Mechanika i budowa maszyn Warszawa

Mechanika i budowa maszyn Warszawa

Mechanika i budowa maszyn Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

mechanika i budowa maszyn

Odkryj kierunek mechanika i budowa maszyn w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Mechanika i budowa maszyn studia Warszawa | woj. mazowieckie

Kierunek Mechanika i budowa maszyn należy do grona najpopularniejszych kierunków technicznych, wybieranych przez kandydatów na studia. Budowa, wytwarzanie i eksploatacja – trzy słowa, które niemal stanowią esencję tej dziedziny, którą można zgłębić na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie to możliwość zdobycia wiedzy z obszaru budowy maszyn roboczych, przemysłowych i pojazdów. To również szansa na otrzymanie odpowiedzi na pytanie jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia komputerowe, wspomagające projektowanie, eksploatowanie i konfigurowanie maszyn. Każdy student, chcący rozwijać swoje zainteresowania otrzyma szeroką gamę specjalności, w kierunku których będzie mógł podążać. Modelowanie i symulacje komputerowe w mechanice, Automatyzacja maszyn roboczych, Konstrukcje cienkościenne – to tylko niektóre z pozycji, jakie widnieją na długiej liście oferowanych specjalności.

Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie to przygotowanie do realizacji procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn, prac wspomagających projektowanie maszyn, dobór materiałów inżynierskich, zarządzania pracami zespołu i posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Kierunek mechanika i budowa maszyn możesz studiować na:

Wydział Mechaniczny

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Kierunek mechanika i budowa maszyn możesz studiować na:

Mechanika i Budowa Maszyn

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie? Przedmiotem priorytetowym, bez którego nawet nie warto startować w procesie rekrutacji jest matematyka. W grupie przedmiotów do wyboru znajdują się: fizyka, informatyka i chemia. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału. Wymagania na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie to wysoko postawiona poprzeczka, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: grafika inżynierska, automatyka, mechanika płynów, mechanika ogólna, modelowanie i programowanie obiektowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jaka praca po studiach na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie? Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach projektowych, ośrodkach badawczo-rozwojowych i centrach technologicznych związanych z szeroko pojętą inżynierią mechaniczną, przemyśle maszyn budowlanych, przemyśle motoryzacyjnym.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie?

Wybór kierunku kształcenia może być trudny. Wybór miejsca kształcenia jeszcze trudniejszy. Ułatwiając kandydatom na studia proces decyzyjny, zadajmy pytanie: Jakie ma kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie opinie? Maciek, student Mechaniki i budowy maszyn mówi:

„Zawsze wiedziałem, że jak będę miał wyjeżdżać na studia, to tylko do Warszawy. Prestiżowe uczelnie, ciekawe perspektywy pracy zawodowej, dobre zarobki. Studiowanie w Warszawie po prostu się opłaca, jest początkiem drogi zawodowej, bo dyplom uzyskany na stołecznych uczelniach naprawdę bardzo wiele znaczy na rynku pracy.”

KIERUNKI INŻYNIERYJNO-TECHNICZNE W WARSZAWIE

biotechnologia
fotonika
informatyka
Rozwiń

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Warszawie

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)