Studenci rozpędzają karierę dzięki praktykom w ABB!

Studenci rozpędzają karierę dzięki praktykom w ABB!

praktyki abb 2017

Studenci rozpędzają karierę dzięki praktykom w ABB!

Świetna atmosfera, chęć zdobycia doświadczenia i ogromna motywacja do pracy – tymi słowami można opisać tegoroczną inaugurację Programu Praktyk Letnich „Rozpędź swoją karierę z ABB!”, która na początku lipca odbyła się w oddziałach firmy w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim.

ABB to marka, która jest wszystkim znana nie od dziś. Światowy lider w technologiach automatyki i energetyki zatrudnił właśnie dwudziestu dwóch nowych praktykantów w ramach swojego corocznego Programu Praktyk Letnich w oddziale w Aleksandrowie Łódzkim i osiemnastu w Łodzi. To już piąta edycja wydarzenia, które jest świetną okazją do zapoznania się ze specyfiką pracy w światowym koncernie oraz do zebrania tak cenionego przez pracodawców doświadczenia. Równolegle swoją przygodę z firmą ABB rozpoczęli praktykanci w innych lokalizacjach w kraju, m.in. w Przasnyszu, Katowicach, Wrocławiu czy Warszawie. ABB przygotowało dla swoich praktykantów atrakcyjny, trzymiesięczny płatny program praktyk.

- W naszej firmie liczą się umiejętności techniczne, ale także dobra znajomość języka angielskiego, która jest sprawdzana zwykle podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Co więcej, szukamy osób samodzielnych. Tutaj praktykanci mają dużą swobodę działania, są traktowani jak każdy inny członek zespołu, a co za tym idzie muszą być elastyczni i gotowi na wyzwania. W tegorocznej rekrutacji, na siedmiu kandydatów wybranych do rozmowy kwalifikacyjnej, przypadało jedno miejsce. Jest to frekwencja, z której bardzo się cieszymy - mówi Patrycja Opala, Kierownik Zespołu Rekrutacji ABB. Studenci będą wspierać różne działy: od tych związanych z inżynierią, poprzez logistykę aż po zakupy i dział IT. W Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim wakacyjne zatrudnienie znaleźli głównie studenci Politechniki Łódzkiej. Wielu z nich myśli o pozostaniu na dłużej. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, bo dużą część praktykantów z ubiegłych edycji możemy spotykać na korytarzach firmy do dzisiaj.

W trakcie dnia inaugurującego nasza redakcja miała okazję do przeprowadzania kilku rozmów z praktykantami. Oprócz Łodzian, wśród wybrańców znalazły się osoby spoza terenu tego miasta, a nawet województwa łódzkiego. Błażej Krzysztofiak, pochodzący z Ozorkowa w te wakacje odbędzie praktyki na stacji prób i testów, co współgra z programem Automatyki i Robotyki, który aktualnie studiuje i otwarcie myśli o pozostaniu w firmie ABB już jako pracownik. Podobnie jest w przypadku Eweliny Krzysztofiak, studentki trzeciego roku Logistyki na Politechnice Łódzkiej, która zasili dział Zarządzania Łańcuchem Dostaw Dla niej to świetna okazja do zdobycia doświadczenia i zapoznania się ze specyfiką pracy. Nie inaczej o tej szansie mówi Justyna Saganiak, dla której praktyki w firmie ABB są pierwszą okazją do zdobycia doświadczenia w zawodzie. Studentka zarządzania zdecydowała się na aplikację do działu jakości.

- Przede wszystkim zainteresowała mnie strategia Lean Management, którą ABB implementuje. Od dawna interesuję się jakością, więc cieszę się, że mogłam trafić do tego działu. Nie ukrywam, że chciałabym znaleźć zatrudnienie w tej firmie. Już na Akademickich Targach Pracy zostawiłam swoje CV tylko tym pracodawcom, którzy naprawdę mnie interesują. ABB było jednym z nich i udało się!

Kolejnym studentem Politechniki Łódzkiej, który rozpocznie praktyki w firmie ABB jest Grzegorz Boreczek, student drugiego roku Elektrotechniki. Poza projektem uczelnianym jest to dla niego pierwsza praktyka zawodowa. W te wakacje będzie wspierać dział utrzymania ruchu.

Zakłady ABB w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim co roku przyciągają swoją atrakcyjną ofertą rzesze studentów. To świetna okazja do poznania branży „od środka”, a renoma firmy ABB sprawia, że każdy student po odbyciu praktyk ma otwarte drzwi do wymarzonej kariery. Cieszy również fakt, że studenci dostają wynagrodzenie za swoją pracę. Dzięki temu mogą oni uczyć się, zdobywać doświadczenie, a jednocześnie nie martwić się o kwestie finansowe. Cała redakcja Łodzi Akademickiej życzy nowym praktykantom udanych wakacji w atmosferze pełnej inspiracji i motywacji do zdobywania kolejnych kompetencji!

dowiedz się więcej>

Komentarze (0)