Seminarium Lasy Świata – Sumatra 2017

Seminarium Lasy Świata – Sumatra 2017

seminarium lasy świata 2017

Seminarium Lasy Świata – Sumatra 2017

5 czerwca 2017, godz. 19:00

Sala „Dziupla” D.S. „Przylesie, Poznań, ul. Wojska Polskiego 85

 

PROGRAM:

  • Andrzej Węgiel - Wyprawy studentów i pracowników Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w ramach programu „Lasy Świata”.
  • Blanka Wiatrowska - Bukietnica Arnolda (Rafflesia arnoldii) i dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) – największe atrakcje botaniczne Sumatry.
  • Antonina Leśnik - Orangutan sumatrzański (Pongo abelii) i inne naczelne (Primates) występujące na Sumatrze.
  • Natalia Czapiewska - Obserwacje ornitologiczne z wyprawy „Lasy Świata - Sumatra 2017”.
  • Andrzej Węgiel - Przyczyny, tempo i skutki środowiskowe wylesień w Indonezji.
  • Weronika Mysiak - Jacy są mieszkańcy Sumatry? - wrażenia z wyprawy „Lasy Świata”.

 

Organizatorzy: Samorząd Studentów Wydziału Leśnego UPP, Wydział Leśny UPP

Seminarium jest pokłosiem wyprawy studentów i pracowników Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na Sumatrę (Indonezja) w dniach 7.02-3.03.2017 r.

Położona w strefie równikowej Sumatra, to jedna z pięciu wielkich wysp Indonezji. Miejsce pełne kontrastów: z jednej strony dzika przyroda z żyjącymi w dżungli orangutanami i wielkimi kwiatami raflezji, przyjaźni mieszkańcy i niesamowita kuchnia, z drugiej zaś brudne miasta, wyboiste drogi oraz olbrzymie połacie plantacji palmy olejowej. Mieszanka kultur, religii, tradycji i nowoczesności. Wyprawa „Lasy Świata” na tą wyspę była ekscytująca, stanowiła przy tym pasmo kolejnych wyzwań: 3-dniowy pobyt w dżungli, spływ rwącą rzeką, nocne zdobywanie wulkanu, jazda skuterami po indonezyjskich drogach, jedzenie cuchnącego duriana…, które w efekcie okazały się ciekawą przygodą.

Komentarze (0)