Studia matematyczne Lublin

Studia matematyczne Lublin

Studia matematyczne Lublin

Największy wybór studiów

matematycznych w Lublinie

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia matematyczne Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia matematyczne w Lublinie możesz podjąć w 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnice Lubelskiej. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 lat do 5,5 roku. 

Studia matematyczne Lublin
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia matematyczne w Lublinie w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

Studia matematyczne w Lublinie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Matematyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Matematyka w finansach stacjonarne I stopnia, II stopnia
Nauczanie matematyki i informatyki stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie są matematyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Politechnika Lubelska

Kierunki matematyczne:

MATEMATYKA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki matematyczne w Lublinie

SORTOWANIE:

Studia matematyczne w Lublinie - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne 2024/2025

Chcesz się dostać na studia matematyczne? Wybierz jako główny przedmiot maturalny matematykę na rozszerzonym poziomie, dodaj do tego jeszcze jeden przedmiot ścisły oraz odpowiednio dobrze zdaj maturę z języka polskiego.

Nie zapomnij dopieścić języka obcego, by jego wynik nikogo nie odstraszył. A potem stać w szranki ze swoją konkurencją i wygraj konkurs świadectw. Aby dostać się na studia matematyczne w Lublinie musisz przejść przez komisję rekrutacyjną z najlepszymi wynikami!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia matematyczne w Lublinie?

Matematyka to królowa nauk i królowa życia codziennego. Niezbędna w kuchni, w łazience, w aptece i każdym innym sklepie. Matematyka jest wszędzie, starożytni filozofowie twierdzili, że to ona buduje świat. Bez liczb nie istnieją relacje, nie istnieją wyniki, statystyki, nie moglibyśmy przewidzieć jaki będzie koszt naszej podróży wakacyjnej.

Matematycy są potrzebni praktycznie w każdej branży. Dlatego, jeśli tylko czujesz smykałkę do liczba i ich rozlicznych powiązań, zastanów się czy aby nie warto wybrać się na studia matematyczne w Lublinie .Możesz wybrać tu kierunek podstawowy, czyli matematykę i zrealizować bardzo praktyczną specjalizację, np. analizę danych.

Ciekawa możliwość kształcenia się w matematycznym kierunku - tak zaprojektowana, by absolwenci studiów tego typu nie mieli wątpliwości, gdzie mogą znaleźć zatrudnienie. W otoczeniu magicznego Lublina możecie studiować tajniki królowej nauk. Lubelskie uczelnie prowadzą studia matematyczne w różnych specjalizacjach, sprawdźcie jakich.

 

Studia matematyczne w Lublinie możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Poszczególne kierunki matematyczne w Lublinie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, czyli w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie, które trwają trzy lata i umożliwiają zdobycie tytułu licencjata. Studia drugiego stopnia trwają cztery semestry i kończą się tytułem magistra.

Zdarzają się kierunki, które są niejako powiązane z dziedzinami matematycznymi. Wiele z nich umożliwia zdobycie tytułu inżyniera/magistra inżynieraKształcenie na studiach matematycznych odbywa się dziennie (stacjonarnie) od poniedziałku do piątku bądź zaocznie (niestacjonarnie) w weekendy. W Lublinie znajdziesz także szereg kierunków podyplomowych, które realizowane są niestacjonarnie w trakcie dwóch lub trzech semestrów.

Wśród najpopularniejszych propozycji znajdziesz analizę danych oraz matematykę. Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób, które mają już tytuł poświadczający wykształcenie wyższe.

czytaj dalej studia w Lublinie

 

Kierunki studiów matematycznych w Lublinie

Wśród najpopularniejszych kierunków matematycznych w Lublinie wyróżnić warto matematykę, matematykę w finansach, nauczanie matematyki i informatyki. Uczelnie proponują kształcenie w języku polskim i języku angielskim. Anglojęzyczne kierunki (mathematics) ułatwiają wkroczenie na rynek międzynarodowy i podjęcie współpracy z zagranicznymi pracodawcami.

Poszczególne kierunki mają w swojej ofercie różnego typu specjalizacje, które umożliwią Ci zdobycie dodatkowych kwalifikacji. Zwróć uwagę na matematykę obliczeniową, matematykę ubezpieczeniową, statystyczną analizę danych.

Lubelskie placówki akademickie oferują także kształcenie podyplomowe, które rozwija dane zagadnienia kierunkowe bądź pozwala zdobyć wiedzę w danej dziedzinie w dość krótkim czasie. W ten sposób możesz studiować analizę danych bądź matematykę. Zapoznaj się szczegółowo z propozycjami kształcenia, oferowanymi przez poszczególne ośrodki akademickie w Lublinie.

 

Kierunki matematyczne w Lublinie - rekrutacja 2024/2025

  • matematyka
  • matematyka w finansach
  • mathematics
  • nauczanie matematyki i informatyki

czytaj dalej kierunki studiów w Lublinie

 

Gdzie studiować kierunki matematyczne w Lublinie?

Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: analizy danych, rachunkowości, statystyki, logikiAbsolwenci studiów matematycznych odnajdują się w pracy w administracji publicznej, ośrodkach naukowych, branży IT, instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych. 

Studia matematyczne możesz realizować na kilku wybranych uczelniach w Lublinie. Najbogatszą ofertę przedstawia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, na którym możesz studiować matematykę, matematykę w finansach, nauczanie matematyki i informatyki oraz szereg ciekawych specjalności i kierunków podyplomowych.

Zupełnie inny rodzaj kształcenia czeka na Ciebie na Politechnice Lubelskiej oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Poszczególne placówki akademickie odznaczają się unikatowym podejściem do realizowanych propozycji, a każda z nich stawia na praktyczne, techniczne podejście bądź podejście teoretyczne. Ośrodki akademickie w Lublinie, a przede wszystkim konkretne wydziały badawcze są doskonale przystosowane do prowadzenia zajęć w zakresie matematyki i nauk jej pokrewnych. Zapoznaj się szczegółowo z ofertą kształcenia tworzoną przez lubelskie uczelnie.

 

Gdzie studiować kierunki matematyczne w Lublinie:

  • Politechnika Lubelska
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

czytaj dalej uczelnie w Lublinie


Kierunki matematyczne - uczelnie publiczne (państwowe) w Lublinie

  • Politechnika Lubelska
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

czytaj dalej uczelnie publiczne w Lublinie

 

 

Jak wybrać studia matematyczne w Lublinie, aby mieć dobrą pracę?

Studia matematyczne dają różnego rodzaju perspektywy na rozwój nie tylko osobisty, naukowy, ale i zawodowy. Na rynku pracy pojawia się coraz więcej ofert dla specjalistów w zakresie nauk matematycznych i im pokrewnych. Interdyscyplinarnie prowadzone kierunki sprawiają, że absolwenci odnajdują się w różnych dziedzinach i branżach.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

  • aktuariusz
  • quant
  • analityk ryzyka
  • analityk finansowy
  • analityk danych
  • statystyk
  • analityk bankowy
  • programista
  • nauczyciel matematyki
  • badacz-naukowiec

 

Absolwenci w zależności od realizowanego kierunku czy specjalności zatrudniani są w instytucjach finansowych, ubezpieczeniowych, statystycznych, w ośrodkach badania opinii publicznej, w instytucjach, w których stosowane są metody matematyczne. Zajmują się przede wszystkim matematyką teoretyczną i komputerową, ogólną i finansową, pracują z matematyką bankową, odnajdują się w inwestycjach finansowych i ocenie ryzyka inwestycyjnego.

Studia matematyczne są przeznaczone dla pasjonatów, którzy pragną zajmować się naukami ścisłymi i technicznymi. W połączeniu z odpowiednimi kursami możesz zająć się programowaniem, analizą danych, inżynierią. Wybierając kierunek studiów, warto postawić na taki, który faktycznie wydaje się nam ciekawy. Kształcenie się w zakresie naszych pasji i aspiracji wpływa na satysfakcję zawodową i chęć osiągania sukcesów w ulubionych dziedzinach.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Lublinie?

Poszczególne kierunki matematyczne w Lublinie możesz realizować na wielu uczelniach. Wybór odpowiedniej placówki akademickiej uzależniony jest od kierunku, który zamierzasz studiować. Pamiętaj, że uczelnie przygotowują unikatowe oferty kształcenia, co oznacza, że nie na każdej z nich znajdziesz taką samą propozycję studiów.

Jeśli natomiast dany kierunek jest powielany, zupełnie inaczej będzie wyglądało kształcenie na politechnice w stosunku do tego realizowanego na uniwersytecie. Nim wybierzesz dany kierunek na konkretnej uczelni, warto zweryfikować proponowane plany studiów. Sprawdź, jakie możliwości rozwoju gwarantuje Ci dana placówka akademicka.

Zapoznaj się z ofertą edukacyjną ośrodków akademickich oraz z kołami naukowymi, propozycjami wymian, a także ofertą stażową i stypendialną. Zweryfikuj dostęp do najnowszych technologii oraz merytoryczne i techniczne przygotowanie wydziałów do prowadzenia działalności dydaktycznych w zakresie nauk matematycznych. Szczegółowe informacje znajdziesz, chociażby na stronach internetowych uczelni w Lublinie.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia matematyczne w Lublinie?

Studia uznawane są za jeden z najważniejszych etapów w życiu człowieka, który pragnie zdobywać wiedzę, rozwijać się, poznawać świat i zdobywać nowe doświadczenia egzystencjalne i zawodowe. Jest to czas zawierania nowych przyjaźni oraz znaczących w życiu osobistym i zawodowym kontaktów. W trakcie studiów rozwijamy swoją osobowość, a także poszerzamy horyzonty myślowe i badawcze.

Lublin to popularne miasto akademickie, w którym czekają na Ciebie różnego rodzaju festiwale, wydarzenia sportowe i kulturowe, imprezy masowe. Władze miasta chętnie współpracują z placówkami akademickimi, dofinansowując życie studentów i absolwentów. Uczelnie opracowują liczne programy stażowe i oferty praktyk w porozumieniu z przyszłymi pracodawcami absolwentów.

Władze uczelni zachęcają także do rozwoju naukowego. Studenci mają szansę brać udział w konferencjach naukowych, grantach badawczych, kołach naukowych, ale także w dniach nauki. Czekają na Ciebie targi pracy oraz spotkania z ludźmi nauki i techniki.

Studia matematyczne są przeznaczone dla pasjonatów, którzy kochają nauki ścisłe. Lubelskie uczelnie są przystosowane do prowadzenia kształcenia w tym zakresie, dlatego mimo tradycjonalizmu wyróżniają się także innowacyjnością. Wybierz studia w Lublinie i postaw wszystko na rozwój.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach matematycznych

Czym zajmują się po studiach wykształceni matematycy? Nadzorują liczby hasające po magazynach, dokonują skomplikowanych obliczeń produkcyjnych i handlowych, dbają o odpowiednie spisy z natury i tym podobne kwestie w branży przemysłowej i handlowej.

Również sektor finansów i inwestycji to miejsce, w którym z pewnością znajdzie się dobre miejsce dla sprytnych i cierpliwych matematyków, którzy na podstawie liczb potrafią przewidywać giełdową przyszłość. Absolwenci studiów matematycznych to analitycy finansowi, specjaliści ds. zarządzania ryzykiem kredytowym, specjaliści ds. statystyki i controllingu.

Sporo osób pozostaje na uczelni wchodząc w skład kadry naukowej, badając, analizując najnowsze doniesienia ze świata matematyki. Matematycy znajdują dla siebie miejsce w najróżniejszych dziedzinach życia - w technice, telekomunikacji, ekonomii, jak i w przemyśle farmaceutycznym i marketingu. Wielu matematyków specjalizuje się w dokonywaniu analityki danych na rzecz działań marketingowych.

Spora część znajduje zatrudnienie w instytucjach samorządowych i państwowych takich jak Główny Urząd Statystycznych czy Narodowa Izba Kontroli. Oczywiście, jeśli tego rodzaju praca nie jest dla Ciebie, a jeśli czujesz, że Twoim powołaniem jest przekazywanie wiedzy dalej, to znaczy, że zostaniesz nauczycielem matematyki i będziesz kształcił przyszłe pokolenia w różnych typach szkół.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA MATEMATYCZNE

Uniwersytet Marie Curie-SKłodowskiej prowadzi studia matematyczne na kierunkach:

  • matematyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki
  • matematyka w finansach - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • społeczeństwo informacyjne - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • analiza danych - studia podyplomowe
  • matematyka - studia podyplomowe

Dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA LUBELSKA STUDIA MATEMATYCZNE

Na studia matematyczne zaprasza uczelnia techniczna, czyli Politechnika Lubelska, na której to prowadzone są studia na Wydziale Podstaw Techniki na kierunkach:

  • matematyka - studia I stopnia, inżynierskie, stacjonarne
  • edukacja techniczno-informatyczna - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

Dowiedz się więcej>

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Również Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na studia matematyki na studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.

Dowiedz się więcej>

 

 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)