Studia matematyczne Szczecin

Studia matematyczne Szczecin

Studia matematyczne Szczecin

Największy wybór studiów

matematycznych w Szczecinie

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia matematyczne Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia matematyczne w Szczecinie możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Szczecińskim. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: analizy danych, rachunkowości, statystyki, logikiAbsolwenci studiów matematycznych odnajdują się w pracy w administracji publicznej, ośrodkach naukowych, branży IT, instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych. 

Studia matematyczne Szczecin
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia matematyczne w Szczecinie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 15 października 2024 r. | terminy rekrutacji >

Specjalności

Współczesne studia matematyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunkach matematycznych w Szczecinie: nauczycielska, matematyka komputerowa, teoria kodowania, zastosowania matematyki.

Studia matematyczne w Szczecinie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Matematyka stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie są matematyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Kierunki matematyczne:

MATEMATYKA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki matematyczne w Szczecinie

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne 2024/2025

Aby dostać się na studia matematyczne w Szczecinie trzeba wykazać się umiejętnością liczenia. Nie tylko liczenia na szczęście, ale i na siłę swoich predyspozycji. Na maturze należy zdawać matematykę na poziomie rozszerzonym, co zdaje się być, po prostu, oczywiście. Nie wolno jednak zapominać o języku obcym, który może przydać się nie tylko na studiach, ale również w przyszłej karierze zawodowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia matematyczne w Szczecinie?

Studia matematyczne w Szczecinie to idealna propozycja dla prawdziwych pasjonatów liczb. Czekają tu specjalności, spośród których każdy wybierze coś dla siebie. A jeśli ktoś uważa, że nauka matematyki nie może być przyjemna, to niechaj wyobrazi sobie spokojne powtarzanie materiału, w ciepły wiosenny dzień, na Wałach Chrobrego. I co? Od razu inaczej.

Studia matematyczne w Szczecinie to zagłębienie się w sedno tej nauki. Na studentów czeka długa lista przedmiotów do zaliczenia, wśród których znajdują się, między innymi: algebra liniowa, analiza funkcjonalna, geometria i elementy topologii, kongruencje. Ktoś może zapytać, gdzie wykorzystać te wszystkie umiejętności? Pracy dla matematyków przybywa i rośnie wybór wśród potencjalnych zawodów.

Banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy handlowe- to tylko część obszaru, po którym może poruszać się absolwent studiów matematycznych. Jeśli wierzyć słowom Leszka Kołakowskiego, matematyka jest „najpotężniejszym intelektualnym wehikułem, jaki kiedykolwiek został skonstruowany.” Jeśli chcesz nauczyć się jak taki wehikuł poprowadzić, to wybierz studia matematyczne w Szczecinie.

 

Praca po studiach matematycznych w Szczecinie

Niektórzy nie cierpią matematyki już od szkoły podstawowej. Ale ci, którzy darzą ją szczerą sympatią mogą na niej zyskać. Lista związanych z tym kierunkiem zawodów jest coraz dłuższa, zatem zdolni matematycy nie mają większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. A co mogą robić?

Absolwenci studiów matematycznych mogą zostać aktuariuszami, czyli zajmować się wyceną wartości projektów finansowych oraz szacowaniem ryzyka. Aktuariusz najczęściej pracuje w branży ubezpieczeń, ale bywa też zatrudniany przez instytucje finansowe. A jak nim zostać? Należy odbyć specjalny stać i przystąpić do egzaminu, który przeprowadza Komisja Nadzoru Finansowego.

Drugim zawodem, który można wykonywać będąc absolwentem studiów matematycznych jest zawód statystyka. Rosnąca ilość danych, które wymagają przetworzenia sprawia, że statystyk przydaje się praktycznie w każdej branży. Czy to koniec możliwości? Oczywiście, że nie. W ramach tworzenia oprogramowania, konieczne jest przeprowadzenie analizy potrzeb użytkowników oprogramowania, określenie wymagań i parametrów jakie oprogramowanie ma spełnić. A kto może się tym zająć?

Absolwent studiów matematycznych w postacie inżyniera oprogramowania. Kolejną opcją jest Biomatematyk, czyli specjalista od matematycznego opisu zjawisk biologicznych. Pracuje się w laboratoriach farmaceutycznych, bądź instytucjach naukowych. To tylko kilka przykładów na to, w którym kierunku pokierować swoją karierę zawodową po studiach matematycznych. Jak widać, propozycji dla tych, którzy kochają liczby nie brakuje. I brakować nie będzie.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyczno- Fizyczny:

  • Matematyka. Specjalności: Teoria optymalizacji i sterowania, Teoria kodowania, Zastosowania matematyki, Analityka procesów gospodarczych, Nauczycielska.

dowiedz się więcej 

 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)