzy, fotografów oraz architektów. Ponadto, student będzie miał niepowtarzalną okazję zdobyć wiedzę z zakresu projektowania mebli oraz ze sztuki rejestracji obrazu. W ofercie edukacyjnej uczelni znajduje się 6 wydziałów oraz 13 artystycznych kierunków studiów. 

Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej

6. Politechnika Poznańska - kierunki studiów

 

Politechnika Poznańska jest uczelnią wyższą o profilu technicznym, która kształci obecnie około dwudziestu czterech tysięcy studentów. Kierunki studiów znajdujące się w ofercie edukacyjnej pozwalają zdobyć obszerną wiedzę z zakresu budowy maszyn  i zarządzania, elektryki, architektury czy fizyki technicznej. Politechnika Poznańska reprezentuje wysoki poziom nauczania, kształcąc wykwalifikowane kadry szeroko rozumianej inżynierii na wszystkich trzech poziomach: inżynierskim,  magisterskim oraz doktoranckim. Uczelnia oferuje 29 innowacyjnych kierunków studiów, zlokalizowanych na 10 wydziałach Politechniki Poznańskiej. 

Wydział Architektury

7. Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu - kierunki studiów

 

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego jest uczelnią wyższą o profilu artystycznym, Jednym z atutów jest współpraca z uczelniami zagranicznymi, m.in. w Essen, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii oraz Moskwie w ramach stowarzyszenia „Akademie Muzyczne Krajów Nadbałtyckich”. Jest to jedna z dziewięciu uczelni muzycznych w Polsce, lecz  jedyna w kraju, która prowadzi studia z zakresu lutnictwa. Ponadto, student może pielęgnować swój talent na wszelkich instrumentach muzycznych, rozwijać swoje umiejętności wokalne współpracując z  wyspecjalizowaną kadrą pracowniczą, a także brać udział w zajęciach dyrygentury chóralnej i muzyki kościelnej. Oferta edukacyjna Akademii obejmuje intensywną naukę na pięciu wydziałach, na których znajduje się sześć kreatywnych kierunków studiów.

Wydział Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki

8. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu - kierunki studiów

 

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu jest uczelnią wyższą o profilu sportowo-dydaktycznym. Głównym zadaniem uczelni jest kształcenie najlepszej kadry nauczycielskiej wychowania fizycznego, a także trenerów i specjalistów do spraw turystyki i rekreacji. Na wydziale wychowania fizycznego studenci zdobędą niezbędną wiedzę, by stać się specjalistami z zakresu fizjoterapii, natomiast absolwenci wydziału turystyki i rekreacji mogą ubiegać się o stanowisko w  zakładach hotelarskich, domach wczasowych oraz administracji rządowej i samorządowej. Akademia oferuje naukę na dwóch wydziałach, dając możliwość studiowania na czterech kierunkach studiów.

Wydział Wychowania Fizycznego, Sportu i Rechabilitacji

Wydział Turystyki i Rekreacji 

 

Komentarze (0)