SGH w Warszawie nowe kierunki

SGH w Warszawie nowe kierunki

SGH rekrutacja

SGH w Warszawie rozpoczęła rekrutację uzupełniającą

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie rozpoczyna nabór uzupełniający na studia niestacjonarne magisterskie. Zapisy potrwają do 1 do 8 września. Składanie dokumentów dla osób zakwalifikowanych będzie odbywało się od 17 do 19 września.

Wolne miejsca dla absolwentów studiów licencjackich dedykowane są dla kandydatów, którzy myślą o połączeniu swojego życia zawodowego z nauką na prestiżowej uczelni ekonomicznej. Mogą oni wybrać studia popołudniowe, które dają możliwość studiowania w godzinach 16:00-21:00 w ciągu tygodnia. Inny wariant to studia sobotnio-niedzielne, przeznaczone dla osób, których obowiązki nie pozwalają na zajęcia od poniedziałku do piątku. To również idealna opcja dla kandydatów, którzy dojeżdżają do Warszawy z innych miejscowości.

Kandydaci mają możliwość wyboru z całego wachlarza dostępnych kierunków. Na studiach popołudniowych są to:

 1. finanse i rachunkowość
 2. globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance)
 3. zarządzanie

Studia sobotnio-niedzielne to 8 kierunków do wyboru:

 1. analiza danych – big data;
 2. e-biznes;
 3. ekonomia;
 4. finanse i rachunkowość;
 5. menedżerski;
 6. metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne;
 7. międzynarodowe stosunki gospodarcze;
 8. zarządzanie.

Oprócz kierunków cieszących się dużą popularnością wśród studentów pojawiły się też nowe, które są odpowiedzią na wyzwania rynku pracy. Jeden z nich to kierunek: globalny biznes, finanse i zarządzanie (Governance), dzięki któremu studenci będą mogli zdobyć fachową wiedzę z zakresu działania administracji publicznej oraz finansów na rynkach międzynarodowych. Kolejny, menedżerski, przygotuje przyszłych absolwentów do pracy na wyższych stanowiskach w sferze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, kierownictwa zespołu oraz w przedsiębiorstwach prywatnych.

Aby wziąć udział w naborze należy przejść obowiązkową procedurę rekrutacyjną: zarejestrować się w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym (ISR) oraz wpłacić (na wygenerowane z systemu IRK indywidualne konto kandydata) opłatę rekrutacyjną. Kandydaci mają czas do 08 września by dopełnić wszystkich formalności.

W rekrutacji 2016 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie ma zamiar przyjąć na wszystkie kierunki studiów około 5000 studentów. Na studiach licencjackich i magisterskich, studenci studiów popołudniowych i sobotnio-niedzielnych tworzą wyjątkową grupę, która wiedzę nabytą podczas zajęć przenosi do świata biznesu i gospodarki już w trakcie nauki.

 

 

źródło: materiały prasowe SGH

 

Komentarze (0)