Studiuj Big Data na Politechnice Warszawskiej

Studiuj Big Data na Politechnice Warszawskiej

big data politechnika warszawska

Studiuj Big Data na Politechnice Warszawskiej

W marcu tego roku rusza na Politechnice Warszawskiej druga już edycja studiów podyplomowych z zakresu Big Data, a więc analizy i przetwarzania dużych zbiorów danych. Studia te, organizowane przez Instytut Informatyki Politechniki Warszawskiej we współpracy z firmami Sages, SAS oraz Tableau, pozwalają absolwentom zdobyć praktyczną wiedzę zawodową w tym niezwykle szybko rozwijającym się obszarze IT. Uruchomienie studiów wynika z lawinowego wzrostu ilości gromadzonych danych w przedsiębiorstwach, a co za tym idzie, rosnącego zapotrzebowania na specjalistów zajmujących się ich przetwarzaniem (ang. data engineers) oraz analizą (ang. data scientists).

Studia Big Data są unikalną możliwością zdobycia kompetencji z zakresu narzędzi analitycznych, programistycznych oraz w obszarze utrzymania infrastruktury niezbędnej do przetwarzania Big Data. W szczególności, w toku studiów realizowany jest kompleksowy projekt z wykorzystaniem takich technologii jak Apache Hadoop, Pig, Hive oraz Apache Spark. Wykorzystywane są także bazy NoSQL oraz narzędzia SAS. Zwieńczeniem projektu jest realizacja modułu związanego z uczeniem maszynowym, z wykorzystaniem technologii SparkML.

Kierunek Big Data realizowany jest w warsztatowej formule nauki, a zajęcia prowadzone są przez praktyków - osoby na co dzień zajmujące się analizą danych i przetwarzaniem dużych wolumenów informacji. Roczne studia obejmują ponad 240 godzin nauki, a ich absolwent zdobywa dyplom Politechniki Warszawskiej w zakresie najbardziej poszukiwanych obecnie kompetencji na rynku pracy. Rekrutacja na semestr letni, rozpoczynający się od marca br. kończy się 28 lutego. 

 

źródło: materiały prasowe pw

Komentarze (0)