Prawo

Prawo

19.03.2024

Prawo – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku prawo w UAM
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek prawo - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kandydaci na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek prawo musieli uzyskać co najmniej 77 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Program kształcenia na kierunku Prawo oparty jest na aktualnym prawie polskim i unijnym oraz orzecznictwie sądów i trybunałów i nastawiony jest na poznanie mechanizmów tworzenia i sposobów dokonywania wykładni przepisów prawnych, jak również pozyskanie umiejętności posługiwania się prawniczym językiem specjalistycznym. Studenci uczestniczą w zajęciach poświęconych między innymi logice prawniczej, prawu karnemu, prawu konstytucyjnemu, prawu cywilnemu, czy prawu administracyjnemu. Realizowany program rozwija umiejętności rozumienia tekstów prawnych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania, jak również interpretowania przepisów prawnych.

Absolwenci studiów na kierunku Prawo przygotowani są do egzaminów na wszystkie prawnicze aplikacje. Pozyskane wykształcenie daje możliwość zatrudnienia w wymiarze sprawiedliwości, obsłudze prawnej podmiotów fizycznych i gospodarczych, czy administracji państwowej i samorządowej.

 

Program studiów i przedmioty

Prawo główne przedmioty:

  • prawoznawstwo
  • prawo cywilne
  • prawo karne
  • prawo finansowe
  • prawo podatkowe
  • logika prawnicza
  • doktryny polityczno- prawne
  • historia prawa publicznego
  • prawo międzynarodowe publiczne
  • postępowanie karne
  • postępowanie cywilne
  • publiczne prawo gospodarcze i ochrony konkurencji

 

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu to jedna z największych uczelni w Polsce. W ofercie dydaktycznej znajduje się, między innymi, Prawo, prowadzone na jednolitych studiach magisterskich.

 

Nabywane umiejętności

Przekazywana wiedza oparta jest na aktualnym prawie polskim i unijnym, orzecznictwie sądów i trybunałów. Studenci poznają mechanizmy tworzenia i sposoby dokonywania wykładni przepisów prawnych, a także uczą się specjalistycznego języka. Prawo na UAM to także nabycie umiejętności rozumienia tekstów prawnych, interpretowania przepisów, czy też posługiwania się regułami logicznego rozumowania.

Na długiej liście przedmiotów do zaliczenia znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: prawoznawstwo, logika prawnicza, doktryny polityczno- prawne, historia prawa publicznego, prawo międzynarodowe publiczne, postępowanie karne, publiczne prawo gospodarcze i ochrony konkurencji.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Prawa na UAM mogą wykorzystać w sądownictwie, prokuraturach, adwokaturze, obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, notariacie, administracji państwowej i samorządowej.

 

Opinie

Kandydaci na studia bardzo często miewają problem z wybraniem odpowiedniej dla siebie uczelni. Aby rozwiać swoje wątpliwości zadają liczne pytania; na przykład: Jakie ma Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu opinie? Paweł, student Prawa mówi:

„Studiowanie Prawa, chociaż to ciężki kierunek, na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce to ogromny zaszczyt, nobilitacja i powód do dumy.”

 

Gdzie studiować prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza

Studia na kierunku prawo prowadzone są przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zlokalizowany przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu.

Kontakt:

tel. 61 829-3142

www.prawo.amu.edu.pl

 

Prawo Uniwersytet im. Adama Mickiewicza limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

Wydział Prawa i Administracji UAM

  • studia stacjonarne jednolite magisterskie: 160
  • studia niestacjonarne jednolite magisterskie: 300

 

Collegium Polonicum w Słubicach UAM

  • studia stacjonarne jednolite magisterskie: 50

 

Prawo Uniwersytet im. Adama Mickiewicza ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne
  • studia niestacjonarne: 6000 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

PRAWO - ważne informacje

Prawo studia Poznań

Prawo studia 

Prawo studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu:

Absolwent Prawa na UAM może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • znaczenia prawa dla obywatela, społeczeństwa i państwa,
  • praktycznego funkcjonowania wybranego organu wymiaru sprawiedliwości,
  • wzajemnych relacji pomiędzy prawem polskim i prawem Unii Europejskiej,
  • posługiwania się językiem prawnym i prawniczym w stopniu gwarantującym skuteczną komunikację,
  • pozyskiwania danych do analizowania konkretnych procesów i zjawisk społecznych,
  • prawidłowej interpretacji zjawisk i procesów społecznych, dokonujących się w skali lokalnej, regionalnej, europejskiej i globalnej.



 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Prawo:

Absolwent kierunku Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie w:

  • sądownictwie,
  • prokuraturach,
  • adwokaturze,
  • obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych,
  • notariacie,
  • organizacjach międzynarodowych,
  • placówkach naukowych.


 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Wydział Prawa i Administracji UAM

W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku prawo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

język polski, język obcy nowożytny, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Collegium Polonicum w Słubicach UAM

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

HARMONOGRAM REKRUTACJI+

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że studia prawnicze są niełatwe i wymagające. Ale rekrutacja na nie to naprawdę bardzo prosty proces, na dodatek przebiegający za pośrednictwem Internetu. Każdy zainteresowany nauką na Uniwersytecie Adama Mickiewicza zobowiązany jest do założenia indywidualnego konta w specjalnym Systemie Internetowej Rekrutacji.

Przy jego pomocy kandydaci wpisują niezbędne dane osobowe, uzyskane wyniki, a także dokonują opłat rekrutacyjnych. Co ważne, nie wolno zapomnieć o żadnym elemencie postępowania kwalifikacyjnego. Brak choćby jednego z nich może skończyć się nawet skreśleniem z listy ubiegających się o przyjęcie w poczet studentów.

Kiedy startuje rekrutacja? Późną wiosną, choć dokładną datę postępowania uzyskamy śledząc aktualności z życia uczelni.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

DOKUMENTY REKRUTACYJNE+

Składanie dokumentów rekrutacyjnych jest zdecydowanie przyjemnym elementem postępowania kwalifikacyjnego, ponieważ świadczy o tym, że udało nam się zakwalifikować do przyjęcia na studia. Każdy kto otrzymał stosowną informację na koncie w Systemie Internetowej Rekrutacji musi zebrać oraz złożyć następujące dokumenty ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OPŁATY REKRUTACYJNE+

Wniesienie opłaty rekrutacyjnej to obowiązek wszystkich kandydatów. To swego rodzaju bilet do rozpoczęcia całego procesu kwalifikacyjnego, zatem nieopłacenie zapisu na kierunek jest jednoznaczne z niedopuszczeniem do postępowania rekrutacyjnego. Wszelakie informacje dotyczące zarówno kwoty, jak i specjalnie przeznaczonych numerów bankowych widnieją w jednej z zakładek Systemu Internetowej Rekrutacji.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

W rekrutacji na kierunek prawo w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w roku 2024/2025 pod uwagę są brane trzy przedmioty maturalne. Kandydaci na ten kierunek studiów w tej uczelni wyższej muszą wykazać znajomością języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego. Ponadto powinni oni wybrać jeden przedmiot spośród: historia, matematyka albo wiedza o społeczeństwie.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZELICZNIK PUNKTÓW KWALIFIKACYJNYCH+

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych to specjalny wzór, dzięki któremu każdy kandydat na studia może oszacować swoje szanse na powodzenie w procesie rekrutacyjnym. Wystarczy tylko uzyskane wyniki dopasować do istniejącego wzoru.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OLIMPIADY ORAZ KONKURSY+

W postępowaniu kwalifikacyjnym na Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu brane pod uwagę są następujące olimpiady i konkursy ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.


 

Idź do strony uczelni

Komentarze (2)

Zawiedziona studentka odpowiedz

Prostujac poprzedni komentarz- sa tez wykladowcy z powolania - ale wydaje mi sie ze naleza do mniejszosci. Z nimi absolutnie zajecia to przyjemnosc. Podziekowania oczywiscie dla tych dydaktykow dzieki ktorym nie tylko ksiazka na studiach to zrodlo wiedzy.

Zawiedziona studentka odpowiedz

Wydzail prawa na UAM w Poznaniu to to typowy urzad gdzie nie ma pana. Studenci zaoczni traktowani sa fatalnie. Egzaminy to proba nerwow- czasu tyle co na lekarstwo. Zajecia w wiekszosci to strara czasu. Wykladowcy dydaktycznie sa bardzo slabi. Jedynym zrodlem wiedzy to ksiazki. Na pierwszym roku zasada zgarbac pieniadze i odsiac jak najwiecej studentow. Studia dla tych co maja kupe wolnego czasu i cierpliwosci by wkuwac na pierwszym roku bezsensowny material ktory nie ma nic wspolnego z prawem ani zdrowym rozsadkiem. Zadnych skryptow, nikomu z prowadzacych sie nie chce nic tlumaczyc i cwiczyc. Jak jest na drugim roku to nie wiem. Pierwszy rok to strata pieniedzy i czasu.