Studia medyczne Zielona Góra

Studia medyczne Zielona Góra

Studia medyczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

medycznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia medyczne Zielona Góra 2024 | woj. lubuskie

Studia medyczne w Zielonej Górze możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Zielonogórskim. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 6 lat. Studia pozwalają zdobyć więdzę i umiejętności z zakresu m.in.: medycyny, farmacji, dietetyki, stomatologii, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, położnictwa czy pielęgniarstwa. Absolwenci studiów medycznych odnajdują się w pracy w szpitalach, przychodniach, ośrodkach badawczo- rozwojowych, medycznych laboratoriach diagnostycznych, przemyśle farmaceutycznym, ośrodkach rehabilitacji.

Studia medyczne Zielona Góra
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia), od 5 do 6 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia medyczne w Zielonej Górze - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Fizjoterapia stacjonarne jednolite
Fizyka medyczna stacjonarne I stopnia
Inżynieria biomedyczna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Kierunek lekarski (medycyna) stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Pielęgniarstwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Położnictwo stacjonarne I stopnia
Ratownictwo medyczne stacjonarne I stopnia
Żywienie człowieka i dietoterapia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Zielonej Górze są medyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Zielonogórski

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki medyczne w Zielonej Górze

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja na studia medyczne 2024/2025

Nie jest łatwo zostać przyjętym na studia medyczne w Zielonej Górze, choć oczywiście nie jest to niemożliwe. Aby zdobyć upragnione miejsce na wybranym wydziale, warto już w liceum albo innej szkole ponadgimnazjalnej postawić na naukę przedmiotów ścisłych. Podczas procesu rekrutacji na studia medyczne najczęściej brana pod uwagę jest chemia oraz biologia, natomiast równie często rekruterzy zwracają uwagę na punktację z fizyki i matematyki.

Wszystko zależy od konkretnej uczelni, dlatego warto śledzić jeszcze przed maturą progi punktowe oraz wymagania, jakie stawiają swoim przyszłym studentom interesujące nas uczelnie. W ostatnich latach o jedno miejsc stara się od kilkunastu, aż do kilkudziesięciu chętnych, dlatego i progi punktowe są dosyć wysokie.

Nie warto się jednak martwić zbyt wcześnie, jeśli znajdziemy się nieco „pod kreską”. Lista przyjętych aktualizowana jest przynajmniej kilkakrotnie, wraz ze zwalnianiem miejsc przez tych, którzy dostali się na więcej, niż jedne studia medyczne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile osób na miejsce na studia medyczne w Zielonej Górze

Studia medyczne w Zielonej Górze należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Zielonogórski na kierunek lekarski ubiegało się 31 kandydatów na jedno miejsce, na fizjoterapię oraz ratownictwo medyczne 3 kandydatów, a na pielęgniarstwo 2 kandydatów.  

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia medyczne w Zielonej Górze?

Nie jest łatwo dostać się na studia medyczne w Zielonej Górze ani nawet na nich wytrwać. To ciężka, organiczna praca od podstaw, lata poważnej nauki i praca, która nie należy do najłatwiejszych, za to z pewnością jest wymagająca i stresująca. Co nie znaczy, że medycyny nie warto studiować. Wręcz odwrotnie. Jest to jeden z tych kierunków, który uważany jest za najbardziej prestiżowy i praktycznie gwarantujący dobrze płatną pracę.

Dodatkowo, studia medyczne w Zielonej Górze potrafią być bardzo zróżnicowane, pozwalające na studiowanie szerokiej gamy tematów, od przedmiotów czysto medycznych, po stomatologię, fizykę medyczną, genetykę, biotechnologię, biologię molekularną, weterynarię czy przedstawicielstwo medyczne.

 

Kierunki studiów medycznych w Zielonej Górze - rekrutacja 2024/2025 

 

Praca po studiach medycznych

Studia medyczne w Zielonej Górze to dopiero początek kariery lekarskiej absolwentów wydziałów medycznych. Po skończonych studiach można szukać pracy w wielu zawodach, takich jak mikrobiologia, neonatologia, farmacja, interna, ortodoncja, chirurgia szczękowa, reumatologia, pielęgniarstwo, optometria, elektroradiologia, laryngologia, alergologia, położnictwo, stomatologia, chirurgia, okulistyka, hematologia, ratownictwo medyczne, dietetyka, anestezjologia, fizjologia, farmakologia czy diagnostyka.

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA MEDYCZNE

Na Uniwersytecie Zielonogórskim najbardziej interesującym wydziałem dla aspirujących studentów medycyny z pewnością jest dosyć młody Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. Prowadzone są na nim zajęcia na trzech kierunkach: Lekarskim, Pielęgniarstwie oraz na Wychowaniu Fizycznym.

Drugim, interesującym wydziałem pozwalającym na naukę przedmiotów około-medycznych, jest Wydział Nauk Biologicznych, z katedrą Biologii Molekularnej (z Modelowaniem Procesów Biologicznych, Biologią Komórki oraz Mikrobiologią i Genetyką), jak również katedrą Biotechnologii.

dowiedz się więcej

 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (1)

PK odpowiedz

Na pierwszym roku na histologii i anatomii dostajesz wykaz tematów - wiesz kiedy i co omawiacie. Można się na zajęcia przygotować. Ale im dalej tym gorzej - na drugim roku już takich rozpisek nie ma (i każdy przedmiot jest realizowany różnie, np na fizjologii nie mieliśmy nic o rozrodczym, ale medycyna sportu była miesiąc prowadzona), na trzecim roku dostajesz informację czasami z dnia na dzień lub z tygodnia na tydzień odnośnie zajęć - na plan semestralny czekasz co najmniej dwa miesiące (a takie rzeczy powinny być ustalane w wakacje). Na czwartym roku jest to samo, z tą różnicą, że to prowadzący dostają informację dzień przed zajęciami lub w ogóle (byliśmy pierwsza grupą na klinikach z chirurgii i nam nie dowierzali, że mamy mieć tam zajęcia, mimo, ze mielismy tak wpisane w planie). Aż się boje wiedzieć jak wygląda 5 i 6 rok i czy w ogóle realizują tam zajęcia.