Studia weterynaryjne Warszawa

Studia weterynaryjne Warszawa

Studia weterynaryjne Warszawa

Największy wybór studiów

weterynaryjnych w Warszawie

Odkryj kierunki weterynaryjne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

08.01.2024

Studia weterynaryjne Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia weterynaryjne w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, których program nauczania trwa 5,5 roku. 

Studia weterynaryjne Warszawa
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5,5 roku (studia jednolite magisterskie)

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia weterynaryjne w Warszawie w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

Studia weterynaryjne w Warszawie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Veterinary medicine stacjonarne jednolite
Weterynaria stacjonarne jednolite

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie są weterynaryjne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Kierunki weterynaryjne:

VETERINARY MEDICINE
WETERYNARIA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki weterynaryjne w Warszawie

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Studia weterynaryjne w Warszawie - podyplomowe

C
D
H
W
Z

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia weterynaryjne 2024/2025

Aby dostać się na studia weterynaryjne w Warszawie na SGGW należy przystąpić do konkursu świadectw z maturą zdaną na wysokim poziomie z przedmiotów takich jak: biologia i chemia. Podejście do rekrutacji na studia weterynaryjne jest analogiczne, jak na studia medyczne. Progi są wysoko ustawione, a przedmioty, które interesują komisję rekrutacyjną, trudne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile punktów na studia weterynaryjne w Warszawie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na rok 2023/2024 musieli uzyskać conajmniej 121 punktów na kierunek weterynaria oraz 25,2 punktu na zootechnikę. 

czytaj dalej progi punktowe na studia

 

Limity miejsc na studia weterynaryjne

Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów weterynaryjnych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.

 

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia weterynaryjne w Warszawie

Studia mogą być bezpłatne albo odpłatne, a wszystko uzależnione jest od tego, czy wybieramy uczelnię publiczną czy niepubliczną oraz na jaki tryb nauki się decydujemy. Które studia są bezpłatne? Bezpłatne są wyłącznie studia stacjonarne w uczelniach publicznych. Czy oznacza to, że wszystkie pozostałe formy kształcenia są odpłatne? Tak. Do płatnych studiów należą: studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach niepublicznych.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Każda uczelnia informuje o wynikach w innym terminie. Jest jednak wspólny mianownik – wyniki publikowane są w lipcu i udostępniane w internetowych systemach rejestracji kandydatów, czyli w profilach służących do aplikowania na studia.

Dowiedz się więcej wyniki rekrtuacji na studia

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Każda uczelnia może wymagać innej formy składania dokumentów. Najczęściej dostarczane są osobiście, wysyłane pocztą tradycyjną bądź przesyłane pocztą elektroniczną. Składając dokumenty należy pamiętać o tym, aby spełniały określone przez uczelnię wymagania, były kompletne oraz dostarczone na czas.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne składamy wtedy, kiedy otrzymamy informację o zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia. Ważne jest, aby złożyć dokumenty w ustalonym przez uczelnię terminie. Spóźnienia mogą skutkować nawet wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia weterynaryjne w Warszawie

Studia weterynaryjne w Warszawie to zestaw kierunków, dzięki którym można pozyskać obszerną wiedzę dotyczącą między innymi struktury i funkcjonowania organizmów zwierzęcych, chowu i hodowli zwierząt, diagnostyki i terapii chorób zakaźnych i niezakaźnych, hodowli i chowu zwierząt gospodarskich, zasad i technik żywienia zwierząt, metod ochrony zwierząt dzikich.

 

Najpopularniejsze kierunki weterynaryjne w Warszawie: weterynaria, zootechnika, veterinary medicine, hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich.

 

Praca po studiach weterynaryjnych

Absolwenci studiów weterynaryjnych znajdują zatrudnienie między innymi w lecznicach weterynaryjnych, inspekcji weterynaryjnej, stacjach sanitarno- epidemiologicznych, laboratoriach kontrolnych i badawczych, stacjach hodowli zwierząt, placówkach naukowych, instytucjach zajmujących się ochroną zwierząt i środowiska.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Warszawie na popularnych stanowiskach związanych z szeroko pojmowaną weterynarią wahają się od 3700 zł do 6100 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, stanowiska).

 

Typ studiów

Studia weterynaryjne w Warszawie od wielu lat cieszą się pierwszym miejscem w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych. Można je realizować w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dzięki wspaniałej kadrze naukowej oraz możliwościom, jakie daje nowoczesne i rozbudowane zaplecze dydaktyczne i naukowo-badawcze.

Studenci studiów weterynaryjnych ćwiczą swoje umiejętności w Klinice Małych Zwierząt, w Laboratorium Wirusologicznym, Pracowni Cytometrycznej i w Laboratorium Analiz Molekularnych - to nie jedyne jednostki z zaplecza dydaktycznego studiów weterynaryjnych.

Podczas nauki studenci uczą się przedmiotów podstawowych, niezbędnych do wykonywania zawodu, takich jak biologia, chemia, anatomia, embriologia, fizjologia oraz mają szereg przedmiotów tak zwanych przedklinicznych - parazytologię, mikrobiologię i klinicznych oraz z zakresu higieny żywności.

Dzięki tak opracowanemu programowi nauki, absolwenci weterynarii są bardzo dobrze przygotowani do wykonywania swojego zawodu. Weterynaria to wiedza, umiejętność i kompetencje niezbędne do wykonywania czynności z zakresu chorób zwierząt, leczenia, zapobiegania. Praca weterynarza niesie za sobą sporą odpowiedzialność za życie ludzi i zwierząt. To nie jest prawda, że weterynarz ma lżej niż lekarz - weterynarz również dba o zdrowe życie ludzi, tylko nie ma bezpośredniego wpływu na jego kształt. Weterynarzy obejmuje również kodeks etyczny, którego łamanie grozi odebraniem prawa wykonywania zawodu.

 

Studia weterynaryjne w Warszawie możemy podzielić na:

  • studia jednolite magisterskie.

 

Jeżeli los zwierząt nie jest ci obcy i chciałbyś rozpocząć kształcenie na studiach weterynaryjnych, to kształcić się będziesz w formie jednolitej magisterskiej. W praktyce oznacza to, że czeka cię pięć i pół roku nieprzerwanego kształcenia. Otrzymasz wtedy niezbędną, interdyscyplinarną wiedzę z nauk ścisłych, która pozwoli ci na skuteczne leczenie zwierząt i na świadomą opiekę nad nimi.

Studia weterynaryjne możesz studiować wyłącznie w formie jednolitej, ponieważ dopiero po tym czasie dysponować będziesz najważniejszymi kwalifikacjami.

 

 

Tryb studiów

Kwestia trybu studiów weterynaryjnych w Warszawie jest dowolna. Możesz bowiem wybrać:

  • studia stacjonarne;
  • studia niestacjonarne.

 

Zastanów się odpowiednio wcześnie, który z trybów wybrać. Studia stacjonarne w Warszawie cieszą się bardzo dużą popularnością. Dodatkowo nauka na publicznych uczelniach wolna jest od uiszczania opłat za czesne.

czytaj dalej studia w Warszawie

 

 

Kierunki studiów weterynaryjnych w Warszawie:

W przypadku studiów weterynaryjnych do wyboru będziesz mieć wyłącznie jedną propozycję kształcenia – weterynarię. To kierunek, który został stworzony dla ludzi czujących powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Zastanów się zatem odpowiednio wcześnie, czy jeżeli go wybierzesz, to będziesz osobą na właściwym miejscu.

Studia na kierunku weterynaria w Warszawie wymagają od kandydatów przede wszystkim szeroko rozwiniętych zdolności ścisłych. Jakie przedmioty musisz mieć opanowane do perfekcji? Przede wszystkim biologię i chemię. Studia weterynaryjne rozwiną twoje kwalifikacje z tych obszarów.

Podczas wszystkich semestrów kształcenia czekać będą na ciebie tylko wykłady, lecz przede wszystkim różnorodne ćwiczenia praktyczne i laboratoria. W siatce programowej odnajdziesz wiele różnorodnych przedmiotów, do których zaliczyć można chociażby nauki kliniczne czy zajęcia z bloku podstawowego obejmujące przykładowo anatomię, histologię czy embriologię.

czytaj dalej kierunki studiów w Warszawie

 

 

Gdzie studiować studia weterynaryjne w Warszawie?

Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: zoopsychologii, fizjologii różnych gatunków zwierząt, anatomii, genetykiAbsolwenci studiów weterynaryjnych odnajdują się w pracy w jednostkach badawczych, inspekcji weterynaryjnej, stacjach hodowli zwierząt, czy jako weterynarz.

Jeżeli wybierasz studia weterynaryjne, to będzie na ciebie czekać jeden ośrodek akademicki, czyli Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Możesz mieć pewność, że to uczelnia z długą tradycją akademicką, która zapewni ci doskonałe, wszechstronne wykształcenie, dzięki któremu szybko zaczniesz odnosić sukcesy jako weterynarz.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oferuje swoim studentom kształcenie oparte na najwyższych standardach edukacyjnych. Studenci mają dostęp do świetnie wyposażonych sal ćwiczeniowych oraz laboratoriów. Uczelnia ta wie, jak ważne jest rozwijanie praktyki zawodowej, więc stawia przede wszystkim na zajęcia, które aktywnie wpływają na jakość kwalifikacji przyszłych weterynarzy.

Studenci otrzymają możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi w zakresie nauk weterynaryjnych i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Klinika Małych Zwierząt, Laboratorium Analiz Molekularnych, Laboratorium Wirusologiczne, Pracownia Cytometryczna – to między innymi tam studenci zdobywać będą swoje wykształcenie!

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

 

Jak wybrać studia weterynaryjne w Warszawie, aby mieć dobrą pracę?

Każdy młody człowiek, który wybiera studia wyższe, chciałby wierzyć, że przyniosą mu one przede wszystkim dobrą i satysfakcjonującą pracę. Czy zastanawiałeś się jednak nad tym, co tak naprawdę oznacza dobre zatrudnienie?

Oczywiście na początku trzeba zwrócić uwagę na aspekt finansowy. Pieniądze same w sobie nie dadzą nam szczęścia, ale godne wynagrodzenie sprawia, że czujemy, że zostajemy docenieni za nasze kwalifikacje i zawodowe kompetencje.

Pieniądze nie są jedynym wyznacznikiem dobrej pracy. Co jeszcze? Satysfakcja, możliwość dalszego rozwoju, dobra atmosfera, poczucie, że dana instytucja jest przyjazna pracownikom. Zastanawiasz się zapewne teraz, co musisz zrobić, by studia weterynaryjne w Warszawie zagwarantowały ci właśnie taką pracę!

Pamiętaj o tym, że studia weterynaryjne zostały stworzone z myślą o osobach, które czują powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu! To hermetyczny kierunek – jeżeli go wybierasz, musisz świadomie zdawać sobie sprawę z tego, jak wyglądać będzie twoja kariera zawodowa.

Należy też rozstać się z przekonaniem, że studia weterynaryjne stworzone są z myślą o osobach, które uwielbiają zwierzęta. Kochasz pieski i kotki? Fantastycznie, ale czy będziesz gotowy, by podejmować niejednokrotnie bardzo trudne decyzje związane z ich leczeniem? Czy będziesz gotowy, by odbyć praktyki w rzeźni lub w przedsiębiorstwie hodowlanym? Czy jesteś gotowy na pracę w schroniskach? Musisz odpowiedzieć sobie na te pytania.

Weterynarze to oczywiście ludzie, którzy kochają zwierzęta, chcą im zapewnić jak najlepszy byt i ich los nie jest im obojętny. Aby jednak być dobrym weterynarzem, musisz być przede wszystkim człowiekiem o mocnych nerwach, który nie boi się wyzwań. Jeżeli podejdziesz do tego z pasją i zaangażowaniem, możesz mieć pewność, że to pierwszy krok ku dobrej pracy przynoszącej satysfakcję!

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej:

  • weterynarz;
  • inspektor weterynaryjny;
  • pracownik laboratorium;
  • pracownik stacji hodowli zwierząt;
  • pracownik placówek naukowych itd.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Warszawie?

Jeżeli wybierasz studia weterynaryjne w Warszawie, to twój wybór nie może być trudny, ponieważ czeka na ciebie wyłącznie jedna uczelnia – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Co należy jednak zrobić, gdy ośrodków akademickich jest więcej? Każdy maturzysta ma wtedy mętlik w głowie i zadaje sobie szereg pytań, które pomogą mu wybrać najlepszą uczelnię wyższą. Prezentujemy garść porad, które być może sprawią, że decyzja wcale nie będzie taka trudna:

  • sprawdź jak wygląda oferta kierunkowa uczelni przez ciebie wybranych;
  • porównaj programy kształcenia poszczególnych ośrodków akademickich;
  • zaczerpnij porad znajomych, czytaj opinie w Internecie;
  • weź udział w drzwiach otwartych uczelni.

Jeżeli wybierasz uczelnię wyższą, kieruj się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie emocjami. Przeanalizuj możliwie jak najwięcej plusów i minusów każdego ośrodka akademickiego. Jeżeli chcesz zdecydować się na uczelnię prywatną, możesz chociażby porównać opłaty za czesne. Zdecyduj się na ten ośrodek akademicki, który nie tylko oferuje bogatą ofertę kierunkową, lecz jest także przyjazny studentom i dba o jak najlepsze standardy nauczania!

 

 

Czy warto iść na studia weterynaryjne w Warszawie?

Studia weterynaryjne wybierane są przede wszystkim przez osoby, które czują powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Zastanów się odpowiednio wcześnie, jak wyglądają twoje zawodowe predyspozycje.

Możesz mieć pewność, że jeżeli los zwierząt nie jest ci obojętny, a do tego przedmioty takie jak biologia i chemia znajdują się w kręgu twoich zainteresowań, to studia weterynaryjne przyniosą ci wiele satysfakcji.

Dotyczy to także uczelni w Warszawie. Jeżeli zdecydujesz się na kształcenie w stolicy, czeka na ciebie jedna z lepszych szkół wyspecjalizowana właśnie w tym obszarze dydaktycznym. Przez pięć i pół roku zdobywać będziesz unikalne kwalifikacje, będziesz mógł wziąć udział w praktykach i stażach oraz zadbasz o jakość swojego wykształcenia. W praktyce oznacza to, że po zakończeniu nauki będzie na ciebie czekać szybki zawodowy rozwój.

Wszystkie te argumenty pokazują, że warto iść na studia weterynaryjne w Warszawie. Należy pamiętać jednak o tym, by ten typ kształcenia potraktować poważnie. Kierunki takie jak weterynaria powinny być bowiem wybierane wyłącznie przez osoby, które mają świadomość wyzwań, jakie będą na nie czekać w życiu zawodowym!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach weterynaryjnych

Dyplomowany weterynarz po studiach przygotowany jest do samodzielnej pracy w lecznicach weterynaryjnych, jak i laboratoriach badawczych, kontrolnych oraz w hodowlach zwierząt. Weterynarze zatrudnianie są również w jednostkach inspekcji weterynaryjnej, stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz w nadzorze produkcji żywności.

Może Was to zdziwić, ale także przemysł farmaceutyczny, jeden z najbogatszych, poszukuje weterynarzy do współpracy w zakładach farmaceutycznych i hurtowniach leków, chyba sami domyślacie się w jakim celu! Często weterynarz kojarzy się z doktorem małych piesków i kotków, tak jednak do końca nie jest - weterynarz leczy zwierzęta domowo i hodowlane. Pomaga wężom, świnkom, koniom, jak i buldogom.

W zależności od obranej specjalizacji oczywiście - choć specjalizacje te są wynikiem stricte działań praktycznych, a nie teoretycznego przygotowania. Dzięki studiom weterynaryjnym, absolwenci są przygotowani do badania stanu zwierząt oraz rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania ich chorób.

Weterynarz w swojej pracy wykonuje również operacje, wydaje opinie i orzeczenia lekarskie, a także jest uprawniony do wydawania recept. Część absolwentów weterynarii sprawuje nadzór weterynaryjny nad produktami i procesami przetwórczymi, a także podejmuje pracę w sektorze ochrony zdrowia publicznego i środowiska. 

POPULARNE KIERUNKI W WARSZAWIE POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO STUDIA WETERYNARYJNE

Studia weterynaryjne to jedne z najrzadziej spotykanych studiów na mapie Polski. Uczelni kształcących w tym kierunku jest naprawdę niewiele. Nie ma w ogóle uczelni prywatnych, które oferowałyby kształcenie przyszłych weterynarzy. W Warszawie tylko w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego możecie podjąć studia weterynaryjne. Są to studia jednolite magisterskie, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Uwaga - studia weterynaryjne trwają 11 semestrów, co daje nam 5,5 roku nauki. Limit miejsc na studia stacjonarne wynosi 150, a niestacjonarne 60.

dowiedz się więcej

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)