Studiuj w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Studiuj w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

finanse i rachunkowość sgh

Studiuj w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Umiesz łączyć zagadnienia finansowe z innymi aspektami prowadzenia działalności gospodarczej? Chcesz nauczyć się wyliczyć efektywność inwestycji, koszty finansowania wraz z określeniem źródeł pieniędzy, ocenić poziom ryzyka finansowego i formułować na tej podstawie wnioski i rekomendacje, sporządzić plan finansowy podmiotu gospodarczego? 
W takim razie studia na Finansach i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie to Twoja przyszłość. Tylko do 17 styczniapotrwa rekrutacja na ten kierunek w trybie sobotnio-niedzielnym na studia magisterskie. 
Studia II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość w SGH dostarczają wiedzę kierunkową, która pogłębia znajomość zarządzania finansami, rozwija umiejętność analizy wyników finansowych i badań oraz wykorzystania wiedzy specjalistycznej w podejmowaniu decyzji zarządczych. Dzięki odpowiedniej praktyce zawodowej, studia te rozwijają kompetencje umożliwiające rozpoczęcie pracy w charakterze eksperta lub menedżera w dziedzinie finansów i rachunkowości lub prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek oraz zdobywanie uprawnień certyfikowanych/licencjonowanych w kraju i za granicą. 
Finanse i rachunkowość na SGH mają jeszcze jeden ogromny atut. Posiadają one akredytacje ACCA – The Association of Chartered Certified Accountants. ACCA to jedna z najbardziej docenianych przez pracodawców i najlepiej rozpoznawalnych biznesowych kwalifikacji zawodowych. Członkowie ACCA mają otwartą drogę do kariery wszędzie tam, gdzie poszukiwani są najlepsi specjaliści z zakresu rachunkowości i finansów.  
Kwalifikacja ACCA to łącznie 14 egzaminów na dwóch poziomach: Fundamentals (F1 – F9) i Professional (do wyboru 5 spośród P1 – P7). Daje ona kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków. To najlepszy wybór dla tych, którzy chcą zarządzać finansami firm. ACCA otwiera drogę do kariery na wielu różnych stanowiskach związanych z finansami i nie tylko. Dzięki niej można rozwinąć umiejętności niezbędne na takich stanowiskach, jak:
  • Kontroler finansowy
  • Analityk biznesowy
  • Audytor
  • Zarządzający funduszami inwestycyjnymi
  • Manager ds. planowania i analiz
  • Dyrektor ds. ryzyka
  • Dyrektor finansowy
Po ukończeniu studiów i zdając wszystkie egzaminy kwalifikacji ACCA absolwent ma szansę rozpocząć karierę w działach finansów zarówno globalnych korporacji, jak i wiodących krajowych firm. Dla każdego, kto interesuje się audytem i doradztwem ścieżka rozwoju w jednej z firm konsultingowych Wielkiej Czwórki stoi otwarta. ACCA ułatwia również drogę do stanowisk menedżerskich w centrach usług wspólnych oraz outsourcingowych. 
Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji na studia można znaleźć pod adresem:
Zapraszamy również do kontaktu z Działem Promocji i Rekrutacji pod adresem: rekrutacja@sgh.waw.pl oraz pod numerem telefonu 22 564 7777

Komentarze (0)