Studia medyczne Słupsk

Studia medyczne Słupsk

Dodaj do ulubionych

31.03.2023

Studia medyczne Słupsk | woj. pomorskie

Studia medyczne w Słupsku to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa  3 lata(studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia medyczne Słupsk
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Studia medyczne w Słupsku - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Dietetyka stacjonarne I stopnia
Fizjoterapia stacjonarne jednolite
Kosmetologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Pielęgniarstwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Położnictwo stacjonarne I stopnia
Ratownictwo medyczne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Słupsku są medyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki medyczne w Słupsku

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne w Słupsku

Na studia medyczne w Słupsku pierwszeństwo mają osoby, które na maturze zdają biologię. Zatem, aby mieć większe szansa na zdobycie upragnionego indeksu, należy potraktować ten przedmiot priorytetowo.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia medyczne w Słupsku?

Studia medyczne w Słupsku nie stanowią najszerszych w swoim zakresie, gdyż miasto nie posiada uczelni medycznej. Natomiast, proponowany program kształcenia jest dobrze pomyślany, opracowany i dostosowany do zmian zachodzących w społeczeństwie.

Studia medyczne w Słupsku prowadzone są na Akademii Pomorskiej, jedynej publicznej i najstarszej uczelni w mieście. Instytut Nauk o Zdrowiu został utworzony w październiku 2012 roku, na bazie działającej od 2002 roku Katedry Pielęgniarstwa.

Kształcenie odbywa się w salach wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym sprzęt do rehabilitacji i odnowy biologicznej, aparaturę laboratoryjną, symulatory czynności życiowych człowieka, fantomy, modele i sprzęt multimedialny. Ponadto, na zainteresowanych czekają koła naukowe: Studenckie Koło Naukowe Sanologów, Edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia i Koło Ratownictwa Medycznego. 

A czym powinien charakteryzować się kandydat na studia medyczne w Słupsku? Przede wszystkim wrażliwością i chęcią pomocy innym. Ponadto, ważny jest refleks, szybkość podejmowania decyzji i odpowiedzialność. Wszystkie umiejętności studenci wykorzystują podczas praktyk, a ich miejscem są, między innymi: Oddział Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej, Oddział Neurologiczny, czy Oddział Onkologii Klinicznej.

Studia medyczne, a potem praca w wyuczonym zawodzie to nie jest najtrafniejsza propozycja dla ludzi o słabych nerwach i przesadnej delikatności. Jeśli jesteś zdecydowany, że chcesz pomagać i ratować zdrowie i życie, to przeczytaj czego nauczysz się na studiach medycznych w Słupsku.

Współczesne studia medyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunkach medycznych w Słupsku: fizjoterapia w medycynie uzdrowiskowejkosmetologia ogólna, rehabilitacja w opiece geriatrycznej.

 

Kierunki studiów medycznych w Słupsku - rekrutacja 2023/2024

 

Praca po studiach medycznych w Słupsku

Ścieżka kariery zawodowej uzależniona jest od ukończonego kierunku studiów, choć wszystkie mają wspólny mianownik: pomoc. Zapotrzebowanie na rynku pracy na poszczególnych specjalistów jest wynikiem wielu czynników. Jednym z nich jest starzenie się społeczeństwa, oraz rosnąca liczba pacjentów.

Absolwenci Biologii medycznej mogą znaleźć zatrudnienie: w laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych jako analitycy, do prowadzenia podstawowych prac badawczych wykorzystujących materiał biologiczny, na przykład w przemyśle, administracji, placówkach ochrony przyrody, do opracowania, organizowania i prowadzenia programów promocji i edukacji zdrowotnej.

Absolwenci Pielęgniarstwa mogą pracować w: zakładach opieki zdrowotnej, czyli w szpitalach i podstawowej opiece zdrowotnej, w zakładach pielęgnacyjno- opiekuńczych, sanatoriach, czy placówkach nauczania i wychowania. Ratownicy medyczni znajdą zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w tym szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, specjalistycznych służbach ratowniczych oraz ośrodkach nauczających, w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, w zespołach do spraw opracowania regionalnych planów zabezpieczenia kryzysowego, w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, w charakterze instruktora pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy w szkołach, w jednostkach straży pożarnej, służbach ratowniczych i zakładach pracy o dużym ryzyku wypadkowości, w służbach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy w zakładach przemysłowych, czy też w charakterze koordynatora medycznego przy zabezpieczeniu imprez masowych.

Co z higienistką stomatologiczną? Znajdzie zatrudnienie w gabinetach stomatologicznych, szpitalach, zakładach opieki zdrowotnej, gabinetach profilaktyki prozdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w przedszkolach i szkołach.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA POMORSKA W SŁUPSKU STUDIA MEDYCZNE

Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:

  • Biologia. Specjalność: Biologia medyczna;
  • Pielęgniarstwo;
  • Ratownictwo;
  • Zdrowie publiczne. Specjalności: Higienistka stomatologiczna, Opieka geriatryczna.

dowiedz się więcej 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)