Pusty talerz dla studenta

Pusty talerz dla studenta

wigilia dla studenta

Pusty talerz dla studenta

Okres świąteczny dla każdego z Nas jest czasem wyjątkowym, pełnym radości zadumy oraz chęć pomocy. W czasie Świąt Bożego Narodzenia każdy z Nas pragnie zatrzymać się na chwilę i właśnie tą chwilę spędzić z najbliższymi.

Najbliższych obok siebie nie ma około 60 tysięcy studentów, którzy zdecydowali się na naukę w Polsce. Bardzo często między Nimi a ich rodzinami istnieją dystansy liczące tysiące kilometrów. Dzięki wyjątkowej akcji Instytutu Myśli Schumana i Stowarzyszenia Dom Wschodni z Łodzi, każdy z Nas, w tym magicznym, świątecznym czasie może stać się bliskim studenta z Chin, Mongolii, Indii czy Singapuru.

„Wigilia bez Granic” to akcja dzięki której pusty talerz na Naszym wigilijnym stole przestanie być pusty. Zainteresowane ugoszczeniem studenta zagranicznego rodziny, mogą zgłaszać się poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej akcji (http://wigiliabezgranic.pl/).

Podobny formularz mają do wypełnienia studenci zainteresowani spędzeniem świąt w innej niż ich rodzima, tradycji.

Polska tradycja Świąt Bożego Narodzenia jest bardzo wyjątkowa. Oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, łamanie się opłatkiem, sianko pod białym obrusem. Dlaczego zachowywać te zwyczaje tylko dla Nas? Z międzynarodowej Wigilii mogą skorzystać wszyscy.

Przygotowywane tradycyjnie, jak co roku, puste miejsce dla przybysza może zostać zajęte przez wyjątkowych młodych ludzi. W tym roku do udziału w akcji zgłosiło się już ponad 70 rodzin gotowych spędzić Święta z międzynarodowej atmosferze.

Cały czas istnieje możliwość wzięcia czynnego udziału w akcji, która rozpoczęła się wraz z pierwszymi dniami grudnia. Przyjmowanie zgłoszeń zarówno rodzin, jaki i studentów, zakończy się w przeddzień Wigilii, czyli 23 grudnia. Każda z rodzin, która zdecyduje się na udział w „Wigilii bez Granic” otrzymuje kontakt do studenta, aby osobiście zaprosić go do siebie, jak w prawdziwej międzynarodowej rodzinie.

Pamiętajmy, że co roku do Naszego kraju przybywają osoby, które z różnych powodów usiały opuścić swoje miejsca zamieszkania. Nie pozwólmy aby w ten wyjątkowy czas pozostawały same.

Nic tak nie jednoczy ludzi, jak wspólny posiłek, więc zachęcamy do udział w akcji „Wigilia bez Granic”.

 

 

Anna Sobolewska

Komentarze (0)