Ekonomia

Ekonomia

08.03.2024

Ekonomia - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku ekonomia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku ekonomia w SGH
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Program kształcenia na kierunku Ekonomia opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać dogłębną wiedzę teoretyczną, na przykład o historii oraz rozwoju współczesnej myśli ekonomicznej, metodach badawczych, różnych instytucjach ekonomicznych oraz gospodarce z poziomu mikro i makroekonomii, ale przede wszystkim aby pozyskać umiejętność wykorzystywania tej wiedzy w jasno określonym działaniu. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z polityką gospodarczą i społeczną, metodami matematycznymi ekonomii, socjologią ekonomiczną, czy ekonometrią, a oprócz tego, dzięki szeregowi przedmiotów do wyboru mogą zapoznać się z ekonomią ewolucyjną, ekonomią behawioralną, czy ekonomią pracy.

Absolwenci studiów na kierunku Ekonomia wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz przydatnymi w dzisiejszym świecie kompetencjami społecznymi. Z pozyskanym wykształceniem mogą być zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych i stanowiskach analityków ekonomicznych w różnych sektorach gospodarki, jak również mogą prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek.

 

Program studiów i przedmioty

Ekonomia główne przedmioty:

  • ekonomia emerytalna
  • makroekonomia
  • statystyka
  • mikroekonomia
  • rachunkowość
  • ekonomia rozwoju
  • polityka gospodarcza
  • modelowanie wieloagentowe
  • statystyka społeczna
  • modele równowagi ogólnej

 

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to 14 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Ekonomia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Celem kształcenia jest nabycie umiejętności przydatnych do prowadzenia działalności zawodowej na stanowiskach analitycznych i kierowniczych w organach administracji publicznej, banku centralnym, czy dużych przedsiębiorstwach. Ekonomia w Szkole Głównej Handlowej to zaawansowana wiedza dotycząca głównych teorii i metod badawczych z zakresu nauk ekonomicznych i nauk pokrewnych.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: ekonomia emerytalna, ekonomia rozwoju, polityka gospodarcza, modelowanie wieloagentowe, statystyka społeczna, modele równowagi ogólnej. Prowadzone przedmioty uczą zrozumienia mechanizmów społecznych odnoszących się do działów gospodarki i instytucji ekonomicznych, uczą interpretować dane ekonomiczne, postrzegać problemy ekonomiczne w całej złożoności, z uwzględnieniem wielu uwarunkowań społeczno- gospodarczych.

 

Sprawdź

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie kierunki studiów

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie rekrutacja

Rekrutacja na studia w Warszawie

 

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Ekonomii w SGH mogą wykorzystać jako menedżerowie firm, jako przedsiębiorcy, w firmach konsultingowych, w sektorze bankowym, w instytucjach wspierania przedsiębiorczości, agencjach rządowych i samorządowych.

 

Opinie

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Szkoła Główna Handlowa w Warszawie opinie? Marcelina, studentka  II-stopnia Ekonomii mówi:

„Szkoła Główna Handlowa przyciągnęła mnie swoim prestiżem oraz faktem, że dyplom jej ukończenia może otworzyć mi wiele drzwi w karierze zawodowej. Na studia przyjechałam z Przemyśla, zatem naprawdę bardzo mocno mi na nich zależało. Nie żałuję. Nie mogłam podjąć lepszej decyzji. „

 

Ekonomia Szkoła Główna Handlowa limity - rekrutacja 2023/2024

studia stacjonarne II stopnia: 46

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

EKONOMIA - ważne informacje

Ekonomia studia Warszawa

Ekonomia studia

Ekonomia studia online

Ekonomia studia online w Warszawie

 

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Ekonomię Szkole Głównej Handlowej w Warszawie:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • mechanizmów społecznych odnoszących się do działów gospodarki i instytucji ekonomicznych,
  • narzędzi służących do wybranych typów badań ekonomicznych,
  • budowania modeli mikro-i makroekonomicznych, modeli ekonometrycznych i modeli statystycznych,
  • analizowania, oceniania i interpretowania zjawisk gospodarczych i społecznych,
  • metod ekonometrycznych,
  • rachunku prawdopodobieństwa,
  • socjologii ekonomicznej,
  • ekonomii ewolucyjnej,
  • ekonomii behawioralnej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Ekonomia:

Absolwent kierunku Ekonomia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie może znaleźć zatrudnienie:

  • w instytucjach administracji państwowej i samorządowej,
  • w firmach konsultingowych,
  • w przedsiębiorstwach handlowych, usługowych, przemysłowych,
  • w bankach,
  • w firmach doradztwo inwestycyjnego,
  • w organizacjach non- profit.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA
Studia I stopnia

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

fizyka, matematyka, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy nowożytny, drugi język obcy nowożytny

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA
Studia II stopnia

Podstawą kwalifikacji na studia stacjonarne jest wynik ze sprawdzianu kwalifikacyjnego z wiedzy o gospodarce oraz języka obcego.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

HARMONOGRAM REKRUTACJI+

Ekonomia to jeden ze sztandarowych kierunków kształcenia Szkoły Głównej Handlowej. Oznacza to, że każdego roku o indeks uczelni ubiega się bardzo liczne grono kandydatów. Przed przystąpieniem do postępowania kwalifikacyjnego warto zdać sobie z tego sprawę i dokładnie, krok po kroku wypełniać rekrutacyjne zadania. Od czego należy zacząć?

Kandydaci na studia zobligowani są do założenia indywidualnego konta w internetowym systemie rekrutacyjnym. Rejestracja wymaga wprowadzenia podstawowych danych osobowych, wyników ze świadectwa dojrzałości, wyników z olimpiad i konkursów, jak również załączenia zdjęcia, które później zostanie wykorzystane do wyrobienia legitymacji. Cały proces rozpoczyna się w ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

DOKUMENTY REKRUTACYJNE+

Dokumenty rekrutacyjne to zestaw dokumentów, które składają osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia. Za wymagane dokumenty uznaje się ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OPŁATY REKRUTACYJNE+

Każdy kandydat zobligowany jest do uiszczenia opłaty rekrutacyjnej, ponieważ stanowi ona bilet wstępu do postępowania kwalifikacyjnego. O numerze konta i terminie dokonania wpłaty kandydaci dowiadują się z indywidualnego konta systemu rekrutacyjnego ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

Osoby, które chcą rozpocząć studia na ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie podczas rekrutacji 2024/2025 muszą wykazać się wynikami łącznie z czterech przedmiotów, wśród których znajdują się dwa języki obce, matematyka albo fizyka oraz jeden przedmiot spośród: geografia, historia, informatyka wiedza o społeczeństwie.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZELICZNIK PUNKTÓW KWALIFIKACYJNYCH+

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OLIMPIADY ORAZ KONKURSY+

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

Komentarze (0)