Uniwersyteckie Targi Pracy w natarciu. Czy da się pogodzić studia z pracą przynoszącą satysfakcję?

Uniwersyteckie Targi Pracy w natarciu. Czy da się pogodzić studia z pracą przynoszącą satysfakcję?

uniwersyteckie targi pracy

Uniwersyteckie Targi Pracy w natarciu

Gdzie rozpocząć karierę zawodową? Jakie umiejętności powinien posiadać poszukiwany pracownik? Na jakie staże mogą liczyć studenci? Czy da się pogodzić studia z pracą przynoszącą satysfakcję? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielali fachowcy z terenu łódzkiego i nie tylko. Wszystkie pytania zadawać można było w trakcie Uniwersyteckich Targów Pracy. Miejscem spotkania studentów z pracodawcami był Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, mieszczący się przy ul. Jana Matejki 22/26, "Cieszymy się, że tak wielu studentów Uniwersytetu Łódzkiego zdecydowało się odwiedzić nasz gmach właśnie dziś. Mamy nadzieję, że każdy z nich znajdzie interesujące oferty i rozpocznie stałą współpracę z jedną z firm. Staraliśmy się dobrać różnorodnych wystawców, tak aby odpowiadali oni oczekiwaniom studentów" mówił prof. nadzw. dr hab. Tomasz Czapla, nowy dziekan Wydziału Zarządzania.

Wśród licznych stoisk znaleźć mogliśmy największych pracodawców naszego regionu, takich jak firma Dell zajmująca się produkcją komputerów oraz serwerów komputerowych, czy Philips którego Międzynarodowe Centrum Usług Zakupowych znajduje się właśnie w Łodzi. Wśród wystawców znaleźć można było również stałych wystawców takich jak Infosys, mBank, Fujitsu, Sonoco czy Xerox.

Wszystkie firmy otwarte były na pytania studentów oraz na pomoc związaną z wątpliwościami dotyczącymi rynku pracy. "Dzięki takim eventom mamy szansę poznać naszych przyszłych praktykantów oraz stażystów, którzy w wielu znanych mi przypadkach stają się naszymi stałymi współpracownikami. Wiele firm, w tym nasza, stawia na rozwój i szkolenie młodych ludzi, którzy są otwarci na świat i maja innowacyjne podejście do większości kwestii."- mówiła pani Monika przedstawicielka jednej z firm uczestniczących w targach.

Targi rozpoczęły o godzinie 9:00 i od samego startu przyciągały tłumy studentów, a także absolwentów uczelni wyższych. Najwięcej osób przyciągały stoiska oferujące interaktywne poznawanie firm. "Pojawiłam się tu dziś trochę za sprawą moich znajomych, którzy uczestniczą w tym wydarzeniu nie pierwszy raz. Uważam, że takie wydarzenie są potrzebne i cieszą się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczą tłumy, co widać"- mówiła Martyna studentka trzeciego roku dziennikarstwa. "Dzięki targom i rozmowom z pracodawcami wiem, że mój kierunek studiów otwiera drzwi do kariery w firmach, o których wcześniej bym nie pomyślała. Po powrocie do domu na pewno wyślę CV do kilku firm, których stoiska dziś odwiedziłam. Może uda mi się zacząć pracę tuż po obronie pracy licencjackiej.", dodaje.

Łącznie na terenie Targów znaleźć można było pięćdziesięciu wystawców z różnych branż. Dodatkowym walorem Targów było stoisko Doradców Kariery, gdzie każdy z uczestników mógł stworzyć swoje CV oraz przeprowadzić symulację rozmowy kwalifikacyjnej, która ułatwiała dalszy kontakt z pracodawcami.

Uniwersyteckie Targi Pracy wzbudzały zainteresowanie do samego końca, jeszcze tuż przed godziną 16:00 w budynku Wydziału Zarządzania spotkać można było studentów zainteresowanych ofertą pracodawców naszego regionu. 

Anna Sobolewska

uniwersyteckie targi pracy
uniwersyteckie targi pracy
uniwersyteckie targi pracy
uniwersyteckie targi pracy
uniwersyteckie targi pracy
uniwersyteckie targi pracy
uniwersyteckie targi pracy

 

 

Komentarze (0)