Studia ekonomiczne Zielona Góra

Studia ekonomiczne Zielona Góra

Studia ekonomiczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

ekonomicznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki ekonomiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia ekonomiczne Zielona Góra 2024 | woj. lubuskie

Studia ekonomiczne w Zielonej Górze możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Zielonogórskim. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: mechanizmów funkcjonowania gospodarki, instrumentów polityki gospodarczej i społecznej. Absolwenci studiów ekonomicznych odnajdują się w pracy w biurach rachunkowych i księgowych, bankach, instytucjach sektora finansowego, działach HR, administracji publicznej, korporacjach.

Studia ekonomiczne Zielona Góra
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia ekonomiczne w Zielonej Górze - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Biznes elektroniczny stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Ekonomia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Informatyka i ekonometria stacjonarne I stopnia, II stopnia
Zarządzanie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Zielonej Górze są ekonomiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Zielonogórski

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki ekonomiczne w Zielonej Górze

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Studia ekonomiczne w Zielonej Górze - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia ekonomiczne 2024/2025

Aby znaleźć się na liście przyjętych na studia ekonomiczne w Zielonej Górze należy przejść przez kilkustopniowy proces rekrutacji. Pierwszym z nich jest konkurs świadectw maturalnych. Wymagane przez uczelnię przedmioty są przeliczane na punkty, po czym ustalane zostają progi punktowe, powyżej których zostają przyjmowani kandydaci na studia.

 

Kierunki ekonomiczne - przedmioty maturalne

Co najbardziej interesuje przyszłych studentów to przedmioty maturalne, które będą liczyć się podczas rekrutacji. W przypadku ekonomii są to przede wszystkim matematyka oraz język obcy. Trzeci wymagany przedmiot ustalany jest w zależności od konkretnych uczelni, dlatego warto sprawdzić, jakie przedmioty znajdują się na liście opcjonalnych przedmiotów maturalnych wybranego przez nas wydziału.

Najczęściej są to: geografia, historia, informatyka, WOS  lub język polski, choć czasami uznawane są również inne: fizyka z astronomią, chemia, biologia, filozofia albo łacina i kultura antyczna.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia ekonomiczne w Zielonej Górze?

Choć na pierwszy rzut oka studia ekonomiczne w Zielonej Górze mogą wydawać się kierunkiem ścisłym, sama nauka ekonomiczna do wyłącznie ścisłych nie należy. Oczywiście, statystyka i analiza matematyczna jest na porządku dziennym, jednak ekonomia w bardzo dużym stopniu opiera się na zarządzaniu zasobami ludzkimi i naukach społecznych, przede wszystkim socjologii. Wszystkie analizy ekonomiczne dotyczą działań społeczności ludzkich, w tym produkcji, dystrybucji oraz konsumpcji dóbr materialnych i niematerialnych.

Dlatego też studia ekonomiczne w Zielonej Górze stworzone są dla ludzi bardzo uniwersalnych i wszechstronnych, takich, którzy połączą ścisłe obliczenia i analityczne dane z umiejętnością logicznego i przyszłościowego prognozowania wydarzeń i działań ludzkich. Dlatego też studia ekonomiczne to nie tylko czysta ekonomia, ale także chociażby analityka gospodarcza, ekonometria, europeistyka, towaroznawstwo, finanse i rachunkowość, gospodarka nieruchomości, podatki i doradztwo podatkowe, rachunkowość czy controlling.

 

Kierunki studiów ekonomicznych w Zielonej Górze - rekrutacja 2024/2025 

Praca po studiach ekonomicznych w Zielonej Górze

Studia ekonomiczne w Zielonej Górze to jedne z tych studiów, po których nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie wyuczonym.

Po ekonomii lub jednym z kierunków rodzimych można rozwijać karierę w  księgowości, rachunkowości zarządczej, controllingu, biurach rachunkowych, firmach doradczych, urzędach skarbowych, biurach maklerskich, biurach konsultingowych lub rachunkowych, firmach sektora prywatnego i korporacjach, bankach i instytucjach sektora finansowego, organizacjach trzeciego sektora,  firmach zajmujących się doradztwem personalnym, działach HR, administracji rządowej i samorządowej czy organizacjach administracji publicznej i samorządowej.

Przykładowe zawody po studiach ekonomicznych to: dyrektor ds. finansowych, kierownik oddziału, księgowy, kontroler finansowy, specjalista ds. podatków, specjalista ds. rozwoju, senior accountant, asystent ds. księgowości, specjalista ds. ekonomicznych, junior lease analyst, analityk biznesowy korporacyjny, ekspert ds. zarządzania kosztami ryzyka, specjalista ds. konsolidacji, bilansista, analityk danych, kierownik działu kontroli wewnętrznej i audytu, statystyk, pracownik obsługi produktów finansowych, doradca finansowy, doradca emerytalny albo inspektor w departamencie inspekcji ankowych.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA EKONOMICZNE

W Zielonej Górze znajduje się tylko jedna uczelnia publiczna, na której otwarte są studia ekonomiczne. Jest to Uniwersytet Zielonogórski. Ci, których interesują kierunki ekonomiczne powinni udać się na Wydział Ekonomii i Zarządzania tej właśnie uczelni. Prowadzone są tu zajęcia na studiach licencjackich I stopnia, na kierunkach:

  • Ekonomia (stacjonarne i niestacjonarne)
  • Zarządzanie (stacjonarne i niestacjonarne)
  • Bezpieczeństwo Narodowe
  • Logistyka (stacjonarne i niestacjonarne)

dowiedz się więcej

Oraz na studiach uzupełniających magisterskich II stopnia, na kierunkach:

  • Zarządzanie (stacjonarne i niestacjonarne), ze specjalnościami: Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem, Menedżer personalny, Finanse, bankowość i ubezpieczenia we współczesnej gospodarce, Zarządzanie projektami, Zarządzanie kryzysowe oraz Zarządzanie logistyczne
  • Bezpieczeństwo Narodowe (stacjonarne i niestacjonarne)
  • Ekonomia (stacjonarne i niestacjonarne)

Uniwersytet Zielonogórski daje również możliwość kontynuowania nauki na studiach ekonomicznych podyplomowych, na kierunkach: Mechanizmy funkcjonowania strefy euro oraz Profilaktyka patologii organizacyjnych.

 


WYŻSZA SZKOŁA HANDLU I FINANSÓW MIĘDZYNARODOWYCH STUDIA EKONOMICZNE

Drugą uczelnią w Zielonej Górze, gdzie prowadzone są zajęcia na studiach ekonomicznych i około-ekonomicznych jest Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Jana Pawła II. Tutaj, na Wydziale Ekonomii i Handlu Międzynarodowego, otwarte są kierunki:

  • Ekonomia (studia stacjonarne i zaoczne I i II stopnia), ze specjalnościami: Ekonomika i zarządzanie usługami turystycznymi, Gospodarowanie nieruchomościami, Handel międzynarodowy, Rachunkowość i finanse organizacji oraz Zarządzanie funduszami Unii Europejskiej.
  • Polityka społeczna, ze specjalnościami: Polityka społeczna w Unii Europejskiej, Finanse i zarządzanie usługami społecznymi oraz Praca Socjalna.

Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Jana Pawła II zapewnia również bogatą ofertę studiów podyplomowych: Zarządzanie nieruchomościami, Wycena nieruchomości, Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, Zamówienia publiczne, Pozyskiwanie i zarządzanie funduszami europejskimi, Zarządzanie w jednostkach ochrony służby zdrowia i ubezpieczenia społeczne, Zintegrowane systemy zarządzania, zarządzanie bezpieczeństwem publicznym oraz ochrona informacji niejawnych oraz Bezpieczeństwo ekonomiczne.

komentarze (0)